„Zielony oddech miasta – Plac Energetyka” rewitalizacja skweru przy ul. Kraszewskiego i Kochanowskiego w Jeleniej Górze

MIASTO JELENIA GÓRA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00405859
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00405859/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-25 12:00
Lokalizacja
Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f48af259-8e2a-4203-a2f2-8f6a172be4a1
Identyfikator
6110003899
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychKrzewyRoślinyUsługi ogrodniczePojemniki i kosze na odpady i śmieciŁawkiWyposażenie parków i placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405859 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Zielony oddech miasta – Plac Energetyka” rewitalizacja skweru przy ul. Kraszewskiego i Kochanowskiego w Jeleniej Górze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO JELENIA GÓRA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821523

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 58

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@jeleniagora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jeleniagora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zielony oddech miasta – Plac Energetyka” rewitalizacja skweru przy ul. Kraszewskiego i Kochanowskiego w Jeleniej Górze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f48af259-8e2a-4203-a2f2-8f6a172be4a1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405859

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040268/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.26 Zielony oddech miasta - Plac Energetyka - zagospodarowanie terenu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00372951

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZ.271.55.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 173955,15 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na rewitalizacji skweru (placu) zlokalizowanego w obrębie historycznego układu urbanistycznego ulic Kraszewskiego i Kochanowskiego w Jeleniej Górze (dz. nr 32, AM-1, obręb 0033) – Plac Energetyka, ujętego w gminnej ewidencji zabytków.
Powierzchnia terenu objętego przedmiotem zamówienia wynosi ok. 1112 m2.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
1) zakup i nasadzenia roślin w tym:
a) krzewy i byliny gat.: Ligustr, Hortensja, Budleja, Kalina, Lilak, Tamaryszek, Wierzba, Tawuła, Bodziszek, Tawułka, Dąbrówka, Bergenia
b) okrywowe gat.: Barwinek, Bluszcz
c) cebulowe: Krokusy, Śnieżyczka, Szafirek
d) pnącza: Suchodrzew, Hortensja
2) zakup, dostawę wraz z montażem: 5 sztuk ławek parkowych, 1 sztuki ławko-huśtawki oraz 3 sztuk leżaków miejskich;
3) zakup, dostawę wraz z montażem 3 sztuk koszy na odpady;
4) zakup, dostawę wraz z montażem 2 sztuk stojaków na rowery;
5) zakup, dostawę wraz z montażem 2 sztuk stołów do szachów;
6) zakup, dostawę wraz z montażem 2 sztuk poideł dla ptaków;
7) zakup, dostawę wraz z montażem 3 sztuk pergoli.

Szczegółowy zakres rzeczowy został opisany w koncepcji zagospodarowania terenu wraz z załącznikami opracowanej przez: Katarzyna Maciąg-Pająk Pracownia Architektoniczna os. Leśne 59, 32-650 Kęty.

UWAGA: Zamawiający wyłączył z zakresu przedmiotu zamówienia utworzenie alejki z nawierzchni mineralnej z obrzeżami granitowymi – numer rysunku: PZT4.

Zamówienie realizowane jest w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2026
jako zadanie budżetowe pn.: "Zielony oddech miasta - Plac Energetyka”.

Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia, w tym w załącznikach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

03451300-9 - Krzewy

03451000-6 - Rośliny

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

39113600-3 - Ławki

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wobec faktu, iż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) u.p.z.p.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 289050,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 495000,00 PLN

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi