po terminietermin 2026-09-03 10:00

Dostawa kontenerów hakowych KP-36 i KP-16 wraz z plandeką oraz KP-36 ze sztywnym dachem i dodatkowymi drzwiami bocznymi w podziale na części.

Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Wałbrzychu

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00406034
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00406034/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-25 12:38
Termin
2026-09-03 10:00
Lokalizacja
Wałbrzych, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f7cb20c4-b2c5-4865-8db7-0d124e943ccd
Identyfikator
8862588515
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Duże pojemniki

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406034 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa kontenerów hakowych KP-36 i KP-16 wraz z plandeką oraz KP-36 ze sztywnym dachem i dodatkowymi drzwiami bocznymi w podziale na części.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Wałbrzychu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891322535

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kolejowa 4

1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 7466650061

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@adamus-group.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuk.com.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa kontenerów hakowych KP-36 i KP-16 wraz z plandeką oraz KP-36 ze sztywnym dachem i dodatkowymi drzwiami bocznymi w podziale na części.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7cb20c4-b2c5-4865-8db7-0d124e943ccd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406034

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,238729,528fc2db4343509b0852b168e4f186c8.html

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,238729,528fc2db4343509b0852b168e4f186c8.html

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j.Dz.U.2024. poz. 1513 ze zm).
2. Drogą komunikacji elektronicznej przyjętą przez Zamawiającego jest Platforma Zakupowa Logintrade. Korzystanie z Platformy Przetargowej przez Wykonawcę jest bezpłatne.
3. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej,
w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt.. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale VI.1 niniejszej SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (dokument z podpisem kwalifikowanym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
4. Ofertę oraz wszelkie inne dokumenty dotyczące niniejszego postępowania składa się poprzez Platformę Zakupową, w wierszu oznaczonym tytułem sprawy zgodnym z niniejszym postępowaniem (adres dostępowy
https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,238729,528fc2db4343509b0852b168e4f186c8.html)
5. Złożenie oferty na w/w Platformie nie wymaga rejestracji.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z zapisami SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z zapisami SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 31/ZSiZO/TP/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I Kontener hakowy Kp-36 (pojemność 36m3) z plandeką (6 sztuk):
- fabrycznie nowe,
- przeznaczone do magazynowania/transportowania odpadów,
- wykonane zgodnie z normą DIN 30722 lub normą równoważną,
- hakowy system załadunku: wysokość haka 1570 mm, pręt Ø 50mm S355,
- wykonane z blachy stalowej S235JR o grubościach: min. 3 mm (ściany) i min. 4 mm (podłoga),
- o wymiarach wewnętrznych min. długość/ szerokość / wysokość - 6500 x 2300 x 2400 mm,
- dostosowane do samochodów hakowych o wysokości haka 1570 mm,
- rama nośna (płozy i piony) wykonane z dwuteownika hutniczego min. 180 mm,
- rozstaw płóz: 1060 mm,
- wyposażone w dwie rolki jezdne, każda rolka z systemem smarowania,
- ożebrowanie/usztywnienie dna, ścian i drzwi,
- tylne drzwi dwuskrzydłowe otwierane na boki na potrójnych zawiasach na każdym skrzydle, każdy zawias wyposażony w smarowniczkę, centralne zamknięcie drzwi + dolna blokada drzwi,
- wszystkie elementy ruchome wyposażone w smarowniczki
- posiada drabinkę antypoślizgową zamontowaną na ścianie frontowej po lewej stronie w kierunku jazdy,
- posiada zamontowaną plandekę z naciągami (zwijaną na rurze w lewą stronę w kierunku jazdy),
- nad hakiem zamontowany podest pomocniczy dla kierowcy (możliwość wejścia celem zwijania/rozwijania plandeki),
- haczyki do plandeki/siatki po obwodzie kontenera,
- pokryty farbą antykorozyjną plus pomalowany farbą nawierzchniową RAL 6029,
- dostawa do Zamawiającego odbędzie się w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym, w dniu pracy Zamawiającego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 44613000-0 - Duże pojemniki

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie oferta, która uzyskała największą liczbę punktów w kryterium oceny ofert.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II Kontener hakowy Kp-16 (pojemność 16m3) z plandeką (2 sztuki):
- fabrycznie nowe,
- przeznaczone do magazynowania/transportowania odpadów gruzu (beton, cegła, ceramika),
- wykonane zgodnie z normą DIN 30722 lub normą równoważną,
- hakowy system załadunku: wysokość haka 1570 mm, pręt Ø 50mm S355,
- wykonane z blachy stalowej S235JR o grubościach: min. 3 mm (ściany) i min. 4 mm (podłoga),
- o wymiarach wewnętrznych min. długość/ szerokość / wysokość - 6500 x 2300 x 1000 mm,
- dostosowane do samochodów hakowych o wysokości haka 1570 mm,
- rama nośna (płozy i piony) wykonane z dwuteownika hutniczego min. 180 mm,
- rozstaw płóz: 1060 mm,
- wyposażone w dwie rolki jezdne, każda rolka z systemem smarowania,
- ożebrowanie/usztywnienie dna, ścian i drzwi,
- tylne drzwi dwuskrzydłowe otwierane na boki na podwójnych zawiasach na każdym skrzydle, każdy zawias wyposażony w smarowniczkę, centralne zamknięcie drzwi + dolna blokada drzwi,
- wszystkie elementy ruchome wyposażone w smarowniczki
- posiada zamontowaną plandekę z naciągami (zwijaną na rurze w lewą stronę w kierunku jazdy),
- haczyki do plandeki/siatki po obwodzie kontenera,
- pokryty farbą antykorozyjną plus pomalowany farbą nawierzchniową RAL 6029,
- dostawa do Zamawiającego odbędzie się w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym, w dniu pracy Zamawiającego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 44613000-0 - Duże pojemniki

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie oferta, która uzyskała największą liczbę punktów w kryterium oceny ofert.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ III Kontener hakowy Kp-36 (pojemność ok. 36m3) ze sztywnym dachem i dodatkowymi drzwiami bocznymi (1 sztuka):
- fabrycznie nowy,
- przeznaczony do magazynowania/transportowania odpadów,
- wykonany zgodnie z normą DIN 30722 lub normą równoważną,
- hakowy system załadunku: wysokość haka 1570 mm, pręt Ø 50mm S355,
- wykonane z blachy stalowej S235JR o grubościach: min. 3 mm (ściany) i min. 4 mm (podłoga),
- o wymiarach wewnętrznych min. długość/ szerokość / wysokość - 6500 x 2300 x 2400 mm,
- dach na całej powierzchni kontenera, wykonany z blachy stalowej S235 o grubości min 2 mm,
- dostosowany do samochodów hakowych o wysokości haka 1570 mm,
- rama nośna (płozy i piony) wykonane z dwuteownika hutniczego min. 180 mm,
- rozstaw płóz: 1060 mm,
- wyposażony w dwie rolki jezdne, każda rolka z systemem smarowania,
- ożebrowanie/usztywnienie dna, ścian i drzwi,
- tylne drzwi dwuskrzydłowe otwierane na boki na potrójnych zawiasach na każdym skrzydle, każdy zawias wyposażony w smarowniczkę, centralne zamknięcie drzwi + dolna blokada drzwi,
- drzwi boczne dwuskrzydłowe umiejscowione w środkowej części ściany prawej w kierunku jazdy,
(wymiar skrzydła szerokość/wysokość – ok. 1000/2300 mm) otwierane na boki na potrójnych zawiasach na każdym skrzydle, każdy zawias wyposażony w smarowniczkę, centralne zamknięcie drzwi
- podłoga wewnątrz na całej powierzchni wyłożona rusztem kratowym,
- wszystkie elementy ruchome wyposażone w smarowniczki
- posiada drabinkę antypoślizgową zamontowaną na ścianie frontowej po lewej stronie w kierunku jazdy,
- pokryty farbą antykorozyjną plus pomalowany farbą nawierzchniową RAL 6029,
- dostawa do Zamawiającego odbędzie się w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym, w dniu pracy Zamawiającego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 44613000-0 - Duże pojemniki

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie oferta, która uzyskała największą liczbę punktów w kryterium oceny ofert.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Ofertę należy złożyć na Formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VI punkcie 1 SWZ, z uwzględnieniem zapisów Rozdziału VII.7 i Rozdziału VIII.2 SWZ (załącznik nr 2 do SWZ),
2) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty, odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy),
3) dowód wniesienia wadium (jeżeli dotyczy)

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VI.1 niniejszej SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi (w zależności od przedmiotu postępowania) wykonają poszczególni Wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania, jeśli są wymagane, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z zapisami SWZ oraz projektem umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,238729,528fc2db4343509b0852b168e4f186c8.html

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w:
a) art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,
b) art. 109 ust. 1 pkt 5, 7, 8 ustawy Pzp,
c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025.514).
2. Minimalny okres gwarancji na dostarczone kontenery wynosi 24 miesiące.
3. Miejsce dostawy kontenerów: Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot umowy do Zamawiającego na swój koszt pod adres: CZĘŚĆ I, II – Instalacja Komunalna ul. Beethovena 43, 58-300 Wałbrzych, CZĘŚĆ III – PSZOK ul. Stacyjna, 58-306 Wałbrzych
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy