„Remont drogi działka 188 i 189 obręb Grochowiska, Ząbkowice Śląskie”

Gmina Ząbkowice Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00406047
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00406047/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 12:41
Lokalizacja
Ząbkowice Śląskie, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c5322f9e-0ca9-4d65-b410-466b00b0cf5d
Identyfikator
8871635243
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406047 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont drogi działka 188 i 189 obręb Grochowiska, Ząbkowice Śląskie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ząbkowice Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718461

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 15

1.5.2.) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zabkowiceslaskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.zabkowiceslaskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zabkowiceslaskie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont drogi działka 188 i 189 obręb Grochowiska, Ząbkowice Śląskie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5322f9e-0ca9-4d65-b410-466b00b0cf5d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406047

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043906/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Remont drogi działka 188 i 189 obręb Grochowiska, Ząbkowice Śląskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00382399

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje przebudowę części drogi wewnętrznej o długości około 360 m zlokalizowanej na działkach nr 188 i 189, obręb Grochowiska.
Zakres zamówienia obejmuje:
a) roboty przygotowawcze i roboty ziemne,
b) wykonanie nowej konstrukcji i nawierzchni jezdni obejmującej
- warstwa ścieralna z AC11S 50/70 gr. 4 cm
- warstwa szczepna - emulsja asfaltowej
- warstwa wiążąca z AC16W 50/70 gr.5 cm
- podbudowa z KŁSM 0/31,5 śred, gr. 20 cm E2=130MPa
- stabilizacja 2,5 MPa gr. 20cm
- zagęszczone podłoże

c) zjazdów zwykłych do nieruchomości o konstrukcji:
- warstwa ścieralna z AC11S 50/70 gr. 5 cm
- warstwa szczepna z emulsji bitumicznej
- podbudowa z KŁSM 0/31,5 śred. gr. 20 cm E2=130MPa
- zagęszczone podłoże

d) wykonanie poboczy,
e) umocnienie skarp,
f) przebudowa przepustu
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
1. Załączniku nr 10 do SWZ – Dokumentacja „Remont drogi działka 188 i 189 obręb Grochowiska, Ząbkowice Śląskie"
2. Załączniku nr 11 do SWZ – Przedmiar pomocniczy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255. [Przesłanki obligatoryjnego unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia]
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający informuje, że unieważnia w/w postępowanie ze względu na niewystarczającą wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadania. W niniejszym postępowaniu wpłynęły trzy oferty. Złożone oferty zawierają ceny przewyższające środki finansowe, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.
W przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W takiej sytuacji cena lub koszt określony w złożonej ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Hołdując racjonalności, przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, w sytuacji gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a Zamawiający tego limitu nie zmieni. Sformułowanie przepisu („Zamawiający unieważnia”) prowadzi do wniosku, że ustawowy przymus unieważnienia postępowania zachodzi od razu, gdy tylko okaże się, że zachodzi jedna z dwóch alternatywnych przesłanek, a Zamawiający nie może lub nie chce zwiększyć kwoty pokrycia finansowego.
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane