Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. "Modernizacja stacji Zawidów z zabudową urządzeń sterowania zdalnego na podg Wilka."

PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE SPÓŁKA AKCYJNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00406078
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00406078/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 12:46
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9b2965cf-0381-11ee-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
1132316427
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406078 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. "Modernizacja stacji Zawidów z zabudową urządzeń sterowania zdalnego na podg Wilka."

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE SPÓŁKA AKCYJNA

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017319027

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Targowa 74

1.4.2.) Miejscowość: Warszawa

1.4.3.) Kod pocztowy: 03-734

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ryszard.mandziak@plk-sa.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.plk-sa.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - usługi transportowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9b2965cf-0381-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406078

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie sektorowe

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

KPO

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. "Modernizacja stacji Zawidów z zabudową urządzeń sterowania zdalnego na podg Wilka."

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Modernizacja podg Wilka

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-11

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2023-10-11 do 2026-08-14

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): INFRAKOL Sp. z o.o. Sp. k

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PL6950002258

4.3.3.) Ulica: , ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 14

4.3.4.) Miejscowość: JAWOR

4.3.5.) Kod pocztowy: 59-400

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 22428681,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/S 203-637196

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 4

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie konieczności wykonania robót dodatkowych i zamiennych:
• zabudowa wskaźników W21 na semaforach wraz z obwodami wewnętrznymi urządzeń sterowania ruchem kolejowym; • dostosowanie blokady liniowej na szlaku Wilka Krzewina Zgorzelecka na linii kolejowej nr 290; • zmiana typu rozjazdów w obrębie posterunku Wilka.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wystąpienie konieczności wykonania robót dodatkowych i zamiennych:
• zabudowa wskaźników W21 na semaforach wraz z obwodami wewnętrznymi urządzeń sterowania ruchem kolejowym; • dostosowanie blokady liniowej na szlaku Wilka Krzewina Zgorzelecka na linii kolejowej nr 290; • zmiana typu rozjazdów w obrębie posterunku Wilka.

5.4.6.) Wartość zmiany: 940795,75

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie konieczności wykonania robót zamiennych, rezygnacja z pozyskania decyzji lokalizacyjnej,
w zamian pozyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wystąpienie konieczności wykonania robót zamiennych, rezygnacja z pozyskania decyzji lokalizacyjnej,
w zamian pozyskanie pozwolenia wodnoprawnego.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie konieczności wykonania robót dodatkowych:
• poprawa przepustu w km 8,769 linii
nr 290
• likwidacja pozostałości toru w km 8.500-9,100 linii kolejowej nr 290

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wystąpienie konieczności wykonania robót dodatkowych:
• poprawa przepustu w km 8,769 linii
nr 290
• likwidacja pozostałości toru w km 8.500-9,100 linii kolejowej nr 290

5.4.6.) Wartość zmiany: 79125,90

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wydłużenie terminu z przyczyn niezależnych od Wykonawcy z powodów proceduralnych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wydłużenie terminu z przyczyn niezależnych od Wykonawcy z powodów proceduralnych

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 18737906,73 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane