Budowa żłobka w Zbąszynku w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029.
Gmina Zbąszynek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00406285
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00406285/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 13:30
- Lokalizacja
- Zbąszynek, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f8bf153b-7693-4f4a-a762-a00ad0f5b41a
- Identyfikator
- 9271443487
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406285 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa żłobka w Zbąszynku w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zbąszynek
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770557
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 1
1.4.2.) Miejscowość: Zbąszynek
1.4.3.) Kod pocztowy: 66-210
1.4.4.) Województwo: lubuskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.4.7.) Numer telefonu: 683910353
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zbaszynek.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbaszynek.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f8bf153b-7693-4f4a-a762-a00ad0f5b41a
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406285
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00456497
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
KPO A4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 oraz na podstawie art. 14ll i art. 14 ln ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2025 r. poz. 198)
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa żłobka w Zbąszynku w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Budowa żłobka w Zbąszynku w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029.
Przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane i wyposażenie budynku żłobka miejsca opieki nad dziećmi– kategoria IX. Podstawowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia
a) Kubatura: 2629m3
b) Zestawienie powierzchni:
Powierzchnia zabudowy: 497m2
Powierzchnia użytkowa budynku: 325,30m2
ZESTAWIENIE POWIERZCHNI
NR. POM. NAZWA POM. POW. [M2]
0.01 SALA 24 DZIECI 65,8
0.02 ŁAZIENKA DZIECI 28,4
0.03 SALA 24 DZIECI 65,8
0.04 ZAPLECZE SALI 3,81
0.05 POKÓJ MATKI 3,61
0.06 SZATNIA 20,06
0.07 MAGAZYN ZEW. Z WÓZKOWNIĄ 12,55
0.08 ADMINISTRACJA 12,36
0.09 KOMUNIKACJA 9,57
0.10 WC N OGÓLNODOSTEPNE 5,44
0.11 WC PERSONELU 4,27
0.12 POM. SOC. 7,08
0.13 POM. GOSP. 4,78
0.14 GAB. PIELĘGNIARKI 10,85
0.15 KUCHNIA CATERINGOWA 11,09
0.16 ZMYWALNIA 5,54
0.17 KOTŁOWNIA DO 30kW 9,37
0.18 ZAPLECZE SALI 3,54
325,3
c) Wymiary:
Szerokość elewacji frontowej: 34,34 m
Długość budynku + długość zadaszenia: 12,07+3,10 m
Wysokość krawędzi elewacji frontowej (attyki): 5,31 m
d) Liczba kondygnacji: 1
Termin oddania do użytkowania 25 maja 2026r.
3.9.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni
45215221-2 - Roboty budowlane w zakresie ośrodków opieki dziennej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-14
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
7 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Z.P.H.U. Mat-Bud Zakład Ogólnobudowlany Piotr Mickiewicz
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: PL 9230022470
4.3.3.) Ulica: Grójec Wielki 14
4.3.4.) Miejscowość: Chobienice
4.3.5.) Kod pocztowy: 64-214
4.3.6.) Województwo: lubuskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3780646,10 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00539102/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana technologii - korzystna dla zamawiającego
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana technologii stropu na płyty
5.4.6.) Wartość zmiany: 7777,67
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wniosek wykonawcy o wydłużenie terminu
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z przedłużającymi się czynnościami odbiorowymi wykonawca wystąpił o wydłużenie terminu.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3772868,43 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |