Remont i docieplenie budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Kalwaryjskiej 53, ul. Przyjaźni 87 i ul. Wyszyńskiego 8a w Piekarach Śląskich - III części

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00406423
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00406423/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 13:58
Lokalizacja
Piekary Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cf59cd45-f2b5-4102-a6a6-c6a89cfbf9ce
Identyfikator
6530004150
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneInstalowanie drzwiInstalowanie okienIzolacja cieplnaTynkowanieRoboty malarskieRoboty izolacyjneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty murarskieRoboty przy wznoszeniu rusztowańKładzenie rynienRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalacje niskiego napięciaRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406423 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont i docieplenie budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Kalwaryjskiej 53, ul. Przyjaźni 87 i ul. Wyszyńskiego 8a w Piekarach Śląskich - III części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271049051

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: gen. Jerzego Ziętka 60

1.4.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie

1.4.3.) Kod pocztowy: 41-940

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zgm@zgm.piekary.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.piekary.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cf59cd45-f2b5-4102-a6a6-c6a89cfbf9ce

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406423

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00449038

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

"PROGRAM TERMO" PREMIA MZG Z GRANTEM MZG

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Remont i docieplenie budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Kalwaryjskiej 53, ul. Przyjaźni 87 i ul. Wyszyńskiego 8a w Piekarach Śląskich - III części

Umowa dla części nr 3

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Część III pod nazwą: ,,Remont i docieplenie budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Wyszyńskiego 8a w Piekarach
Śląskich.”
2.3.1. Zakres robót obejmować będzie m.in.:
- docieplenie ścian zewnętrznych ponad poziomem terenu w systemie ETICS Przedmiotem zamówienia jest: docieplenie
ścian zewnętrznych ponad poziomem terenu w systemie ETICS (BSO) z zastosowaniem wełny mineralnej, ocieplenie ścian
zewnętrznych piwnic, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic, remont stropu piwnicy, ocieplenie stropu nad
piwnicą, docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją, dobudowa kominów wentylacyjnych, wymiana wywiewek
kanalizacyjnych, wymiana starych okien mieszkań i części wspólnych, wymiana drzwi zewnętrznych, montaż daszku nad
wejściem, montaż instalacji domofonowej, remont klatki schodowej wraz z wymianą instalacji elektrycznej, białkowanie ścian
piwnic, remont schodów wejściowych, wymiana parapetów i obróbek blacharskich, przełożenie rur spustowych, wymiana
wyłazu na poddasze, dostawa systemowej drabiny lub schodów drabiniastych do nowego wyłazu, dostawa i montaż
systemowych masztów antenowych wraz z okablowaniem, wykonanie chodnika oraz opaski wokół budynku, wykonanie
nowej instalacji zewnętrznego monitoringu CCTV, wykonanie nowego oświetlenia przed wejściem do klatki schodowej z nr
policyjnym wymiana źródeł ciepła w mieszkaniach w których w stanie istniejącym jest ogrzewanie węglowe - montaż
ogrzewania elektrycznego (piece akumulacyjne);
2.3.2. W celach informacyjnych oraz dla potrzeb określenia zgodności z wymaganiami związanymi z uzyskaniem premii
MZG z grantem MZG w ramach PROGRAMU TERMO, Zamawiający wymaga opracowania przez Wykonawcę na dzień
zawarcia umowy o zamówienie publiczne harmonogramu rzeczowo - finansowego określającego terminy wykonania
poszczególnych etapów prac z uwzględnieniem wymaganych przez Zamawiającego poniżej dokumentów: 1) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia audytu przedrozbiórkowego, mającego na celu analizę jakościową i
ilościową strumieni odpadów oraz określającego możliwości ich zagospodarowania zgodnie z hierarchią postępowania z
odpadami i Protokołem UE, dotyczącym gospodarowania odpadami z budowy i rozbiórki.
2) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia planu segregacji odpadów oraz wykazu odpadów, które powstaną w
związku z przygotowaniem ternu robót, umożliwiający ustanowienie wewnętrznego systemu zarządzania odpada-mi
(demontaż, sortowanie, zbieranie) zapewniającego ich selektywny odbiór z terenu robót zgodnie z hierarchią postępowania
z odpadami i Protokołem UE, dotyczącym gospodarowania odpadami z budowy i rozbiórki.
3) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia wykazu działań skutecznie zapobiegających emisji hałasu, kurzu i
zanieczyszczeń, występujących wskutek realizacji robót budowlanych. Działania powinny wpływać na efektywne obniżenie
natężenia czynników negatywnych bądź prowadzić do ich całkowitego wyeliminowania, dzięki wykorzystaniu najlepszych
technik.
4) Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania w trakcie prowadzenia robót Zamawiającemu deklaracji właściwości
użytkowych lub krajowych deklaracji właściwości użytkowych lub innych dokumentów potwierdzających po-siadanie
wymaganych właściwości przez wyroby budowlane. Deklaracje wydawane są w oparciu o przepisy ustawy z dnia 16
kwietnia 2004 r. o wyro-bach budowlanych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1213). W przypadku gdy deklaracje nie będą zawierały
informacji o właściwościach wymaganych w ramach reguły DNSH Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć inne
dokumenty towarzyszące wyrobowi: karta charakterystyki, instrukcja, opis producenta itp.
5) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających gospodarowanie
odpadów z budowy i rozbiórki powstałych w trakcie prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
uwzględniając najlepsze dostępne techniki.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu oświadczenia kierownika robót budowlanych o realizacji
przedsięwzięcia remontowego zgodnie z projektem budowlanym na druku wymaganym przez BGK na dzień rozpoczęcia
czynności odbiorowych.
Zamawiający zobowiązany jest do gromadzenia wyżej wymienionych dokumentów celem poświadczenia, że
przedsięwzięcie nie wyrządza poważnych szkód dla celów środowiskowych i stanowi ono potwierdzenie zgodności
inwestycji z wymaganiami reguły DNSH.
2.3.3. Zamawiający nie wymaga dokumentacji wykazującej zgodności z procedurami związanymi z pracami przy wyrobach
zawierających azbest oraz uprawnień związanych z usuwaniem azbestu. Budynek nie zawiera wyrobów zawierających
azbest.
2.3.4. Świadectwo charakterystyki energetycznej wskazujące jakie jest zapotrzebowanie budynku na energię po
przeprowadzeniu inwestycji Zamawiający opracuje we własnym zakresie.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
 załącznik nr 4 do SWZ, tj.:
Część I - Dokumentacja projektowa (Projekt budowlany, Przedmiary robót i STWiORB).
Część II - Dokumentacja projektowa (Projekt budowlany, Przedmiary robót i STWiORB).
Część III - Dokumentacja projektowa (Projekt budowlany, Przedmiary robót i STWiORB).
 załącznik nr 5 do SWZ tj. Ocena przedsięwzięcia remontowego dla celów środowiskowych – Część I, II, III.
 załącznik nr 7 do SWZ tj. Analiza dotycząca wpisywania się w gospodarkę o obiegu zamkniętym – Część I, II, III.

3.9.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45421132-8 - Instalowanie okien

45321000-3 - Izolacja cieplna

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262522-6 - Roboty murarskie

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45261320-3 - Kładzenie rynien

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-18

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

8 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo - Budowlany Karol Klyta

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751894408

4.3.4.) Miejscowość: Kamieńskie Młyny

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 829871,19 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00605718/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-17

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana kierownika robót

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana kierownika robót

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność ujednolicenia zapisów umowy względem wzoru umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Konieczność ujednolicenia zapisów umowy względem wzoru umowy

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność wykonania robót dodatkowych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Konieczność wykonania pionów wraz z robotami towarzyszącymi

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 629891,12 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane