Modernizacja (remont) drogi powiatowej nr 3121Z na odcinku Gryfice - Łopianów
Powiat Gryficki - Zarząd Dróg Powiatowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00406571
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00406571/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 14:28
- Lokalizacja
- Gryfice, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7dc6f404-a2a1-4bd5-b2bf-f582cb0969d3
- Identyfikator
- 8571696542
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406571 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja (remont) drogi powiatowej nr 3121Z na odcinku Gryfice - Łopianów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Gryficki - Zarząd Dróg Powiatowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811773869
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 18
1.5.2.) Miejscowość: Gryfice
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-300
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: z_d_p@gryfice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdp.gryfice.ibip.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sp_gryfice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja (remont) drogi powiatowej nr 3121Z na odcinku Gryfice - Łopianów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7dc6f404-a2a1-4bd5-b2bf-f582cb0969d3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406571
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00132738/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja (remont) drogi powiatowej nr 3121Z na odcinku Gryfice - Łopianów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00332496
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4893277,35 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn. „Modernizacja (remont) drogi powiatowej nr 3121Z na odcinku Gryfice – Łopianów”
Zakres zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie prac remontowych obejmujących odcinek drogi powiatowej od km 0+048,00 do km 5+383,25 na odcinku Gryfice – Łopianów. Długość odcinka 5 335,25 m.
Na okoliczność remontu DP 3121Z przyjęto następujące założenia projektowe:
• Frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej;
• Odhumusowanie i odsłonięcie krawędzi jezdni (obustronnie);
• Ułożenie jednorodnej warstwy wzmacniającej istniejącą podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie #0/31,5mm z mieszanki C90/3 na odcinku od km 0+048,00 do km 3+850,00;
• Wykonanie pełnej konstrukcji jezdni od km 3+850,00 do km 5+383,25 ze względu na występowanie gruntów spoistych w podłożu oraz brak podbudowy pod istniejącą nawierzchnią bitumiczną;
• Wykonanie warstwy mrozoochronnej z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym;
• Wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie C90/3;
• Ułożenie warstwy wiążącej nawierzchni z betonu asfaltowego;
• Ułożenie warstwy ścieralnej nawierzchni z betonu asfaltowego;
• Wykonanie poboczy z frezu bitumicznego na odcinku szlakowym oraz poboczy z humusu w miejscowości Łopianów;
• Oczyszczenie pasa drogowego z zakrzaczenia w tym oczyszczenie rowów wraz z profilowaniem skarp i dna rowu;
• Oczyszczenie przepustów;
• Wykonanie skrzyżowań bitumicznych;
• Remont cząstkowy powierzchni zjazdów, wykonanie zjazdów z frezu bitumicznego i z kruszywa;
• Montaż elementów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w postaci barier drogowych na przepustach;
• Oznakowanie pionowe i poziome grubowarstwowe w osi jezdni (w przedmiarze robót uwzględniono oznakowanie poziome tylko na łukach i w okolicach przepustów – należy wykonać oznakowanie poziome na całej długości remontowanego odcinka).
• Montaż słupków U-1a na odcinku szlakowym
2) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania projektu stałej organizacji ruchu, uzyskania wszelkich wymaganych opinii, uzgodnień i zatwierdzeń, a następnie do jego wprowadzenia po zakończeniu robót. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z opracowaniem projektu, uzyskaniem wymaganych uzgodnień i zatwierdzeń, wykonaniem oraz montażem oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu wynikających z zatwierdzonego projektu, a także z wprowadzeniem stałej organizacji ruchu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
3) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania aktualizacji elektronicznej ewidencji dróg wraz z fotorejestracją w posiadanym przez Zamawiajacego oprogramowaniu RoadMan oraz aplikacji LP-Portal na licencji firmy Lehmann + Partner Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Koninie. Lehmann + Partner Polska Spółka z o.o.; 62-500 Konin, ul. Marii Dąbrowskiej 8; Tel. 501 131 979, e-mail: info@lehmann-partner.pl. Aktualizacja ewidencji musi obejmować cały odcinek referencyjny remontowanej drogi oraz zawierać wszystkie elementy znajdujące się w pasie drogowym. Fotorejestracja pasa drogowego musi być wykonana w dowiązaniu do systemu referencyjnego posiadanego przez Zamawiającego. Zamawiający informuje, iż informacje techniczne dotyczące struktury danych, sposobu przygotowania materiałów do importu oraz wymagań dotyczących kompatybilności z systemami RoadMan i LP-Portal® mogą zostać uzyskane bezpośrednio od producenta oprogramowania – Lehmann + Partner Polska Sp. z o.o. Wykonawcy zainteresowani realizacją przedmiotowego zakresu mogą we własnym zakresie korzystać ze wsparcia podmiotów posiadających doświadczenie w pracy z przedmiotowym środowiskiem systemowym.
4) Przed przystąpieniem do robót Wykonawca opracuje i przedstawi Zamawiającemu uzgodniony z właściwymi instytucjami i zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu na czas robót. Jednocześnie zamawiający wskazuje, że Wykonawca ma obowiązek tak zaplanować organizację robót, aby okres wyłączenia drogi z ruchu ograniczyć do niezbędnego minimum (ograniczając tym samym utrudnienia dla mieszkańców i użytkowników drogi).
5) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, SWZ oraz zapisami umowy.
6) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, przedmiarze robót oraz projekcie umowy – stanowiących integralną część SWZ.
7) Ze względu na fakt, że zadanie jest dofinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Pomorze Zachodnie na dobrej drodze – program wsparcia modernizacji dróg powiatowych”, stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5558486,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6667664,49 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5558486,11 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POL - DRÓG S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2530033758
7.3.3) Ulica: Podmiejska 2
7.3.4) Miejscowość: Drawsko Pomorskie
7.3.5) Kod pocztowy: 78-500
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 558486,11 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-30| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |