Termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Piekarskiej 10 w Piekarach Śląskich, na działkach numer 526/95, 1227/95, 1779/94, 1777/91.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00406561
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00406561/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 14:27
Lokalizacja
Piekary Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4a298374-5b84-4735-9394-b53c19b2228d
Identyfikator
6530004150
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406561 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku wielorodzinnego
przy ul. Piekarskiej 10 w Piekarach Śląskich,
na działkach numer 526/95, 1227/95, 1779/94, 1777/91.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271049051

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: gen. Jerzego Ziętka 60

1.4.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie

1.4.3.) Kod pocztowy: 41-940

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zgm@zgm.piekary.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.piekary.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a298374-5b84-4735-9394-b53c19b2228d

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406561

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

"PROGRAM TERMO" PREMIA MZG Z GRANTEM MZG

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Termomodernizacja budynku wielorodzinnego
przy ul. Piekarskiej 10 w Piekarach Śląskich,
na działkach numer 526/95, 1227/95, 1779/94, 1777/91.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Termomodernizacja budynku wielorodzinnego przy ul. Piekarskiej 10 w Piekarach Śląskich, na działkach numer 526/95, 1227/95, 1779/94, 1777/91.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1. Zakres robót obejmować będzie m.in.: odtworzenie stanu pierwotnego elewacji frontowej w zakresie odtworzenia otworów okiennych w miejscu witryny lokalu użytkowego; przebudowa wewnętrzna lokalu użytkowego obejmująca odtworzenie wejścia do lokalu użytkowego od strony klatki schodowej, ocieplenie ścian od wewnątrz, wydzielenie łazienki, montaż ścianek kartonowo-gipsowych; ocieplenie lokalu użytkowego od wewnątrz; ocieplenie ścian zewnętrznych elewacji otynkowanych (ponad poziomem terenu w systemie ETICS (BSO) z zastosowaniem wełny mineralnej); remont elewacji ceglanych; ocieplenie ścian zewnętrznych piwnic elewacji otynkowanych; wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic; remont i ocieplenie stropu nad piwnicą; ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją; remont dachu, remont kominów, dobudowa kominów wentylacyjnych; wymiana wywiewek kanalizacyjnych; wymiana okien części wspólnych; wymiana drzwi zewnętrznych na elewacji od strony podwórka; wymiana parapetów i obróbek blacharskich; wymiana rynien i rur spustowych; montaż instalacji domofonowej; remont klatki schodowej wraz z wymianą instalacji elektrycznej; wykonanie oświetlenia w piwnicy i na strychu; białkowanie ścian piwnic; wymiana drzwi do piwnic; wykonanie opaski i odtworzenie chodnika wokół budynku; wykonanie nowej instalacji zewnętrznego monitoringu CCTV; dostawa i montaż systemowych masztów antenowych wraz z okablowaniem; wykonanie nowego oświetlenia przed wejściem do klatki schodowej z nr policyjnym; wymiana źródeł ciepła na piece elektryczne w lokalach, w których w stanie istniejącym jest ogrzewanie węglowe ( 11 lokali mieszkalnych i 1 lokal użytkowy ) – pozostałe lokale w stanie istniejącym wyposażone w ogrzewanie elektryczne.);
2.2. W celach informacyjnych oraz dla potrzeb określenia zgodności z wymaganiami związanymi z uzyskaniem premii MZG z grantem MZG w ramach PROGRAMU TERMO, Zamawiający wymaga opracowania przez Wykonawcę na dzień zawarcia umowy o zamówienie publiczne harmonogramu rzeczowo - finansowego określającego terminy wykonania poszczególnych etapów prac z uwzględnieniem wymaganych przez Zamawiającego poniżej dokumentów:
1) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia audytu przedrozbiórkowego, mającego na celu analizę jakościową i ilościową strumieni odpadów oraz określającego możliwości ich zagospodarowania zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami i Protokołem UE, dotyczącym gospodarowania odpadami z budowy i rozbiórki.
2) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia planu segregacji odpadów oraz wykazu odpadów, które powstaną w związku z przygotowaniem terenu robót, umożliwiający ustanowienie wewnętrznego systemu zarządzania odpadami (demontaż, sortowanie, zbieranie) zapewniającego ich selektywny odbiór z terenu robót zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami i Protokołem UE, dotyczącym gospodarowania odpadami z budowy i rozbiórki.
3) Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia wykazu działań skutecznie zapobiegających emisji hałasu, kurzu i zanieczyszczeń, występujących wskutek realizacji robót budowlanych. Działania powinny wpływać na efektywne obniżenie natężenia czynników negatywnych bądź prowadzić do ich całkowitego wyeliminowania, dzięki wykorzystaniu najlepszych technik.
4) Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania w trakcie prowadzenia robót Zamawiającemu deklaracji właściwości użytkowych lub krajowych deklaracji właściwości użytkowych lub innych dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganych właściwości przez wyroby budowlane. Deklaracje wydawane są w oparciu o przepisy ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213). W przypadku gdy deklaracje nie będą zawierały informacji o właściwościach wymaganych w ramach reguły DNSH Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć inne dokumenty towarzyszące wyrobowi: karta charakterystyki, instrukcja, opis producenta itp.
5) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających gospodarowanie odpadów z budowy i rozbiórki powstałych w trakcie prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa uwzględniając najlepsze dostępne techniki.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu oświadczenia kierownika robót budowlanych o realizacji przedsięwzięcia remontowego zgodnie z projektem budowlanym na druku wymaganym przez BGK na dzień rozpoczęcia czynności odbiorowych.
Zamawiający zobowiązany jest do gromadzenia wyżej wymienionych dokumentów celem poświadczenia, że przedsięwzięcie nie wyrządza poważnych szkód dla celów środowiskowych i stanowi ono potwierdzenie zgodności inwestycji z wymaganiami reguły DNSH.
2.1.3. Zamawiający nie wymaga dokumentacji wykazującej zgodności z procedurami związanymi z pracami przy wyrobach zawierających azbest oraz uprawnień związanych z usuwaniem azbestu. Budynek nie zawiera wyrobów zawierających azbest.
2.1.4. Świadectwo charakterystyki energetycznej wskazujące jakie jest zapotrzebowanie budynku na energię po przeprowadzeniu inwestycji Zamawiający opracuje we własnym zakresie.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
- załącznik nr 4 do SWZ, tj.: Dokumentacja projektowa (Projekt budowlany, Przedmiary robót i STWiORB).
- załącznik nr 5 do SWZ tj. Ocena przedsięwzięcia remontowego dla celów środowiskowych.
- załącznik nr 7 do SWZ tj. Analiza dotycząca wpisywania się w gospodarkę o obiegu zamkniętym.

3.9.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-05

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

6 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo – Budowlany „ULBUD” Grzegorz Stolarski

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 152137267

4.3.3.) Ulica: Botaniczna 26/16

4.3.4.) Miejscowość: Częstochowa

4.3.5.) Kod pocztowy: 42-216

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1897842,60 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00117594/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-05

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zgłoszenie podwykonawcy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zgłoszenie podwykonawcy

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność wykonania prac dodatkowych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Konieczność wymiany starych odcinków pionów wod. - kan. w klatce schodowej oraz lokalu użytkowym , który zostanie
przekwalifikowany na lokal mieszkalny

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1904445,89 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane