Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
GMINA SUCHA BESKIDZKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00406615
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00406615/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 14:38
- Lokalizacja
- Sucha Beskidzka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c125cbf3-6ba4-49b1-a73d-77ca6a68f406
- Identyfikator
- 5521567404
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406615 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUCHA BESKIDZKA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181920
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Adama Mickiewicza 19
1.4.2.) Miejscowość: Sucha Beskidzka
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-200
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.4.7.) Numer telefonu: +48338749500
1.4.8.) Numer faksu: +48338749532
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@sucha-beskidzka.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sucha-beskidzka.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c125cbf3-6ba4-49b1-a73d-77ca6a68f406
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406615
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00110986
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zamówienie obejmuje wymianę filtrów membranowych i armatury oraz zwiększenie wydajności systemu uzdatniania wody poprzez montaż dodatkowych elementów systemu Pall. Zakres robót obejmuje w szczególności:
- roboty rozbiórkowe,
- opracowanie nowego oprogramowania w oparciu o istniejącą strukturę,
- montaż szafy sterowniczej wraz z nowym systemem sterowania,
- wymianę urządzeń i układu dozowania środków chemicznych,
- wymiana systemu montowania i posadowienia modułów mikrofiltracyjnych,
- dostawę i montaż modułów mikrofiltracyjnych UNA 620A – 60 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody
45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Blanca Plus sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010306300
4.3.3.) Ulica: Wąska 1
4.3.4.) Miejscowość: Wola Mrokowska
4.3.5.) Kod pocztowy: 05-552
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3948103,20 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00210109/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność zmiany umowy wywołana jest okolicznościami, których nie można było przewidzieć, pomimo dochowania przez Zamawiającego należytej staranności w procesie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zmiana kolejności realizacji prac budowlanych wynika z konieczności wcześniejszej dostawy flitów membranowych. Z uwagi
na fakt, że membrany do mikrofiltracji produkowane są poza granicami kraju (Japonia), a ich producent przewiduje dostawy jedynie dwukrotnie w ciągu roku, Wykonawca prac zmuszony był do ich wcześniejszego zamówienia, co spowodowało również ich wcześniejsze dostarczenie Zamawiającemu. Dostawa membran w późniejszym terminie odbyłaby się w I kwartale 2026 r. co uniemożliwiłoby ich montaż w umownym terminie. Zmiana ta nie była więc zależna od Wykonawcy, a wcześniejsza dostawa przyspieszy realizację tego etap prac.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana umowy obejmuję zmianę kolejności robót oraz wielkości transz wynagrodzenia, które zostały określone w § 3 ust. 6 umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność zmiany umowy wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć pomimo dochowania przez Zamawiającego należytej staranności na etapie przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Zmiana terminu realizacji umowy spowodowana jest okolicznościami niezależnymi od Wykonawcy, których nie można było przewidzieć na etapie zawierania umowy. Opóźnienia powstały w szczególności w związku z utrudnieniami i wydłużeniem terminów dostaw komponentów niezbędnych do produkcji elementów instalacyjnych, wynikającymi z sytuacji geopolitycznej w rejonie cieśniny Ormuz.
Wprowadzona zmiana terminu umożliwi osiągnięcie zamierzonego efektu końcowego inwestycji bez konieczności zwiększania nakładów finansowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wymagany termin realizacji zamówienia został przedłużony do dnia 31 lipca 2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3948103,19 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
zamówienie jest dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |