„Modernizacja i nowoczesna aranżacja Muzeum Ilustracji Książkowej Biblioteki Norwida – II etap”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00406653
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00406653/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-25 14:45
Lokalizacja
Zielona Góra, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3fd55fb6-9341-4571-b4c6-33a4f5c73ef2
Identyfikator
9291006525
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie bibliotekRoboty instalacyjne w budynkachRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

PIOTR MICKIEWICZGrójec Wielki, PL · lot 0
806 537,84 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406653 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja i nowoczesna aranżacja
Muzeum Ilustracji Książkowej Biblioteki Norwida – II etap”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

1.3.) Oddział zamawiającego: WiMBP

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276541

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Wojska Polskiego 9

1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 65-077

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: administracja@biblioteka.zgora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wimbp.zgora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3fd55fb6-9341-4571-b4c6-33a4f5c73ef2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja i nowoczesna aranżacja
Muzeum Ilustracji Książkowej Biblioteki Norwida – II etap”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3fd55fb6-9341-4571-b4c6-33a4f5c73ef2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406653

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035208/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 „Modernizacja i nowoczesna aranżacja Muzeum Ilustracji Książkowej Biblioteki Norwida – Etap II”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00370939

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AD.270.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych elektrycznych i sanitarnych w celu zmiany lokalizacji pomieszczeń Muzeum Ilustracji Książkowej w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze przy al. Wojska Polskiego 9.
Prace modernizacyjne i adaptacyjne pomieszczeń na antresoli na potrzeby Muzeum Ilustracji Książkowej obejmują:

1) Wykonanie prac rozbiórkowych oraz robót budowlanych,
2) Wykonanie robót elektrycznych,
3) Wykonanie robót sanitarnych,
4) Wykonanie zabudowy wnęki ściennej w formie gabloty ekspozycyjnej.

UWAGA!

Część robot budowlanych zawartych w załączonym opisie została wykonana podczas realizacji I etapu.
Zakres prac do wykonania w ramach niniejszego postępowania stanowi II etap realizacji inwestycji i został zawarty w przedmiarach robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212330-8 - Roboty budowlane w zakresie bibliotek

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 806537,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 806537,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 806537,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Z.P.H.U. MAT-BUD ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY PIOTR MICKIEWICZ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9230022470

7.3.3) Ulica: GRÓJEC WIELKI 14

7.3.4) Miejscowość: CHOBIENICE

7.3.5) Kod pocztowy: 64-214

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 806537,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-11
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane