za 1 dzieńtermin 2026-09-03 10:00

Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026 - II

Powiat Nowomiejski

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00406782
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00406782/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-25 15:27
Termin
2026-09-03 10:00
Lokalizacja
Nowe Miasto Lubawskie, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f6203be3-4354-4047-868e-481aa014325c
Identyfikator
8771460784
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednostki prądotwórcze

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406782 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności
i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026 - II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowomiejski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118879

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek1

1.5.2.) Miejscowość: Nowe Miasto Lubawskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 564724212

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat-nowomiejski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat-nowomiejski.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności
i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026 - II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f6203be3-4354-4047-868e-481aa014325c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406782

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037154/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl/pn/NOWOMIEJ/demand/315452/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl/pn/NOWOMIEJ/demand/315452/notice/public/details

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Ilekroć w dalszej części
Specyfikacji Warunków Zamówienia jest mowa o: „Platformie zakupowej” – należy przez to rozumieć narzędzie umożliwiające
realizację procesu związanego z udzielaniem zamówień publicznych w formie elektronicznej służące w szczególności do
przekazywania ofert, oświadczeń, zwane dalej „Platformą” lub „Systemem”.
2 W niniejszym postępowaniu komunikacja zamawiającego z wykonawcami odbywa się za pomocą środków komunikacji
elektronicznej.
3 Pytania do SWZ należy zadawać za pośrednictwem platformy zakupowej zamawiającego przez link:
https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl w sekcji „Korespondencja”. Instrukcja korzystania z systemu jest dostępna pod wyżej
wskazanym adresem.
4 Oferta wraz z załącznikami musi być złożona w postaci elektronicznej w systemie informatycznym dostępnym pod adresem
https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, że:
1. Administrator danych
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Nowomiejski, wykonujący zadania przy pomocy Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim, ul. Rynek 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie.
2. Inspektor Ochrony Danych
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się:
 e-mail: iod@powiat-nowomiejski.pl,
 pisemnie na adres Administratora.
3. Cele i podstawy przetwarzania danych
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu:
 przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
 wyboru wykonawcy,
 zawarcia i realizacji umowy,
 prowadzenia dokumentacji postępowania,
 wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym obowiązków związanych z Centralnym Rejestrem Umów.
Podstawą prawną przetwarzania jest:
 art. 6 ust. 1 lit. c RODO,
 art. 6 ust. 1 lit. b RODO – w odniesieniu do wykonawcy, którego oferta została wybrana,
 ustawa z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych,
 ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych,
 art. 34a ustawy o finansach publicznych dotyczący Centralnego Rejestru Umów,
 ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości,
 ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
4. Odbiorcy danych
Odbiorcami danych mogą być:
 uczestnicy postępowania,
 organy kontroli,
 Prezes Urzędu Zamówień Publicznych,
 Krajowa Izba Odwoławcza,
 sądy,
 organy uprawnione na podstawie przepisów prawa,
 podmioty świadczące usługi informatyczne i pocztowe,
 podmiot prowadzący Centralny Rejestr Umów.
5. Okres przechowywania
Dane będą przechowywane przez okres wynikający z ustawy Prawo zamówień publicznych, przepisów archiwalnych, ustawy o rachunkowości oraz ustawy o finansach publicznych.
6. Prawa osoby
Przysługuje prawo do:
 dostępu do danych,
 sprostowania danych,
 ograniczenia przetwarzania w przypadkach określonych w RODO.
7. Obowiązek podania danych
Podanie danych jest wymogiem ustawowym wynikającym z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Niepodanie danych skutkuje konsekwencjami określonymi w tych przepisach.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Prawo do usunięcia danych, przenoszenia danych oraz sprzeciwu wobec przetwarzania nie znajduje zastosowania w zakresie, w jakim przetwarzanie odbywa się na podstawie obowiązku prawnego.
Przysługuje również prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: GM.272.1.5.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I - dostawa mobilnego agregatu prądotwórczego o mocy min. 80kW/100 kVA zamontowanego na przyczepie, przeznaczonej do transportu agregatu – 1 szt.,
Przedmiot zamówienia należy dostarczyć (na koszt Wykonawcy) do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim, adres: ul. Szkolna 5b , 13 – 300 Nowe Miasto Lubawskie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań wraz z parametrami technicznymi zawiera dla Części I – załącznik 1a do SWZ – wymagania techniczne.

4.2.6.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-12

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Część II – dostawa agregatów: (3 sztuki)
w tym:
a) agregatu prądotwórczego o mocy 65kW/82kVA - 1 szt.,
b) agregatu prądotwórczego o mocy min 5kVA – 2 szt.
Przedmiot zamówienia należy dostarczyć (na koszt Wykonawcy) do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim, adres: ul. Szkolna 5b , 13 – 300 Nowe Miasto Lubawskie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań wraz z parametrami technicznymi zawiera dla Części II – załącznik 1b do SWZ – wymagania techniczne.

4.2.6.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-12

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Zamawiający żąda, aby Wykonawca wraz z ofertą złożył następujące przedmiotowe środki dowodowe: np. karty katalogowe,
certyfikaty, opisy, specyfikacje techniczne z danymi wraz z informacjami potwierdzającymi spełnienie wymagań
technicznych stawianych przez Zamawiającego dla oferowanego przedmiotu zamówienia

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, ustanawiają oni pełnomocnika do
reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego, dołączają do oferty oświadczenie, z którego
wynika, które roboty wykonają poszczególni wykonawcy.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, oświadczenia o którym mowa w SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie
warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje
spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z postanowieniami zawartymi we wzorze umowy, stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://nowomiejski.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków z budżetu państwa w ramach Programu Ochrony Ludności
i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026
2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy