Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
GMINA SUCHA BESKIDZKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00406807
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00406807/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-25 15:44
- Lokalizacja
- Sucha Beskidzka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c125cbf3-6ba4-49b1-a73d-77ca6a68f406
- Identyfikator
- 5521567404
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406807 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUCHA BESKIDZKA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181920
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Adama Mickiewicza 19
1.4.2.) Miejscowość: Sucha Beskidzka
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-200
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.4.7.) Numer telefonu: +48338749500
1.4.8.) Numer faksu: +48338749532
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@sucha-beskidzka.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sucha-beskidzka.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c125cbf3-6ba4-49b1-a73d-77ca6a68f406
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406807
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00110986
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zapewnienie ciągłości dostawy wody pitnej mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz rozbudowa kanalizacji sanitarnej
Umowa dla części nr 2
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zamówienie obejmuje realizację następujących zadań:
1) Wykonanie dodatkowych dwóch zbiorników wyrównawczych zwiększających rezerwuar wody pitnej dla mieszkańców, firm i instytucji, w tym Szpitala Rejonowego;
2) Rozbudowa infrastruktury systemu wodociągowego przy ul. Błądzonka w Suchej Beskidzkiej oraz sieci kanalizacyjnej górnej części ulicy Podksięże.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
- budowę dwóch zbiorników wyrównawczych wody pitnej o poj. 1 000 m3 wraz z infrastrukturą towarzyszącą,
- budowę odcinka sieci wodociągowej o 750 m (od zbiorników w stronę przepompowni wody) wraz z dwoma zbiornikami wody o poj. 50 m3,
- budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej o długości ok. 1 300 m.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ).
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane Produkcja Handel BUD-MARIO Mariusz Gumienny
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370352028
4.3.3.) Ulica: Towarowa 29
4.3.4.) Miejscowość: Jasło
4.3.5.) Kod pocztowy: 38-200
4.3.6.) Województwo: podkarpackie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 4930807,80 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00210109/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność zmiany umowy wywołana jest okolicznościami, których nie można było przewidzieć, pomimo dochowania przez Zamawiającego należytej staranności w procesie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Częściowa zmiana kolejności realizacji robót wynika z ograniczonego potencjału firmy, zarówno wykonawczego jak i finansowego oraz konieczności wykonania jak największego zakresu robót związanych z realizacja zbiorników, w sprzyjających ku temu warunkach atmosferycznych. Mając na uwadze zbliżający się okres zimowy, który wyklucza możliwość ich realizacji w tym okresie postanowiono położyć większy akcent na wykonanie zbiorników. Wiąże się to też z koniecznością wcześniejszego uregulowania zapłaty za dostawę i montaż przedmiotowych zbiorników, które to realizuje firma podwykonawcza zewnętrzna.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana umowy obejmuję zmianę kolejności robót oraz liczby (z 4 na 3) i wielkości transz wynagrodzenia, które zostały określone w § 3 ust. 6 umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Podczas robót związanych z budową zbiornika retencyjnego stwierdzono występowanie wód o charakterze naporowym. Zaistniała sytuacja wymagała przeprowadzenia dodatkowych robót polegających na wykonaniu odwodnienia wykopu i zbiornika, co było niezbędne dla zapewnienia bezpiecznych warunków prowadzenia prac oraz osiągnięcia wymaganych
parametrów technicznych obiektu. Dodatkowo podczas realizacji kanalizacji sanitarnej w górnym odcinku ul. Podkisięże, w trakcie prowadzenia robót ziemnych, natrafiono na lite podłoże skalne. Występowanie skały w strefie posadowienia przewodu kanalizacyjnego uniemożliwiało wykonanie sieci na projektowanej rzędnej. W celu zachowania wymaganych spadków kanalizacji sanitarnej, gwarantujących jej prawidłowe funkcjonowanie zgodnie z dokumentacją techniczną i obowiązującymi normami, konieczne było wykonanie robót polegających na mechanicznym skuciu i usunięciu warstwy
skalnej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wymagany termin realizacji zamówienia został przedłużony do dnia 31 lipca 2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji robót budowlanych ujawniły się następujące okoliczności, których nie można było przewidzieć na etapie przygotowania dokumentacji projektowej oraz zawierania umowy, a które miały istotny wpływ na zakres i technologię wykonywanych prac:
1) podczas robót związanych z budową zbiornika retencyjnego stwierdzono występowanie wód o charakterze naporowym;
2) w rejonie dojazdu do zbiornika ujawniono występowanie gruntów nienośnych, uniemożliwiających bezpieczny przejazd
sprzętu budowlanego oraz transport materiałów;
3) podczas realizacji kanalizacji sanitarnej w górnym odcinku ul. Podkisięże,
w trakcie prowadzenia robót ziemnych, natrafiono na lite podłoże skalne. Występowanie skały w strefie posadowienia przewodu kanalizacyjnego uniemożliwiało wykonanie sieci na projektowanej rzędnej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zakres zamówienia został zwiększony o roboty dodatkowe związane z:
1) wykonaniem odwodnienia wykopu i zbiornika, co było niezbędne dla zapewnienia bezpiecznych warunków prowadzenia prac oraz osiągnięcia wymaganych parametrów technicznych obiektu;
2) wykonanie dodatkowego utwardzenia drogi dojazdowej w celu zapewnienia właściwej nośności podłoża oraz ciągłości realizacji robót;
3) mechanicznym skuciem i usunięciem warstwy skalnej.
W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych wynagrodzenie wykonawcy zostało zwiększone do kwoty 5 147 910,58 zł brutto.
Zmiana obejmuje również zmianę wielkości transz wynagrodzenia, które zostały określone w § 3 ust. 6 umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 217102,78
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5147910,58 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w edycji 8.| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |