Dostawa cyfrowego aparatu ultrasonograficznego (USG) wraz z instalacją i integracją z systemem PACS/RIS dla Kaszubskiego Centrum Medycznego w Sierakowicach
KASZUBSKIE CENTRUM MEDYCZNE W SIERAKOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00406893
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00406893/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-25 18:49
- Lokalizacja
- Sierakowice, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-36a72fdb-e105-46e1-b03a-f00edfa076c0
- Identyfikator
- 5891641009
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-25
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406893 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa cyfrowego aparatu ultrasonograficznego (USG) wraz z instalacją i integracją z systemem PACS/RIS dla Kaszubskiego Centrum Medycznego w Sierakowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: KASZUBSKIE CENTRUM MEDYCZNE W SIERAKOWICACH
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191290544
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Lęborska 34
1.4.2.) Miejscowość: Sierakowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 83-340
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: magdare3@wp.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.kcm.sierakowice.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36a72fdb-e105-46e1-b03a-f00edfa076c0
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406893
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00273427
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dostawa cyfrowego aparatu ultrasonograficznego (USG) wraz z instalacją i integracją z systemem PACS/RIS dla Kaszubskiego Centrum Medycznego w Sierakowicach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego, nieużywanego, nieregenerowanego, niedemonstracyjnego cyfrowego aparatu USG na potrzeby Kaszubskiego Centrum Medycznego w Sierakowicach, ul. Lęborska 30, 83-340 Sierakowice wraz z kompleksową usługą podłączenia i konfiguracji urządzenia z systemem PACS/RIS Zamawiającego w standardzie DICOM (min. DICOM Store oraz DICOM Worklist) oraz dostawa niezbędnego oprogramowania oraz licencji. Urządzenie musi pochodzić z bieżącej produkcji i być wyprodukowane nie wcześniej niż 12 miesięcy przed wszczęciem niniejszego postępowania.
2. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest również do przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi, eksploatacji i podstawowej konserwacji urządzenia dla personelu wskazanego przez Zamawiającego (min. 2 osoby).
3. Dostarczone urządzenie musi być wyrobem medycznym dopuszczonym do obrotu na terenie UE i RP zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 (MDR) oraz ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. 2022, poz. 974 z późń. zm.). Ponadto, musi spełniać normy IEC dotyczące bezpieczeństwa elektrycznego i kompatybilności elektromagnetycznej. W przypadku wyrobów objętych okresem przejściowym wynikającym z MDR Wykonawca zobowiązany jest wykazać legalność dalszego wprowadzania wyrobu do obrotu zgodnie z art. 120 MDR.
4. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności transport, wniesienie, montaż i instalacje urządzenia, jego konfigurację, integrację z infrastrukturą informatyczną Zamawiającego, przeprowadzenie testów akceptacyjnych oraz przygotowanie urządzenia do użytkowania.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 7 do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia – minimalne wymagania”.
3.9.) Główny kod CPV: 33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
51410000-9 - Usługi instalowania sprzętu medycznego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
28 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): EMS - EUROMED MEDICAL SOLUTIONS Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 634633415
4.3.4.) Miejscowość: Poznań
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 297000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00353579/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-21
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 297000 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy |