Dostawa systemów do badania behawioru gryzoni w podziale na pakiety, znak sprawy AEZ/S-215/2025
Warszawski Uniwersytet Medyczny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00406981
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00406981/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-26 07:36
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ed27db17-34ce-4df1-ad83-5d5377019ebc
- Identyfikator
- 5250005828
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00406981 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa systemów do badania behawioru gryzoni w podziale na pakiety, znak sprawy AEZ/S-215/2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Warszawski Uniwersytet Medyczny
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288917
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 61
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 02-091
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: aez@wum.edu.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wum.edu.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed27db17-34ce-4df1-ad83-5d5377019ebc
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406981
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00576685
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Ze względu na ograniczoną liczbę znaków pozostałe informacje dotyczące projektu zawarte są w Informacjach dodatkowych oraz dokumentach zamówienia. „Innowacyjna Dydaktyka = Medycyna Przyszłości - rozbudowa i unowocześnienie bazy dyd. WUM”, finansowanego z KPO i Zwiększania Odporności Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D2.1.1:
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dostawa systemów do badania behawioru gryzoni w podziale na pakiety, znak sprawy AEZ/S-215/2025
Umowa dla części nr 2
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa systemu do badania behawioru gryzoni (Pakiet 2), na warunkach określonych w Projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem co do rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzu wymaganych warunków technicznych, który stanowi Załącznik nr 2.2 do SWZ.
3. WPŁYW ŚRODOWISKOWY ZAMÓWIENIA
1). PRZEJŚCIE NA GOSPODARKĘ O OBIEGU ZAMKNIĘTYM
a). Zamawiający określił poniższe wymagania środowiskowe, w opisie przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ustawy Pzp: "Recykling:
min. 70% ponownego użycia";
b). Zamawiający określił poniższe wymagania środowiskowe, w
opisie przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ustawy Pzp:
"Deklaracja zgodności w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 568)
lub
deklarację zgodności UE, o której mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG
lub
deklarację zgodności UE , o której mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE"
c). Zamawiający określił poniższe wymagania związane z realizacją zamówienia obejmujących aspekty środowiskowe, w Projekcie umowy, § 3. Warunki realizacji umowy, ust. 2, zgodnie z art. 96 ust. 1 ustawy Pzp: "Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2020 /852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w Formularzu wymaganych warunków technicznych".
2). ZAPOBIEGANIE ZANIECZYSZCZENIU I JEGO KONTROLA
a). Zamawiający określił poniższe wymagania środowiskowe, w opisie przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ustawy Pzp: "Oferowany produkt nie zawiera substancji niebezpiecznych, takich jak kadm, rtęć, ołów oraz sześciowartościowy chrom, w ilościach przekraczających dopuszczalne limity określone w Dyrektywie 2011/65/UE (RoHS), tj. 0,01% wagowo dla kadmu oraz 0,1% wagowo dla rtęci, ołowiu i sześciowartościowego chromu, w odniesieniu do każdego materiału jednorodnego, z którego składa się produkt. Oferowane urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane w sposób uniemożliwiający stosowanie tych substancji w innych formach niż dopuszczone prawem, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z wymaganiami środowiskowymi, w tym zasadą DNSH. Dopuszczalne wyjątki, o ile mają zastosowanie, wynikają z załącznika III do Dyrektywy";
b). b). Zamawiający określił poniższe wymagania środowiskowe, w
opisie przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 101 ustawy Pzp:
"Deklaracja zgodności w rozumieniu ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 568)
lub
deklarację zgodności UE, o której mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG
lub
deklarację zgodności UE , o której mowa w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE"
c). Zamawiający określił poniższe wymagania związane z realizacją zamówienia obejmujących aspekty środowiskowe, w Projekcie umowy, § 3. Warunki realizacji umowy, ust. 2, zgodnie z art. 96 ust. 1 ustawy Pzp: "Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2020 /852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w Formularzu wymaganych warunków technicznych".
3.9.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
56 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): VIVARI Ewa Głowacka, Regina Nowak S. C.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5242279190
4.3.3.) Ulica: ul. Okólnik 11A/80
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 00-368
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 804519,51 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00161082/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-07
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 804519,51 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
1. Zamówienie, w zakresie dostawy objętej pakietem 1 i 2, realizowane jest w ramach przedsięwzięcia pn.: „Innowacyjna Dydaktyka = Medycyna Przyszłości - rozbudowa i unowocześnienie bazy dydaktycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”, finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, Inwestycja D2.1.1: Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne, na podstawie umowy o dofinasowanienr KPOD.07.05-IP.10-0020/24/KPO/1210/2025/94 z dnia 12.06.2025.
2. Niniejsze ogłoszenie dotyczy dostawy objętej Pakietem 2.
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy |