„Budowa hali magazynowej w ramach przedsięwzięcia: „Budowa bazy magazynowej zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Lelów””

GMINA LELÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407046
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407046/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 08:06
Lokalizacja
Lelów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-222cd518-df79-4688-b3a1-688d8d0be98c
Identyfikator
9492172992
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie magazynówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407046 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa hali magazynowej w ramach przedsięwzięcia: „Budowa bazy magazynowej zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Lelów””

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LELÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398089

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szczekocińska 18

1.5.2.) Miejscowość: Lelów

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-235

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 343550121

1.5.8.) Numer faksu: 343550049

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lelow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lelow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gwlelow.e-zp.finn.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa hali magazynowej w ramach przedsięwzięcia: „Budowa bazy magazynowej zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Lelów””

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-222cd518-df79-4688-b3a1-688d8d0be98c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407046

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00124458/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 „Budowa hali magazynowej w ramach przedsięwzięcia: „Budowa bazy magazynowej zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Lelów””

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351835

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PIR.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Budowa hali magazynowej w ramach przedsięwzięcia: „Budowa bazy magazynowej zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Lelów””
Hala magazynowa przeznaczona będzie do przechowywania pojazdów, urządzeń, materiałów, wyposażenia i zasobów ochrony ludności wykorzystywanych w sytuacjach zagrożeń kryzysowych, katastrofach, zdarzeniach masowych, gwałtownych zjawiskach atmosferycznych, zagrożeniach CBRN oraz w czasie wojny.

Realizacja inwestycji nastąpi w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Zakres zamówienia obejmuje wyłącznie wykonanie robót i usług projektowych wskazanych
w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz pozycje przedmiarowe wskazane przez Zamawiającego jako objęte wyceną.
2. DOKUMENTY
Załączony Program Funkcjonalno–Użytkowy oraz przedmiar robót dotyczą docelowego, pełnego zakresu inwestycji. Dokumenty te stanowią materiał pomocniczy i referencyjny wyłącznie w zakresie elementów objętych niniejszym postępowaniem.
W przypadku rozbieżności pomiędzy OPZ, PFU oraz przedmiarem robót, nadrzędny charakter posiada niniejszy OPZ.
3. ZAKRES OBJĘTY ZAMÓWIENIEM
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1. opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie objętym niniejszym postępowaniem wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień i decyzji administracyjnych,
2. przygotowanie terenu pod realizację zadania,
3. wykonanie stanu zerowego hali magazynowej,
4. wykonanie konstrukcji stalowej hali magazynowej,
5. wykonanie obudowy ścian i dachu hali z płyt warstwowych,
6. montaż stolarki drzwiowej hali,
7. wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej hali wraz z instalacją zewnętrzną do układu pomiarowego,
8. montaż oświetlenie zewnętrznego na elewacjach budynku,
9. wykonanie instalacji wentylacyjnej hali,
10. dostawę i montaż instalacji monitoringu na elewacji hali zapewniającej podgląd wokół obiektu,
11. wykonanie ogrodzenia wraz z montażem bram i furtki,
12. wykonanie drogi dojazdowej do obiektu,
13. dostawę i montaż elementów wyposażenia objętych pozycjami przedmiarowymi wskazanymi przez Zamawiającego jako objęte wyceną.
14. przygotowanie dokumentacji odbiorowej oraz dokumentów niezbędnych do zgłoszenia zakończenia robót lub uzyskania decyzji umożliwiającej użytkowanie zakresu objętego niniejszym postępowaniem – o ile będzie wymagana przepisami prawa
Projektowane elementy powinny być dostosowane pod rzędne do realizacji pełnego zakresu PFU.
4. POZYCJE PRZEDMIAROWE OBJĘTE WYCENĄ
Zakres zamówienia obejmuje wyłącznie pozycje przedmiarowe wskazane poniżej:
• poz. 1.2
• poz. 1.3
• poz. 1.4
• poz. 1.5
• poz. 2
• poz. 3
• poz. 4
• poz. 5
• poz. 6
• poz. 8
• poz. 12
• poz. 18.1
• poz. 18.2
• poz. 18.3
Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wyceny wyłącznie wyżej wskazanych pozycji przedmiarowych.
Pozostałe pozycje przedmiaru robót należy traktować jako nieobjęte niniejszym postępowaniem i niewymagające wyceny ani realizacji.
5. ZASADY INTERPRETACJI DOKUMENTACJI
Wszelkie postanowienia PFU odnoszące się do całości inwestycji należy interpretować wyłącznie w zakresie elementów objętych niniejszym postępowaniem.
Zakres dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych ogranicza się wyłącznie do elementów związanych z realizacją pozycji przedmiarowych objętych niniejszym postępowaniem.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania jedynie robót, usług projektowych i uzgodnień dotyczących zakresu wskazanego przez Zamawiającego w niniejszym OPZ.
Wszelkie roboty, usługi projektowe oraz elementy niezbędne do prawidłowej realizacji pozycji objętych zakresem zamówienia, nawet jeśli nie zostały wskazane odrębnie w przedmiarze robót, należy uwzględnić w cenie ofertowej.

Przedmiot zamówienia obejmuje także wykonanie i montaż tablicy informacyjnej informującej o finansowaniu zadania

UWAGA! Zamawiający zwraca uwagę wykonawców na krótki termin realizacji zamówienia. Składając ofertę, wykonawca potwierdza, że dysponuje potencjałem organizacyjnym, kadrowym i technicznym umożliwiającym wykonanie zamówienia w terminie określonym w SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45213220-1 - Roboty budowlane w zakresie magazynów

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

na realizację przedmiotowego postępowania pn. „Budowa hali magazynowej w ramach przedsięwzięcia: Budowa bazy magazynowej zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Lelów” Zamawiający przeznaczył kwotę 2 000 000,00 zł brutto (słownie: dwa miliony złotych 00/100). W postępowaniu złożono cztery oferty, z których tylko jedna mieściła się w kwocie, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W toku badania i oceny ofert Zamawiający wezwał dwóch Wykonawców do złożenia wyjaśnień dotyczących rażąco niskiej ceny. Jeden z Wykonawców nie złożył wymaganych wyjaśnień w wyznaczonym terminie, natomiast drugi Wykonawca wprawdzie złożył wymagane wyjaśnienia, jednak nie wykazał, że zaoferowana przez niego cena nie jest rażąco niska. Wykonawca nie przedłożył bowiem żadnych dowodów potwierdzających przedstawione w wyjaśnieniach informacje i sposób kalkulacji ceny, pomimo że został przez Zamawiającego wezwany do przedstawienia stosownych dowodów. W konsekwencji złożone wyjaśnienia, z uwagi na brak ich udokumentowania, nie pozwoliły Zamawiającemu na uznanie, że zaoferowana cena jest realna, prawidłowo skalkulowana i nie jest rażąco niska. Tym samym Wykonawca nie sprostał ciążącemu na nim obowiązkowi wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny. W konsekwencji oferty tych Wykonawców podlegają odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. Pozostałe dwie oferty zawierają ceny, które znacznie
przekraczają kwotę 2 000 000,00 zł brutto, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych przeznaczonych na realizację przedmiotowego zamówienia do poziomu cen zaoferowanych w pozostałych ofertach. W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, tj. cena lub koszt najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający postanawia unieważnić przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7933500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8136450,00 PLN

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane