Przebudowa dróg i remonty chodników na terenie gminy Goniądz
GMINA GONIĄDZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407112
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407112/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 08:32
- Lokalizacja
- Goniądz, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4ced714f-5000-4888-832b-e891af57e2c2
- Identyfikator
- 5461377426
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni ulicWymiana nawierzchni drogowejRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
Wykonawcy
3 przyznane
BARBARA SZYMCZYKDąbrowa Białostocka, PL · lot 0
203 272,19 PLNBARBARA SZYMCZYKDąbrowa Białostocka, PL · lot 1
99 663,92 PLNSTANISŁAW CHODKIEWICZMońki, PL · lot 2
112 005,28 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407112 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg i remonty chodników na terenie gminy Goniądz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GONIĄDZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669789
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stary Rynek 24
1.5.2.) Miejscowość: Goniądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-110
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.7.) Numer telefonu: 857380043
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria.um@goniadz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umgoniadz.wrotapodlasia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13334661.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg i remonty chodników na terenie gminy Goniądz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ced714f-5000-4888-832b-e891af57e2c2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407112
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058248/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa dróg i remonty chodników na terenie gminy Goniądz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00358661
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ I - Przebudowa części drogi gminnej nr 103381B w miejscowości Wójtostwo1. Przedmiotem zamówienia dla części nr 1 jest:
1.1 Przebudowa części drogi gminnej nr 103381B w miejscowości Wójtówstwo w km rob. 0+000 ÷ 0+187,30.
1.2 Odcinek drogi gminnej nr 103381B przewidziany do przebudowy rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą gminną nr 103373B i prowadzi przez obręb zabudowy miejscowości Wojtówstwo w kierunku Goniądza. Przebudowa drogi gminnej będzie realizowana na długości 187,3 m.
1.3 Zakres robót objętych zamówieniem to między innymi:
- ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE (odtworzenie trasy i punktów wysokościowych, mechaniczne usunięcie warstwy ziemi urodzajnej - humusu z wywiezieniem na odkład);
- PODBUDOWA (korytowanie wykonywane mechanicznie z utylizacją nadmiaru gruntu, wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego);
- NAWIERZCHNIA (nawierzchnia z kostki brukowej betonowej na podsypce cementowo-piaskowej na zjazdach i jezdni);
- ROBOTY WYKOŃCZENIOWE (uzupełnienie poboczy kruszywem naturalnym);
- OZNAKOWANIE I URZĄDZENIA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU oraz ELEMENTY ULIC (ustawienie krawężników betonowych z wykonaniem ławy z oporem z betonu, wykonanie oznakowania).
1.4 UWAGA! Wykonawco, kalkulując cenę oferty, należy wziąć pod uwagę, że zamawiający zamierza przeznaczyć zgromadzone na magazynie materiały do wbudowania w ciąg ww. części drogi gminnej. Materiały do wykorzystania i wbudowania przez Wykonawcę i ich ilości podano poniżej:
Krawężnik najazdowy lekki – 400 sztuk
Kostka brukowa (behaton) szara 8 cm – 113,19 m2
1.5 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1: Przebudowa części drogi gminnej nr 103381B w miejscowości Wójtostwo zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca Załącznik nr 7A do niniejszej SWZ (projekt wykonawczy: część opisowa, wykaz robót na zjazdach, część rysunkowa, przedmiar robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, projekt stałej organizacji ruchu).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
4.5.5.) Wartość części: 310000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ II – Przebudowa drogi wewnętrznej od drogi gminnej nr 103361B do drogi powiatowej nr 1849B w miejscowości Białosuknia2. Przedmiotem zamówienia dla części nr 2 jest:
2.1 Przebudowa drogi wewnętrznej od drogi gminnej nr 103361B do drogi powiatowej nr 1849B w miejscowości Białosuknia w km 0+009,60 ÷ 0+088,80.
2.2 Początek przebudowywanej drogi przyjęto w na krawędzi istniejącego zjazdu z drogi gminnej nr 103361B o nawierzchni z betonu asfaltowego, a koniec na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1849B, na jej krawędzi bitumicznej. Przebudowa drogi gminnej będzie realizowana na długości 79,2 m.
2.3 Zakres robót objętych zamówieniem to między innymi:
- ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE (odtworzenie trasy i punktów wysokościowych, mechaniczne usunięcie warstwy ziemi urodzajnej - humusu z wywiezieniem na odkład, karczowanie krzaków i podszycia, rozebranie nawierzchni z brukowca i jego utylizacja);
- PODBUDOWA (korytowanie wykonywane mechanicznie z utylizacją nadmiaru gruntu, wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego);
- NAWIERZCHNIA (nawierzchnia z kostki brukowej betonowej na podsypce cementowo-piaskowej na zjazdach i jezdni);
- ROBOTY WYKOŃCZENIOWE (uzupełnienie poboczy kruszywem naturalnym);
- OZNAKOWANIE I URZĄDZENIA BEZPIECZEŃSTWA RUCHU oraz ELEMENTY ULIC (ustawienie krawężników betonowych wtopionych (oporników) wraz z wykonaniem ławy z oporem z betonu).
2.4 UWAGA! Wykonawco, kalkulując cenę oferty, należy wziąć pod uwagę, że zamawiający zamierza przeznaczyć zgromadzone na magazynie materiały do wbudowania w ciąg ww. części drogi gminnej. Materiały do wykorzystania i wbudowania przez Wykonawcę i ich ilości podano poniżej:
Krawężnik najazdowy lekki – 187 sztuk
Kostka brukowa szara 8 cm – 397,44 m2
Kostka brukowa szara 6 cm – 151,20 m2
obrzeża szare 100x20x6 cm – 39 szt.
2.5 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2: Przebudowa drogi wewnętrznej od drogi gminnej nr 103361B do drogi powiatowej nr 1849B w miejscowości Białosuknia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca Załącznik nr 7B do niniejszej SWZ (projekt wykonawczy, przedmiar robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, projekt stałej organizacji ruchu).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
4.5.5.) Wartość części: 110000 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ III – Remonty chodników na terenie gminy (sołectwo Downary, Krzecze, Wroceń)Przedmiotem zamówienia dla części nr 3 jest:
Wykonanie remontów chodników w ciągach dróg gminnych na terenie trzech sołectw: sołectwa Downary, Krzecze i Wroceń z użyciem (wbudowaniem) zgromadzonych na magazynie materiałów, zakupionych w poprzednich latach w ramach zakupów z funduszu sołeckiego poszczególnych wyżej wymienionych sołectw.
1. Rodzaj i ilość materiałów do wykorzystania i wbudowania przez Wykonawcę podano w Załączniku nr 7C do niniejszej SWZ (Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych).
2. Zakres robót objętych zamówieniem to między innymi:
- prace pomiarowe i przygotowawcze;
- odbiór materiałów powierzonych na miejsce wbudowania;
- zakup i dostawę materiałów pomocniczych (piasek, cement, kruszywo);
- wykonanie koryta wraz z profilowaniem i zagęszczeniem;
- wykonanie podbudowy oraz podsypki piaskowej lub cementowo-piaskowej;
- ułożenie płyt chodnikowych / kostki brukowej z docięciem krawędzi;
- spoinowanie piaskiem, zamulanie wodą i wibrowanie nawierzchni;
- uporządkowanie terenu i rozliczenie ilościowe materiałów powierzonych.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części nr 3: Remonty chodników na terenie gminy (sołectwo Downary, Krzecze, Wroceń) zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca Załącznik nr 7C do niniejszej SWZ (Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.5.) Wartość części: 70000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 203272,19 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 426234,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 203272,19 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.U.H KAMPOL Barbara Szymczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5451176784
7.3.3) Ulica: Małyszówka Kolonia
7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Białostocka
7.3.5) Kod pocztowy: 16-200
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 203272,19 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-20Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99663,92 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 173540,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99663,92 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.U.H KAMPOL Barbara Szymczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5451176784
7.3.3) Ulica: Małyszówka Kolonia
7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Białostocka
7.3.5) Kod pocztowy: 16-200
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99663,92 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-20Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 112005,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 382336,89 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 112005,28 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Roboty Ziemne i Drogowe Stanisław Chodkiewicz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5461094177
7.3.3) Ulica: Armii Krajowej
7.3.4) Miejscowość: Mońki
7.3.5) Kod pocztowy: 19-100
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 112005,28 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-20| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |