,,Dokończenie montażu zabudowy systemowej farmaceutycznej GBD PHARMA 2000 w budynku CERAO".

Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00212570
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00212570/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-30 11:38
Lokalizacja
Otwock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-241be151-8a65-4f0e-862f-ceff55d555cb
Identyfikator
5320100125
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych

Wykonawcy

1 przyznane

GBD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
376 950 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00212570 z dnia 2025-04-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,Dokończenie montażu zabudowy systemowej farmaceutycznej GBD PHARMA 2000 w budynku CERAO".

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001024043

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Andrzeja Sołtana 7

1.5.2.) Miejscowość: Otwock

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@polatom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polatom.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytut Badawczy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


prace badawczo-naukowe w zakresie radiofarmaceutyków

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

,,Dokończenie montażu zabudowy systemowej farmaceutycznej GBD PHARMA 2000 w budynku CERAO".

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-241be151-8a65-4f0e-862f-ceff55d555cb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00212570

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Wykonawca (GBD Sp. z o. o.) był dalszym podwykonawcą głównego wykonawcy obiektu CERAD, tj. CPOK2 z o. o. zgodnie z umową nr TR/17/049/20 z dnia 30.0S.2022r. Na podstawie powyższej umowy nr GBD Sp. z o. o. zainstalował na obiekcie CERAD zabudowę farmaceutyczną systemu GBD PHARMA 2000, która została zintegrowana z systemem BMS, systemem BK, kontroli dostępu oraz z systemem RMS. Zakres wykonywanych prac nie został w pełni zrealizowany ze względu na odstąpienie od tej umowy. Zamawiający zamierza udzielić zamówienia obejmującego dokończenie montażu zabudowy farmaceutycznej systemu GBD PHARMA 2000 w obiekcie CERAD. Firma jest wyłącznym właścicielem praw autorskich do wszystkich rozwiązań projektowych, technologicznych i konstrukcyjnych wchodzących w skład systemu GBD PHARMA 2000, co czyni go jedynym podmiotem uprawnionym do kontynuacji prac. Także dokumentacja certyfikująca została wydana wyłącznie na rzecz GBD sp. z o. o.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 08/P/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 280500,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dokończenie montażu zabudowy systemowej farmaceutycznej GBD PHARMA 2000.
Zakresem zamówienia objęte są następujące prace: Etap 1:
- dokończenie montażu zabudowy systemowej farmaceutycznej GBD PHARMA 2000, bez odporności ogniowej oraz z odpornością ogniową w obiekcie CERAD, - dokończenie montażu, dostarczenie pozostałego wyposażenia oraz regulacja drzwi systemowych GBD PHARMA 2000 w obiekcie CERAD, - montaż oraz silikonowanie sufitu PPOŻ w korytarzu clean room w obiekcie CERAD - montażu sufitu systemowego panelowego GBD PHARMA 2000 w obiekcie CERAD - dokończenie montażu wyposażenia drzwi i okien podawczych: zaczepy, kontaktrony, semaforki wraz z okablowaniem całości systemu do sterowania - do punktu styku z okablowaniem wykonawcy sterowania systemami BMS/RMS/BK - przygotowanie dokumentacji kwalifikacyjnej IQ dla systemu zabudowy farmaceutycznej we współpracy z Zamawiającym - przeprowadzenie kwalifikacji instalacyjnej IQ wspólnie z Zamawiającym - odbiór systemów zabudowy farmaceutycznej nastąpi po zakończonej kwalifikacji IQ z wynikiem pozytywnym
Etap 2: - wykonanie obróbek maszyn oraz przejść technologicznych - zaktualizowanie dokumentacji powykonawczej w zakresie przeprowadzonych prac - przygotowanie dokumentacji kwalifikacyjnej OQ dla systemu zabudowy farmaceutycznej we współpracy z Zamawiającym - przeprowadzenie kwalifikacji operacyjnej OQ wspólnie z Zamawiającym, po uzgodnieniach z wykonawcą systemów BMS/RMS i HVAC.
Termin realizacji przedmiotu zamówienia wynosi do 12 miesięcy od daty podpisania umowy , przy czym, Etap I w terminie do 4 tygodni od daty podpisania umowy Etap II w terminie uzgodnionym z zamawiającym jednak nie wcześniej niż II połowa stycznia 2026r. Wykonawca udzieli gwarancji 24 miesięcznej na wykonane zadanie .

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214610-9 - Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 376950,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 376950,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 376950,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GBD Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272704611

7.3.3) Ulica: ul. Puławska 424

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-884

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

RYSTER Ryszard Podleś, NIP 919-126-59-02. Zakres prac przewidziany do powierzenia podwykonawcom stanowi około 15 % wartości zamówienia.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 376950,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-04-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane