Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach: 15 01 06, 20 02 01, 20 03 01.

BESKID ŻYWIEC Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407250
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407250/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-26 09:16
Lokalizacja
Żywiec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3619183b-0b21-4a4d-bf20-6a1afd72b2c0
Identyfikator
5531000805
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407250 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach: 15 01 06, 20 02 01, 20 03 01.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: BESKID ŻYWIEC Sp. z o. o.

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070453336

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Kabaty 2

1.4.2.) Miejscowość: Żywiec

1.4.3.) Kod pocztowy: 34-300

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.4.7.) Numer telefonu: +48 338602271

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: beskid@beskidzywiec.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.beskidzywiec.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3619183b-0b21-4a4d-bf20-6a1afd72b2c0

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407250

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/S 203-629811

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodach: 15 01 06, 20 02 01, 20 03 01.

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

ZADANIE I – usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 15 01 06. 1) Przedmiotem zamówienia jest usługa
odbioru i dalszego zagospodarowania odpadów o kodzie 15 01 06 – zmieszane odpady opakowaniowe w ilości ok. 1 200
Mg. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa
oraz procesami odzysku (R3, R4, R5 lub R12) wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. DZ.U.2023 poz.1587 tj. z póżn. zm.). 2) Odpady pochodzą z selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Odpady objęte przedmiotem zamówienia nie posiadają właściwości powodujących, że mogą być odpadami
niebezpiecznymi. Odpady przygotowane będą do odbioru luzem oraz w workach. Odpady pochodzą z selektywnej zbiórki
odpadów komunalnych (tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe) z terenów nieruchomości zamieszkałych
i niezamieszkałych. 3) Miejscem odbioru odpadów jest stacja przeładunkowa działająca na terenie BESKID ŻYWIEC Sp. z
o.o., 34-300 Żywiec, ul. Kabaty 2. 4) Przedmiot zamówienia obejmuje także usługę transportu w/w odpadów do instalacji,
którą dysponuje Wykonawca.

3.9.) Główny kod CPV: 90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-02

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

12 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PreZero Recycling Południe Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6310000078

4.3.3.) Ulica: ul. Szybowa 44

4.3.4.) Miejscowość: Knurów

4.3.5.) Kod pocztowy: 44-193

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 843960,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 21-65149

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-25

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana ilości odpadów i terminu wykonania umowy dokonana w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją dotyczącą
ilości pozyskiwanych odpadów z rynku a mającą bezpośredni wpływ na gospodarowanie odpadami objętymi przedmiotem
zamówienia przez Zamawiającego.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Łączna wartość zmiany jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10 % wartości pierwotnej umowy. W/w zmiany nie
powodują zmiany ogólnego charakteru umowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 70330,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 912559,88 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Usługi