Opracowanie dokumentacji projekt. dla budowy budynku szpitala wraz z łącznikiem i lądowiskiem śmigłowców ratunkowych lotniczego pogotowia ratunkowego oraz dla modernizacji 2 istniejących bud. szpitala
WIELOSPECJALISTYCZNY SZPITAL - SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ZGORZELCU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407417
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407417/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 09:58
- Lokalizacja
- Zgorzelec, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9190b435-c207-4e4f-900a-8c963107bab3
- Identyfikator
- 6151706942
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407417 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projekt. dla budowy budynku szpitala wraz z łącznikiem i lądowiskiem śmigłowców ratunkowych lotniczego pogotowia ratunkowego oraz dla modernizacji 2 istniejących bud. szpitala
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WIELOSPECJALISTYCZNY SZPITAL - SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ZGORZELCU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 231161448
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubańska 11-12
1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publ@spzoz.zgorzelec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.szpitalzgorzelec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13086581.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projekt. dla budowy budynku szpitala wraz z łącznikiem i lądowiskiem śmigłowców ratunkowych lotniczego pogotowia ratunkowego oraz dla modernizacji 2 istniejących bud. szpitala2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9190b435-c207-4e4f-900a-8c963107bab3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407417
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022817/21/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Opracowanie dokumentacji projektowych dla budowy budynku szpitala wraz z łącznikiem i lądowiskiem śmigłowców ratunkowych LPR oraz dla modernizacji dwóch istniejących budynków szpitala
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
ZAKRES B: „Wsparcie Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Zgorzelcu”, dofinansowanego w ramach działania FENX.06.01; ZAKRES C: Wsparcie infrastrukturalne opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży – III poziom referencyjny w WS-SPZOZ w Zgorzelcu”, dofinansowanego w ramach działania FENX.06.012.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248442
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 21/ZP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Numeracja zgodna z SWZ
3.1 Zamawiający powierza, a Wykonawca zobowiązuje się wykonać:
Usługę polegającą na opracowanie dokumentacji projektowych dla budowy budynku szpitala wraz z łącznikiem i lądowiskiem śmigłowców ratunkowych lotniczego pogotowia ratunkowego oraz dla modernizacji dwóch istniejących budynków szpitala.
Zakres przedmiotowy zamówienia odnosi się do trzech obszarów inwestycyjnych:
a) Zakres A – Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, koncepcji architektonicznej, koncepcji wielobranżowej oraz WKI dla budowy budynku szpitala wraz z łącznikiem i lądowiskiem śmigłowców ratunkowych lotniczego pogotowia ratunkowego o powierzchni użytkowej ok. 3400 m2 w ramach programu inwestycyjnego pn. „Poprawa warunków świadczenia opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w WS-SPZOZ w Zgorzelcu”, dofinansowanego ze środków Funduszu Medycznego. Nr umowy: DOI/FM/SIS/PSYCH/2026/498/45;
b) Zakres B – Opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla modernizacji wraz zagospodarowaniem terenu budynku szpitala przy ul. Warszawskiej w Zgorzelcu. Budynek o powierzchni użytkowej ok 2223m2 w ramach Projektu pn. „Wsparcie Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Zgorzelcu”, dofinansowanego w ramach działania FENX.06.01 „System ochrony zdrowia” priorytet FENX.06 „Zdrowie” Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. Nr umowy: FENX.06.01-IP.03-0022/24-00/498/2025/142;
c) Zakres C – Opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przebudowy wraz z modernizacją, budową windy i zagospodarowaniem terenu budynku szpitala przy ul. Rolniczej w Sieniawce. Budynek o łącznej powierzchni użytkowej ok 1900 m2 w ramach Projektu pn. „Wsparcie infrastrukturalne opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży – III poziom referencyjny w WS-SPZOZ w Zgorzelcu”, dofinansowanego w ramach działania FENX.06.01 „System ochrony zdrowia” priorytet FENX.06 „Zdrowie” Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. Nr umowy: nr FENX.06.01-IP.03-0046/25-00/498/2025/504.
Miejsce realizacji inwestycji:
Zakres A – ul. Lubańska 11-12, 59-900 Zgorzelec
Zakres B – ul. Warszawska 30, 59-900 Zgorzelec
Zakres C – ul. Rolnicza 25, 59-921 Sieniawka
Miejsce realizacji zamówienia:
Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu; 59-900 Zgorzelec, ul. Lubańska 11-12
3.2. Szczegółowy zakres prac zlecanych Wykonawcy określa projekt umowy (załącznik nr 7 do SWZ) oraz załącznik nr 1.1 do umowy – Opis przedmiotu zamówienia
3.4. Zamawiający wymaga, a Wykonawca zobowiązuje się do zatrudnienia pracowników wykonujących bezpośrednio czynności w zakresie:
- czynności administracyjno – organizacyjne w trakcie realizacji zamówienia,
na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, przez cały okres realizacji Umowy. To samo zobowiązanie dotyczy Podwykonawców i dalszych Podwykonawców Wykonawcy.
3.5. Wymagania w zakresie art. 134 ust. 2 pkt. 14 ustawy PZP opisano w projekcie umowy – stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
4.1. Zamówienie należy zrealizować w terminie:
Zakres A - do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy (kryterium oceny ofert)
Zakres B – do 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy (kryterium oceny ofert)
Zakres C – do 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy (kryterium oceny ofert)
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, niniejszym na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”), zawiadamiam o unieważnieniu czynności wyboru oferty najkorzystniejszej dokonanej w dniu 4 sierpnia 2026 r. (pismo znak: DZP/288/2026) oraz działając zgodnie z art. 255 pkt 6 Pzp informuję o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego - Opracowanie dokumentacji projektowych dla budowy budynku szpitala wraz z łącznikiem i lądowiskiem śmigłowców ratunkowych lotniczego pogotowia ratunkowego oraz dla modernizacji dwóch istniejących budynków szpitala, numer sprawy: 21/ZP/2026, z uwagi na to, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.UZASADNIENIE
Szczegółowe uzasadnienie faktyczne i prawne zawarte jest w piśmie nr DZP/304/2026 z dnia 18/08/2026r. - dostępne pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1308658
Z uwagi na ograniczenia liczby znaków Zamawiający nie posiada możliwości zamieszczenia w tym miejscu całego uzasadnienia nie jest możliwe.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1134060,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1134060,00 PLN
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |