..Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Armii Poznań 35 wraz z całkowitą zamianą źródeł energii na źródła spełniające standardy niskoemisyjne

Miasto Luboń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407391
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407391/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 09:53
Lokalizacja
Luboń, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9378c73b-8544-4aeb-b434-c28cc54f9014
Identyfikator
7773127031
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne gazoweInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty izolacyjneRoboty rozbiórkoweRoboty muroweWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyInstalowanie drzwi i okienRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychKładzenie i wykładanie podłógTynkowanieŚcianki działoweKładzenie glazuryMalowanie budynkówInstalowanie drzwiRóżne produkty gotowe i elementy z nimi związaneInstalacyjne roboty elektrotechniczneRoboty instalacyjne elektryczneInstalacje niskiego napięcia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407391 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
..Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Armii Poznań 35 wraz z całkowitą zamianą źródeł energii na źródła spełniające standardy niskoemisyjne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Luboń

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524619

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: pl. E. Bojanowskiego 2

1.4.2.) Miejscowość: Luboń

1.4.3.) Kod pocztowy: 62-030

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.4.7.) Numer telefonu: 061 813 00 11

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: dariusz.springer@bmklubon.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.lubon.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9378c73b-8544-4aeb-b434-c28cc54f9014

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407391

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00469209

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Dofinansowanie przedsięwzięcia jest realizowane z krajowych środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów oraz z funduszy unijnych Krajowego Planu Odbudowy.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

..Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Armii Poznań 35 wraz z całkowitą zamianą źródeł energii na źródła spełniające standardy niskoemisyjne

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Armii Poznań 35 wraz z całkowitą zamianą źródeł energii na źródła spełniające standardy niskoemisyjne

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262520-2 - Roboty murowe

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45410000-4 - Tynkowanie

44112310-4 - Ścianki działowe

45431200-9 - Kładzenie glazury

45442110-1 - Malowanie budynków

45421131-1 - Instalowanie drzwi

44400000-4 - Różne produkty gotowe i elementy z nimi związane

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-24

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

210 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Dawid Szłapka Firma Ogólnobudowlana DAW-BUD

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6981653672

4.3.3.) Ulica: Długa 7

4.3.4.) Miejscowość: Kościan

4.3.5.) Kod pocztowy: 64-000

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1488999,99 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00556349/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność techniczna

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zakres zmian został opisany w aneksie nr 1 z dnia 15.07.2026r. tj.
Wykonawca zrealizuje zakres prac określony w opisie kosztorysu ofertowego z 21 kwietnia 2026 r. oraz dokona renowacji 4 okien dla czterech skrajnych otworów znajdujących się na elewacji frontowej ( wschodniej ) oraz zmienia materiał zastosowany w dwóch oknach łazienkowych.

5.4.6.) Wartość zmiany: 97473,64

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

warunki pogodowe w okresie styczeń - maj 2026 (opady zaistniałe w tym czasie)

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Strony zmieniają § 2 Umowy nadając mu brzmienie:
1. ( termin spełnienia wszystkich świadczeń ) Wykonawca zrealizuje Inwestycję oraz wyda Zamawiającemu dokumenty niezbędne do zgłoszenia odbioru końcowego ( §5 ust. 5 Umowy ) w terminie do 24 lipca 2026 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1586473,63 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane