Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przyległego do ul. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie

MIASTO BEŁCHATÓW REPREZENTOWANE PRZEZ PREZYDENTA MIASTA BEŁCHATOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407422
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407422/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-26 10:01
Lokalizacja
Bełchatów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-18c42972-ba8d-41f1-80e7-c83e08d0e484
Identyfikator
7691004500
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407422 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przyległego do ul. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO BEŁCHATÓW REPREZENTOWANE PRZEZ PREZYDENTA MIASTA BEŁCHATOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001232830

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 1

1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 733 51 37

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.belchatow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.belchatow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339820

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przyległego do ul. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18c42972-ba8d-41f1-80e7-c83e08d0e484

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407422

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015174/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.11 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przyległego do ul. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334356

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.27.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 399287,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia zgodnie z dokumentami zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu przyległego do ul. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie wraz z uzyskaniem mapy do celów projektowych oraz wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii i opracowań wymaganych przepisami prawa. Obszar objęty opracowaniem ograniczony jest ul. Zbigniewa Herberta, ul. Stefana Okrzei oraz rzeką Rakówką i obejmuje działki ewidencyjne nr: 210/1, 210/3, 207/4, 206/2, 205/20, 205/16, 204/6, 203/3, 202/3, 201/3, 200/3, 199/3, 198/3, 197/3, 196/3, 195/3, 194/3, 193/3, 192/3, 204/5, 205/15, 205/19, 206/7, 207/6, 198/2 obręb 13 oraz działkę 466/1 obręb 14, miasto Bełchatów.
Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją tj.: opisem przedmiotu zamówienia (OPZ), koncepcją zagospodarowania terenu przyległego do ul. Z. Herberta w Bełchatowie i projektem umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego dla realizacji zamówienia przedstawione zostały w dokumentacji stanowiącej załączniki do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu – zgodnie z uzasadnieniem.
Uzasadnienie:
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 23.07.2026 r. do godz. 08.00 wpłynęły dwie oferty:
Oferta nr 1 – PALMETT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA
KOMANDYTOWA
UL. FRANCISZKA GROËRA 10B
03-341 WARSZWA
Cena brutto oferty: 678 867,75 zł
Oferta nr 2 – TOMASZ STANISŁAW WĄS "PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA”
UL. RUMUŃSKA 24
91-336 ŁÓDŹ
Cena brutto oferty: 349 320,00 zł
Podstawę prawną odrzucenia Oferty nr 1 oraz Oferty nr 2 stanowi art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
Z uwagi na fakt, iż wybór najkorzystniejszej oferty nie nastąpił przed upływem terminu związania ofertą Zamawiający, działając na postawie art. 307 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwrócił się do wykonawców w dniu 13.08.2026 r. z wnioskiem o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o wskazany okres. Wykonawcy zobowiązani byli do złożenia pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu związania ofertą oraz przedłużenie okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą, jednak nie później niż do upływu pierwotnego terminu związania ofertą, tj. do dnia 21.08.2026 r.
Wykonawcy:
 PALMETT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA, UL. FRANCISZKA GROËRA 10B, 03-341 WARSZWA - nie udzielił odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym terminie;
 TOMASZ STANISŁAW WĄS "PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA”, UL. RUMUŃSKA 24, 91-336 ŁÓDŹ - nie udzielił odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym terminie.

Nie można domniemywać zgody Wykonawcy na przedłużenie terminu związania ofertą. Zatem należy uznać, iż ww. Wykonawcy nie wyrazili zgody na przedłużenie terminu związania ofertą i ważności wadium.
W związku z powyższym obie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Mając na uwadze powyższe oraz biorąc pod uwagę stan faktyczny i prawny, odrzucenie:
- oferty nr 1 złożonej przez firmę: PALMETT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA, UL. FRANCISZKA GROËRA 10B, 03-341 WARSZAWA
oraz
- oferty nr 2 złożonej przez firmę: TOMASZ STANISŁAW WĄS "PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA”, UL. RUMUŃSKA 24, 91-336 ŁÓDŹ
jest konieczne i w pełni uzasadnione.

Podstawą prawną unieważnienia przedmiotowego postępowania jest więc art. 255 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
W związku z tym, że w przedmiotowym postępowaniu wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu , zachodzi przesłanka unieważnienia postepowania określona w art. 255 pkt 2) ustawy Pzp.

Mając powyższe na uwadze, Zamawiający postanowił jak na wstępie. A zatem zostały spełnione przesłanki zawarte w art. 255 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych, skutkujące koniecznością unieważnienia postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi