Przebudowa drogi powiatowej Nr 2027L w msc. Białka polegająca na budowie chodnika - opracowanie dokumentacji projektowej
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W ŁĘCZNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407426
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407426/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 10:03
- Lokalizacja
- Łęczna, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-409189ab-a0d1-40d9-8be5-0f651e219fe9
- Identyfikator
- 7132401308
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407426 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Przebudowa drogi powiatowej Nr 2027L w msc. Białka polegająca na budowie chodnika - opracowanie dokumentacji projektowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W ŁĘCZNEJ
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029470
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Przemysłowa 16
1.4.2.) Miejscowość: Łęczna
1.4.3.) Kod pocztowy: 21-010
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@powiatleczynski.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpleczna.bip.e-zeto.eu/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-409189ab-a0d1-40d9-8be5-0f651e219fe9
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407426
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00139913
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Przebudowa drogi powiatowej Nr 2027L w msc. Białka polegająca na budowie chodnika - opracowanie dokumentacji projektowej
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę/ zgłoszenia budowy.
2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
3.Opracowanie koncepcji rozwiązania projektowanego chodnika do akceptacji przez Zamawiającego, która będzie zawierała:
3.1Wersja elektroniczna dokumentacji (materiały do zgłoszenia) – 2 egz. (płyta CD lub DVD)
3.2Mapa do celów projektowych
3.3Wszystkie wymagane opinie i uzgodnienia
1.Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania zadanie na: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 2027L w msc. Białka polegająca na budowie chodnika - opracowanie dokumentacji projektowej”. Inwestycja znajduje się przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białce. Działka o numerze ewidencyjnym: 775.
2. Projektowany odcinek z kostki brukowej powinien zaczynać się od działki o numerze ewidencyjnym 880 biec wzdłuż działki o numerze ewidencyjnym 850 (do uzgodnienia z Zamawiającym).
3. Projektowany chodnik powinien łączyć się z istniejącym ciągiem pieszym umiejscowionym przy drodze powiatowej położonej na działce o numerze ewidencyjnym 497, 640 – proponowane przejście dla pieszych zwykłe aby połączyć obie inwestycje (do uzgodnienia z Zamawiającym).
4. Dokumentację projektową należy opracować w oparciu o:
- wytyczne Zamawiającego do projektowania,
- konsultacje i uzgodnienia z wyznaczonymi przedstawicielami Zamawiającego,
- sporządzony przez Wykonawcę harmonogram prac projektowych, który Wykonawca dostarczy Zamawiającemu przed podpisaniem umowy.
3.9.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2025-09-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MANEVO Marek Łukowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 713-277-16-08
4.3.4.) Miejscowość: Ziółków 88
4.3.5.) Kod pocztowy: 21-077
4.3.6.) Województwo: lubelskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 24600 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00174789/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Nie
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-03
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Dopuszczalna jest zmiana umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia:jeżeli konieczność zmiany umowy, w tym w szczególności zmiany wysokości ceny, spowodowana jest okolicz-
nościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, o ile zmiana nie modyfikuje
ogólnego charakteru umowy a wzrost ceny spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekracza 50 % wartości pier-
wotnej umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu wykonania umowy do 30.09.2025
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 0 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
opracowanie dokumentacji projektowej”, w związku z trwałym zaprzestaniem wykonywania umowy przez Wykonawcę, na podstawie §10 ust. 2 a i b umowy, tj. biorąc pod uwagę że opóźnienie w realizacji przedmiotu zamówienia przekroczyło 14 dni roboczych, a Wykonawca zaprzestając realizacji prac rażąco narusza postanowienia umowne, Zamawiające oświadcza, że odstępuje od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i z tego tytułu nalicza Wykonawcy karę umowną w wysokości 10% wartości wynagrodzenia umownego brutto, tj. zgodnie z §10 ust. 1 pkt 3 umowy nr 1/B/2025 z dnia 02.04.2025 r., a Wykonawca oświadcza, że nie kwestionuje złożonego mu oświadczenia o odstąpieniu od umowy oraz uznaje swój dług – w postaci kary umownej w kwocie 2460 zł (słownie: dwa tysiące czterysta sześćdziesiąt złotych) i zobowiązuje się zapłacić w/w karę w terminie 14 dni od podpisania ugody.| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |