"Zdalne sterowanie posterunkami na linii 355 i 281 ze stacji Grabowno Wielkie" w ramach projektu "Digitalizacja infrastruktury kolejowej poprzez zabudowę nowoczesnych urządzeń i systemów, etap 3"
PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE SPÓŁKA AKCYJNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407441
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407441/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 10:07
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c1c8dd68-a78c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 1132316427
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407441 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
"Zdalne sterowanie posterunkami na linii 355 i 281 ze stacji Grabowno Wielkie" w ramach projektu "Digitalizacja infrastruktury kolejowej poprzez zabudowę nowoczesnych urządzeń i systemów, etap 3"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE SPÓŁKA AKCYJNA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017319027
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Targowa 74
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 03-734
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: patrycja.zawadzka@plk-sa.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.plk-sa.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - usługi transportowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1c8dd68-a78c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407441
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie sektorowe
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2022/S 248-714477
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Krajowy Program Odbudowy i Zwiększania Odporności
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
"Zdalne sterowanie posterunkami na linii 355 i 281 ze stacji Grabowno Wielkie" w ramach projektu "Digitalizacja infrastruktury kolejowej poprzez zabudowę nowoczesnych urządzeń i systemów, etap 3"
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie wszystkich niezbędnych robót dla uruchomienia zdalnego sterowania stacjami Dobroszyce, Twardogóra, Bukowina Sycowska i Międzybórz Sycowski na linii kolejowej nr 281 i 355 z LCS Grabowno Wielkie.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45234000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy kolei i systemów transportu
45234100-7 - Budowa kolei
45234115-5 - Roboty w zakresie sygnalizacji kolejowej
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-10-09
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
840,00 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): INFRAKOL Sp. z o.o. Sp. K.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6950002258
4.3.3.) Ulica: ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 14
4.3.4.) Miejscowość: Jawor
4.3.5.) Kod pocztowy: 59-400
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 26150711,38 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/S 198-620315
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-13
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpiły okoliczności powodujących konieczność wykonania robót dodatkowych związaną z wymianą półek półsamoczynnych blokad liniowych na nowe oraz przesunięciem terminu
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Na podstawie art. 455 ust. 2 oraz art. 455 ust. 1 pkt. 4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w związku z wystąpieniem okoliczności powodujących konieczność wykonania robót dodatkowych związaną z wymianą półek półsamoczynnych blokad liniowych na nowe oraz przesunięciem terminu zakończenia zadania na dzień 31.07.2026r, Strony jednomyślnie postanawiają o:
-zmianie terminu realizacji Etapów nr 27, 28, 30, 31;
-dodaniu nowego, związanego z wykonaniem robót dodatkowych robót Etapu nr 32;
-zwiększeniu wartości umowy z 23 773 373,98 PLN netto do 24 373 373,98 PLN netto (o 600 000 PLN netto), z waloryzacją 26 750 711,38 PLN netto, w związku z robotami dodatkowymi w ramach Etapu nr 32.
5.4.6.) Wartość zmiany: 600000,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z wystąpieniem okoliczności powodujących konieczność wykonania robót dodatkowych związanych z rozszerzeniem zakresu Certyfikacji
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
2. Na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w związku z wystąpieniem okoliczności powodujących konieczność wykonania robót dodatkowych związanych z rozszerzeniem zakresu Certyfikacji – tj. ponowna ocena dokumentacji podsystemu „Sterowanie – urządzenia przytorowe” i wydanie nowego pośredniego potwierdzenia weryfikacji uwzględniającego zmiany wprowadzone w ramach towarzyszącego zadania z Regionu Zachodniego oraz ocena po budowie i wydanie końcowego certyfikatu weryfikacji obejmującego zadania Regionu Zachodniego oraz Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu, strony jednomyślnie postanawiają o:
-dodaniu nowego, związanego z wykonaniem robót dodatkowych Etapu nr 33, bez zmiany terminu wykonania umowy;
--zwiększeniu wartości umowy z 24 373 373,98 PLN netto do 24 398 373,98 PLN netto (o 25 000 PLN netto), z waloryzacją 26 755 711,38 PLN netto, w związku z robotami dodatkowymi w ramach Etapu nr 32.
5.4.6.) Wartość zmiany: 25000,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
koniecznością wykonania robót dodatkowych związanych ze zmianą nazwy stacji
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
3. Na podstawie art. 455 ust. 2 oraz art. 455 ust.1 pkt.4 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, z uwagi na konieczność zmiany Umowy spowodowaną okolicznościami, której Zamawiający działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć, związanych z koniecznością wykonania robót dodatkowych związanych ze zmianą nazwy stacji „Międzybórz Sycowski” na „Międzybórz” w aplikacji systemu stacyjnego typu UPK-PAT-CZAT 3000 PLUS, Strony jednomyślnie postanawiają o:
-dodaniu nowego, związanego z wykonaniem robót dodatkowych Etapu nr 34;
-zmianie terminu realizacji Etapów nr 31;
--zwiększeniu wartości umowy z 24 398 373,98 PLN netto do 24 492 373,98 PLN netto (o 94 000 PLN netto), z waloryzacją 26 869 711,38 PLN netto, w związku z robotami dodatkowymi w ramach Etapu nr 34.
5.4.6.) Wartość zmiany: 94000,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 26869711,38 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy - Roboty budowlane |