Zakup 7 szt. autobusów elektrycznych w ramach projektu "Rozwój zrównoważonej mobilności mieszkańców ZGPKS poprzez uspr. trans. publ. autobusy elektr. wraz z infrastr. ładowania i pojazd techniczny"
ZWIĄZEK GMIN "PODKARPACKA KOMUNIKACJA SAMOCHODOWA"
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407443
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407443/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-26 10:08
- Lokalizacja
- Rzeszów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b538c9f8-098b-4fab-b3e0-7520b35b4070
- Identyfikator
- 5170283749
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407443 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup 7 szt. autobusów elektrycznych w ramach projektu "Rozwój zrównoważonej mobilności mieszkańców ZGPKS poprzez uspr. trans. publ. autobusy elektr. wraz z infrastr. ładowania i pojazd techniczny"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZWIĄZEK GMIN "PODKARPACKA KOMUNIKACJA SAMOCHODOWA"
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 180411226
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: al. Wyzwolenia 6
1.4.2.) Miejscowość: Rzeszów
1.4.3.) Kod pocztowy: 35-959
1.4.4.) Województwo: podkarpackie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zgpks.rzeszow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zgpks.rzeszow.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b538c9f8-098b-4fab-b3e0-7520b35b4070
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407443
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: Numer publikacji ogłoszenia: 262320-2025 Numer wydania Dz.U. S: 79/2025
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Rozwój zrównoważonej mobilności mieszkańców Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” poprzez usprawnienie transportu publicznego – autobusy elektryczne wraz z infrastrukturą ładowania i pojazd techniczny” w ramach Inwestycji: E1.1.2 Zero- i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zakup 7 szt. autobusów elektrycznych w ramach projektu "Rozwój zrównoważonej mobilności mieszkańców ZGPKS poprzez uspr. trans. publ. autobusy elektr. wraz z infrastr. ładowania i pojazd techniczny"
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 7 sztuk fabrycznie nowych elektrycznych
autobusów (EV – Electric Vehicle) klasy MAXI, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2025 r.
o przebiegu nie większym niż 3500 km, o długości od 11.500 mm do 12.500 mm i pojemności
pasażerskiej minimum 70 miejsc + kierowca. Autobus powinien być przystosowany do
przewozu co najmniej 1 osoby na wózku inwalidzkim lub na wózku dziecięcym wraz z
urządzeniem przytrzymującym, zgodnie ze specyfikacją techniczną określoną w Załączniku nr
1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”). 2. Zamówienie obejmuje także: 1)
przeprowadzenie szkoleń z obsługi autobusów osób wskazanych przez Zamawiającego; 2)
dostarczenie dokumentacji technicznej; 3) przekazanie niezbędnych narzędzi (w tym
urządzenia diagnostycznego) z niezbędnymi interfejsami i oprogramowaniem wraz z
licencjami w ilości i w zakresie pozwalającym na swobodne korzystanie z wszystkich
funkcjonalności autobusów; 4) udzielenie wewnętrznej autoryzacji serwisowania i obsługi
autobusów (ASO) Zamawiającemu lub podmiotowi (operatorowi) wskazanemu przez
Zamawiającego. 3. Zaoferowane pojazdy muszą; 1) odpowiadać warunkom zawartym w
rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych
pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, w ustawie z dnia 20.06.1997 r. Prawo o
ruchu drogowym; 2) posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu wydane zgodnie
z obowiązującymi przepisami; 3) spełniać aktualne wymagania dotyczące obowiązujących
przepisów dotyczących rejestracji pojazdów, wystarczających dla dopełnienia przez
Zamawiającego formalności związanych z rejestracją pojazdów. 4) spełniać przepisy
bezpieczeństwa (GSR) w zakresie elementów ADAS obowiązujących od dnia 01.07.2024 r. 5)
być kompletne i pełnowartościowe dostarczone zgodnie z określoną przez Zamawiającego
kompletacją wraz z wyposażeniem elektronicznym i niezbędnymi licencjami. 4. Szczegółowy
262320-2025 Page 2/10
2.1.2.
2.1.1.
opis przedmiotu zamówienia określają: 4.1 Projektowane postanowienia umowy stanowiące
Załącznik nr 3 do SWZ 4.2 Opis przedmiotu zamówienia „OPZ” stanowiące Załącznik nr 1 do
SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 34121100-2 - Autobusy transportu publicznego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
8 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): VERAMO SPÓŁKA AKCYJNA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5213873418
4.3.3.) Ulica: ul. STANISŁAWA SULIMY 1
4.3.4.) Miejscowość: ELBLĄG
4.3.5.) Kod pocztowy: 82-300
4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 19329450,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: Numer publikacji ogłoszenia: 447248-2025 Numer wydania Dz.U. S: 129/2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-19
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana danych w umowie
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1) w § 7 ust. 7 Umowy otrzymuje nowe, następujące brzmienie:
„7. Wynagrodzenie Wykonawcy płatne będzie przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy nr 59124062921111001165415252.”;
2) w § 15 ust. 2 Umowy otrzymuje nowe, następujące brzmienie:
„2. Strony dopuszczają możliwość dostarczania korespondencji bieżącej związanej z wykonaniem Umowy za pośrednictwem poczty elektronicznej na następujące adresy e-mail:
1) w przypadku Zamawiającego - biuro@zgpks.rzeszow.pl;
2) w przypadku Wykonawcy – mj@veramo.eu.”;
3) w § 15 ust. 4 Umowy otrzymuje nowe, następujące brzmienie:
„4. Osobą upoważnioną do kontaktu z Zamawiającym w sprawie realizacji Umowy ze strony Wykonawcy jest: Marcin Jastrzębski, tel. 500 002 425”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana zapisów § 12 ust. 8 Umowy w zakresie finansowania zamówienia z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Oporności oraz obowiązku rozliczenia przez Zamawiającego środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
„8. Ze względu na finansowanie zamówienia ze środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Oporności oraz obowiązek rozliczenia przez Zamawiającego środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia w terminie do dnia 31-08-2026 r. pod rygorem utraty tych środków powodującej w konsekwencji brak możliwości sfinansowania przez Zamawiającego wynagrodzenia Wykonawcy wynikającego z niniejszej Umowy, Zamawiający może odstąpić od Umowy (według wyboru Zamawiającego - w całości lub w odpowiedniej części), jeżeli Wykonawca nie zrealizuje dostawy Pojazdów do dnia 20-08-2026 r. W takim przypadku Wykonawcy nie przysługuje od Zamawiającego zwrot kosztów, jakie Wykonawca poniósł w związku z realizacją Umowy, a Wykonawca zobowiązany będzie do naprawienia Zamawiającemu szkody spowodowanej niewykonaniem Umowy przez Wykonawcę. Zamawiający może odstąpić od Umowy na podstawie postanowień niniejszego ustępu w terminie do dnia 20-09-2026 r.”
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 19329450,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Aneks 1 z dnia 25.03.2026 r,Aneks 2 z dnia 06.07.2026 r.
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy |