„Przebudowa drogi powiatowej nr 2014L w msc. Stara Wieś- opracowanie dokumentacji projektowej”
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W ŁĘCZNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407463
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407463/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 10:12
- Lokalizacja
- Łęczna, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cf15c735-343c-43bd-9633-8839ceada7ba
- Identyfikator
- 7132401308
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407463 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„Przebudowa drogi powiatowej nr 2014L w msc. Stara Wieś- opracowanie dokumentacji projektowej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W ŁĘCZNEJ
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029470
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Przemysłowa 16
1.4.2.) Miejscowość: Łęczna
1.4.3.) Kod pocztowy: 21-010
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@powiatleczynski.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpleczna.bip.e-zeto.eu/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cf15c735-343c-43bd-9633-8839ceada7ba
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407463
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00159162
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Przebudowa drogi powiatowej nr 2014L w msc. Stara Wieś- opracowanie dokumentacji projektowej”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę / zgłoszenia budowy/ ZRID.
2.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz pomocniczo załącznik nr 6.
3.
Opracowanie koncepcji rozwiązania projektowego budowy drogi wraz z chodnikiem do akceptacji przez Zamawiającego, która będzie zawierała:
- Dokumentację projektową wraz ze stosownymi zgodami – 2 egzemplarze.
- Projekt wykonawczy – po 3 egzemplarze dla każdej z występujących branż,
- kosztorys inwestorski - 2 egzemplarze.
- kosztorys ofertowy - 2 egzemplarze
- przedmiar robót – 2 egzemplarze
- Projekt Stałej Organizacji Ruchu i Projekt Tymczasowej Organizacji Ruchu – po 3 egzemplarze,
- Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robot Budowlanych dla każdej występującej branży - 3 egzemplarze,
- Szczegółowa inwentaryzacja zadrzewienia – 2 egzemplarze w przypadku konieczności usunięcia drzew i krzewów wraz z decyzją zezwalającą na ich usunięcie,
- Operat wodno-prawny – 2 egz. Wraz z decyzją – pozwoleniem wodno-prawnym, jeśli będzie wymagane,
- Dokumentację geodezyjno-prawną – jeśli będzie wymagana,
- Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach – jeśli będzie wymagana,
- Wersja elektroniczna dokumentacji – 2 egz. (płyta CD lub DVD)
Zaprojektowanie odcinka drogi o długości ok. 2,2 km z betonu asfaltowego
- szerokość jezdni – 6 m (2x3m) z miejscowymi przewężeniami do 5,5 m (2x2,75 m)
- obciążenie ruchem KR-2;
- szerokość poboczy utwardzonych – 0,75 m – 1 m;
- zaprojektowanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego o gł. min. 3 cm
- zaprojektowanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego gr. 5 cm + siatka przeciwspękaniowa z geokompozytu
- zaprojektowanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4 cm
- zaprojektowanie odwodnienia za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych do istniejących rowów przydrożnych oraz na tereny zielone pasa drogowego. Istniejące rowy przewidzieć do przebudowy lub oczyszczenia. W miejscach gdzie to konieczne zaprojektować korytka podchodnikowe
- zaprojektowanie chodnika z kostki betonowej lub betonu asfaltowego o długości ok. 2,5 km oraz szerokości ok. 2 m.
- budowa wyniesionego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z drogą gminna działka numer 712 (pomocniczo istniejący projekt)
Nr postępowania: ZDP.ZP.372.6.2025
- zaprojektowanie przejść dla pieszych, jeżeli będzie taka potrzeba, oraz doświetlenie ich latarniami hybrydowymi z oprawą LED
2. Zaprojektowanie zjazdów na każdą nieruchomość zabudowaną z kostki brukowej betonowej koloru szarego gr. 6-8 cm lub betonu asfaltowego (oznaczonego kolorem czerwonym) wraz z dojściami do furtek, na niezabudowaną o nawierzchni utwardzonej kruszywem;
3.9.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-04-16 do 2026-01-164.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MANEVO Marek Łukowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 713-277-16-08
4.3.4.) Miejscowość: Ziółków 88
4.3.5.) Kod pocztowy: 21-077
4.3.6.) Województwo: lubelskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 36900 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00195984/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-03
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 36900,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający postanawia dokonać miarkowania kary umownej z tytułu zwłoki w realizacji przedmiotu zamówienia (§9 ust. 1 pkt 1 umowy) dot. zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 2014L w msc. Stara Wieś- opracowanie dokumentacji projektowej”, do wysokości 20 % wynagrodzenia umownego Wykonawcy, tj. co stanowi kwotę 7380 zł (słownie: siedem tysięcy trzysta osiemdziesiąt złotych), a Wykonawca oświadcza, że uznaje swój dług w postaci nałożonej kary umownej z tytułu zwłoki w realizacji przedmiotu zamówienia dot. zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 2014L w msc. Stara Wieś- opracowanie dokumentacji projektowej” i zobowiązuje się zapłacić w/w karę w terminie 14 dni od dnia podpisania porozumienia.| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |