Wykonywanie remontów nawierzchni jezdni na sieci dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział Opole Rejon w Opolu w terminie do 30.06.2029 r.

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407584
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407584/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 10:41
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d626b79b-8a62-4e72-9980-ce7d848ca104
Identyfikator
7540003773
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie naprawy drógMalowanie nawierzchi

Wykonawcy

1 przyznane

VIANKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZawadzkie, PL · lot 0
9 959 556 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407584 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonywanie remontów nawierzchni jezdni na sieci dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział Opole Rejon w Opolu w terminie do 30.06.2029 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niedziałkowskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-085

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_opole@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonywanie remontów nawierzchni jezdni na sieci dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział Opole Rejon w Opolu w terminie do 30.06.2029 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d626b79b-8a62-4e72-9980-ce7d848ca104

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407584

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00103984/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonywanie remontów nawierzchni jezdni na sieci dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział Opole Rejon w Opolu w terminie do 30.06.2029r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303897

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OOP.D-3.2421.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 14753000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Wykonywanie remontów nawierzchni jezdni na sieci dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział Opole Rejon w Opolu w terminie do 30.06.2029r.”
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności roboty i usługi utrzymaniowe w zakresie remontów nawierzchni jezdni m.in.:
• Zorganizowanie i zabezpieczenie robót, w tym oznakowanie.
• Rozbiórka warstw konstrukcji lub nawierzchni mechanicznie lub przez frezowanie na wymaganą przez Przedstawiciela Zamawiającego głębokość.
• Obcięcie i odkucie krawędzi.
• Oczyszczenie i skropienie krawędzi i dna pod ułożenie nowej warstwy konstrukcji.
• Ułożenie nowych warstw konstrukcyjnych, w szczególności nawierzchni bitumicznej z betonu asfaltowego lub SMA itp, z transportem masy z wytwórni.
• Remonty interwencyjne z masy z recyklera, masy na zimno, mas mineralno-emulsyjnych z transportem materiału.
• Likwidacja spękań podłużnych i poprzecznych w nawierzchni bitumicznej.
• Wykonanie podbudowy bitumicznej przy wykonywaniu remontów nawierzchni.
• Wyrównanie istniejących konstrukcji masą bitumiczną i wykonanie warstw wiążących.
• Wzmocnienie istniejących konstrukcji geosiatkami.
• Wbudowanie destruktu asfaltowego pozyskanego z frezowania w pobocza. Pozostała część destruktu niewbudowana w drogi w trakcie trwania robót stanowi odpad, którego koszt utylizacji lub zysk z pozyskania Wykonawca winien skalkulować w cenie jednostkowej robót. Sposób zagospodarowania destruktu zostanie określony w zleceniu.
• Utylizacja wszelkich odpadów pochodzących z remontów.
• Wykonanie oznakowania poziomego cienko lub grubowarstwowego po wykonaniu remontów nawierzchni jezdni – w przypadku remontów jesiennych, wykonania remontów po odnowie oznakowania poziomego wykonywanego na podstawie odrębnej umowy, po remontach wielkopowierzchniowych.
• Regulacja urządzeń obcych z wymianą elementów
• Przywrócenie terenu do użytkowania
oraz inne niezbędne prace konieczne do wykonania powyższego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9959556,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17435250,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9959556,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: VIANKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 381149238

7.3.4) Miejscowość: Zawadzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9959556,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2029-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane