„Remont placów zabaw i stref aktywności rodzinnej w Katowicach w formule „zaprojektuj i wybuduj”

ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407561
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407561/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 10:37
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d7215761-5d5e-4f58-95c1-c1b332298002
Identyfikator
6340015570
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407561 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Remont placów zabaw i stref aktywności rodzinnej w Katowicach w formule „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003545711

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 138

1.4.2.) Miejscowość: Katowice

1.4.3.) Kod pocztowy: 40-523

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zzmkce.bip.gov.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7215761-5d5e-4f58-95c1-c1b332298002

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407561

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00159593

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Remont placów zabaw i stref aktywności rodzinnej w Katowicach w formule „zaprojektuj i wybuduj”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie „Remontu placów zabaw i stref aktywności rodzinnej w Katowicach w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i wynikających z niej prac remontowych w obiektach znajdujących się w 21 Lokalizacjach wskazanych w Rozdziale V pkt 2 SWZ.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wykonanie koncepcji wymienianego w opisie robót zakresu prac uwzględnionego dla poszczególnych Lokalizacji, przy czym zaleca się oparcie koncepcji o następujące założenia:
- nowy (projektowany) zestaw zabawowy powinien nawiązywać do elementów wskazanych w opisie,
- rodzaj materiału, z którego wykonane są poszczególne urządzenia powinien być spójny z opisem dla poszczególnych Lokalizacji,
- przy projektowaniu należy uwzględnić wpływ istniejącego drzewostanu oraz ciągów komunikacyjnych,
- wszystkie elementy projektowanych elementów powinny być ze sobą spójne kolorystycznie i uzgodnione z Zamawiającym na etapie sporządzania koncepcji.
2) wykonanie prac projektowych dotyczących robót remontowych dla poszczególnych Lokalizacji tj.:
a) opracowanie projektu zagospodarowania terenu zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz.U. z 2022r. poz. 1679) tj.:
- w wersji papierowej – w ilości 4 (czterech) egzemplarzy;
- w wersji elektronicznej na płytce CD lub DVD, przy czym: płyta winna zawierać dokumenty opracowane przez Wykonawcę i dostarczone Zamawiającemu, zawierać całość opracowanej dokumentacji w postaci elektronicznej uniemożliwiającej jej modyfikację (nieedytowalnej) – np. w formie plików „*.pdf” w wysokiej rozdzielczości;
b) uzyskanie w imieniu Zamawiającego wymaganych przepisami prawa pozwoleń na realizację przedmiotu zamówienia, tj. w szczególności:
- uzyskanie w imieniu Zamawiającego kopii mapy zasadniczej;
- dokonanie w imieniu Zamawiającego zgłoszenia wykonywania robót budowlanych odpowiedniemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej jeżeli takie są wymogi,
3) uzyskanie akceptacji Zamawiającego wykonanej dokumentacji projektowej przed przystąpieniem do wykonywania prac projektowych;
4) przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanej przez Wykonawcę koncepcji i projektu zagospodarowania terenu;
5) wykonanie robót budowlano-montażowych w zakresie remontów i konserwacji obiektów wskazanych w poszczególnych Lokalizacjach wymienionych w pkt 4 dot. szczegółowego opisu zamówienia tj.:
a) wykonanie prac rozbiórkowych,
b) wywóz i utylizację materiałów podlegających wymianie,
c) dostawę i montaż nowych urządzeń zabawowych, fitness i elementów małej architektury w miejsce zużytych i zniszczonych,
d) naprawę nawierzchni bezpiecznych i ich uzupełnienie wynikające z dokonanego demontażu i montażu urządzeń zabawowych i fitness,
e) wymianę, naprawę ogrodzeń, furtek i bram,
f) wykonanie prac zieleniarskich zgodnie z opisem robót;
6) wykonanie usług remontowych polegających na przywróceniu wartości użytkowych urządzeń i elementów obiektów znajdujących się we wskazanych Lokalizacjach, m. in. usługi konserwacyjne i naprawcze.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (zakres prac remontowych) dla poszczególnych Lokalizacji zawarty jest w Rozdziale V pkt 4 SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-23

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-07-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRO-MB Michał Bil

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 241537064

4.3.3.) Ulica: ul. Ptasia 30

4.3.4.) Miejscowość: Chorzów

4.3.5.) Kod pocztowy: 41-503

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 959398,77 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00212376/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 959398,77 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane