Roboty budowlane polegające na kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Drugiego Urzędu Skarbowego Łódź - Górna, przy ul. Wróblewskiego 10a
Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407575
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407575/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 10:40
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3f5895eb-a3a2-4f3a-a460-d25a1fd92058
- Identyfikator
- 7251045452
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407575 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Drugiego Urzędu Skarbowego Łódź - Górna, przy ul. Wróblewskiego 10a
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001022890
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Al. Kościuszki 83
1.4.2.) Miejscowość: Łódź
1.4.3.) Kod pocztowy: 90-436
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.4.7.) Numer telefonu: 42 25 47 000
1.4.8.) Numer faksu: 42 25 47 101
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.ias.lodz@mf.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gov.pl/ias-lodz
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3f5895eb-a3a2-4f3a-a460-d25a1fd92058
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407575
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00509450
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Roboty budowlane polegające na kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Drugiego Urzędu Skarbowego Łódź - Górna, przy ul. Wróblewskiego 10a
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Drugiego Urzędu Skarbowego w Łódź - Górna, przy ul. Wróblewskiego 10a. Budynek posiada 4 kondygnacje nadziemne oraz jedną podziemną. Budynek posiada poddasze nieużytkowe.
Zakres prac do wykonania to w szczególności:
- wykonanie izolacji typu ciężkiego ścian fundamentowych,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz z wymianą parapetów zewnętrznych ,
- wymiana tynku na elewacji frontowej,
- oczyszczenie ze starych powłok i malowanie krat okiennych ozdobnych,
- docieplenie połaci dachu,
- wykonanie nowego pokrycia połaci dachu,
- wymiana rynien i rur spustowych,
- wymiana grzejników,
- wymiana lamp oświetlenia wewnętrznego,
- montaż paneli fotowoltaicznych,
- wykonanie wszystkich robót wykończeniowych i porządkowych
Budynek wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków, zatem należy uwzględnić zatrudnienie kierownika robót posiadającego uprawnienia do nadzorowania robót realizowanych na obiektach zabytkowych oraz konieczność uzgadniania części robót w pracownikiem WUOZ.
2. Szczegółowy zakres oraz warunki wykonania przedmiotu zamówienia stanowią:
1) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – Załącznik nr 1 do SWZ;
2) Audyt energetyczny dla Drugiego Urzędu Skarbowego w Łódź – Górna – Załącznik nr 1A do SWZ;
3) Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1B do SWZ;
4) Dokumentacja techniczna – Załącznik nr 2 do SWZ;
5) Kosztorys nakładczy – Załącznik nr 3 do SWZ;
6) Wzór umowy – Załącznik nr 6 do SWZ
3. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu umowy w terminie 12 miesięcy od daty podpisania umowy.
4. Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób (pracownicy fizyczni) wykonujących wszelkie czynności obejmujące bezpośrednią realizację przedmiotowych robót budowlanych. Przedmiotowy wymóg nie dotyczy czynności związanych z kierowaniem robotami, nadzorem nad realizowanymi robotami budowlanymi oraz transportem materiałów i osób na teren realizowanych robót budowlanych.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45452000-0 - Zewnętrzne czyszczenie budynków
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45261320-3 - Kładzenie rynien
45451000-3 - Dekorowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-06
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): K&W Construction Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5993211531
4.3.3.) Ulica: Grójecka 9
4.3.4.) Miejscowość: Badowo-Mściśka
4.3.5.) Kod pocztowy: 96-320
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3493094,47 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00596326/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-11-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiany niniejszej umowy dokonuje się na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
– Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) – dalej „ustawa Pzp” na mocy którego
zmiana jest możliwa ponieważ łączna wartość zmian jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż
15 % wartości zamówienia określonego pierwotnie w umowie, a zmiany te nie powodują zmiany
ogólnego charakteru umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana umowy związania jest z wykonaniem dodatkowych robót. Z faktu niniejszego wynika
konieczność zawarcia aneksu i dokonania zmian w zakresie wynagrodzenia należnego Wykonawcy
określonego w § 6 ust. 3 umowy oraz terminu realizacji umowy w § 2 ust. 2 umowy. Zakres
dodatkowych robót zawarty został w Załączniku nr 1 do niniejszego aneksu.
5.4.6.) Wartość zmiany: 149846,28
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3642940,75 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |