„ Wymianę windy wraz z pracami towarzyszącymi” w ramach zadania „ Przebudowa budynku położonego w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy Kościuszki 21” – postępowanie nr ZP.272.1.4.2026
POWIAT GRODZISKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407613
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407613/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 10:49
- Lokalizacja
- Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3d34e779-8c14-4a5d-9a57-1030b64e7b03
- Identyfikator
- 5291798895
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407613 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„ Wymianę windy wraz z pracami towarzyszącymi” w ramach zadania „ Przebudowa budynku położonego w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy Kościuszki 21” – postępowanie nr ZP.272.1.4.2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIAT GRODZISKI
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269108
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Daleka 11a
1.4.2.) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
1.4.3.) Kod pocztowy: 05-825
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.4.7.) Numer telefonu: zp@powiat-grodziski.pl
1.4.8.) Numer faksu: zp@powiat-grodziski.pl
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat-grodziski.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiat-grodziski.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d34e779-8c14-4a5d-9a57-1030b64e7b03
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407613
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00172955
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„ Wymianę windy wraz z pracami towarzyszącymi” w ramach zadania „ Przebudowa budynku położonego w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy Kościuszki 21” – postępowanie nr ZP.272.1.4.2026
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zamówienie obejmuje demontaż istniejącej windy w budynku i montaż nowej wraz z dostosowaniem do nowych wymiarów wraz z pracami towarzyszącymi ujętymi w kosztorysie ofertowym.
Przewidywany zakres prac ujęty jest w „ Projekcie windy” autorstwa MPROJEKT ARCHTEKCI ul. Kazimierza Pułaskiego 1, kod 05-825 Grodzisk Mazowiecki i kosztorysie ofertowym.
Przedmiotem zamówienia jest demontaż istniejącej windy i montaż nowej windy elektrycznej dla niepełnosprawnych w miejscu istniejącego szybu w budynku znajdującym się przy ul. Tadeusza Kościuszki 21, na działce nr ew. 49/2, obr. 0024 w Grodzisku Mazowieckim. Winda musi spełniać wymagania dla osób niepełnosprawnych wymiary minimalne 110x140 zgodnie z przepisami.
Budynek, w którym zlokalizowana jest winda posiada trzy kondygnacje naziemne na poziomach +/-0,00, +3,42 oraz +6,62.
Obudową szybu windowego są płyty warstwowe na konstrukcji stalowej.
Wysokość wnętrza szybu od poziomu =/-0,00 to 8,88m.
Betonowe podszybie obniżone jest względem istniejącej posadzki o 0,06m i stanowi integralną cześć posadzki budynku. Do wykonania skucie i wykonanie fundamentu pod windę. Winda na parterze znajduje się wewnątrz budynku. Na kondygnacji parteru projektuje się dodatkowo drzwi vis-a-vis istniejących jako uzupełnienie funkcjonalności.
Drzwi windy z możliwością zamykania na klucz.
Nad poziomem parteru szyb windowy przechodzi przez strop i jego górna część znajduje się na zewnątrz budynku.
Drzwi automatyczne o parametrach technicznych nie gorszych niż istniejące.
Zamawiający nie dopuszcza do montażu platform. Winda musi być zaopatrzona w przyciski automatyczne. Zamawiający nie dopuszcza wind z przytrzymywaniem przycisku.
Remont dwóch pomieszczeń:
- skucie wylewki i płytek, wykonanie wylewki i położenie nowych płytek gresowych o
wymiarach min 60x60 cm.,
- zasypanie szybu instalacyjnego pod posadzką,
- położenie gładzi, malowanie i lakierowanie ścian do 2m wysokości,
- demontaż drzwi i obrobienie przejścia, płytą /gk wraz z obróbką,
- wymiana lamp oświetleniowych na nowe,
- demontaż umywalki i baterii,
- uzupełnienie ewentualnych ubytków po demontażowych przy drzwiach, dachu i
ścianach i tarasie,
- sprzątanie i mycie okien obustronne,
- załadunek i wywóz gruzu na odległość 10 km wraz z utylizacją.
Zakres przewidzianych prac objętych niniejszym przetargiem zawiera kosztorys ofertowy i ślepy (Załączniki Nr 8 i 8a do SWZ). Zamówienie obejmuje również organizację placu budowy oraz wykonanie innych robót wymaganych technologią. Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) załącznik nr 9 do SWZ dla części budowlanej.
Szczegółowy zakres prac podany jest w kosztorysie „ślepym” stanowiącym załącznik nr 8a do SWZ.
Ewentualne roboty nieprzewidziane ( nie ujęte w kosztorysie „ślepym”) rozliczane będą na osobne zlecenie kosztorysem powykonawczym jako roboty dodatkowe lub zamienne.
Zastosowane materiały muszą być nowe fabrycznie i posiadać ważne atesty higieniczne, aprobaty techniczne i ważne certyfikaty dopuszczające do stosowania w budownictwie.
Obowiązkowa wizja lokalna.
Została przewidziana obowiązkowa wizja lokalna w dniu 02.04.2026 roku o godz. 11:00 budynek Kościuszki 21 w Grodzisku Mazowieckim prze wejściem do budynku.
3.9.) Główny kod CPV: 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
90 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): INTERO SERWIS SP. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1182188861
4.3.3.) Ulica: Gustawa Daniłowskiego 6 lok.76
4.3.4.) Miejscowość: Wraszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 01-833
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 319799,31 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00230320/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-03
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 319799,31 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |