Wykonanie robót remontowych pustostanów stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych przy ul. Grunwaldzkiej 7/7, ul. Grunwaldzkiej 7/13, ul. Kraszewskiego 26/21, ul. Gajowej 25/2-3 we Wrocławiu,
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407668
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407668/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 11:01
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e9ee366b-abbf-11ee-a681-52fe4aa7189e
- Identyfikator
- 8982123598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407668 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót remontowych pustostanów stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych przy ul. Grunwaldzkiej 7/7, ul. Grunwaldzkiej 7/13, ul. Kraszewskiego 26/21, ul. Gajowej 25/2-3 we Wrocławiu,
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Namysłowska 8
1.4.2.) Miejscowość: Wrocław
1.4.3.) Kod pocztowy: 50-304
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e9ee366b-abbf-11ee-a681-52fe4aa7189e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407668
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00013981
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie robót remontowych pustostanów stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych przy ul. Grunwaldzkiej 7/7, ul. Grunwaldzkiej 7/13, ul. Kraszewskiego 26/21, ul. Gajowej 25/2-3 we Wrocławiu,
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów) przy ul. Grunwaldzkiej 7/7, ul. Grunwaldzkiej 7/13 stanowiących własność Gminy Wrocław.
4. Zakres zamówienia i obowiązki Stron określają: projektowane postanowienia umowy (zał. nr 8 do SWZ), przedmiary robót (zał. nr 10 do SWZ), specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych zwana dalej STWIORB (zał. nr 9 do SWZ).
5. Zakres przedmiotu zamówienia w poszczególnych lokalach obejmuje:
1) roboty murarsko-tynkarskie, podłogowe, posadzkarskie i okładzinowe, stolarskie,
malarskie,
2) roboty w zakresie instalacji sanitarnych wraz z konieczną wymianą osprzętu,
3) roboty w zakresie instalacji elektrycznych wraz z konieczną wymianą osprzętu,
4) wykonanie dokumentacji powykonawczej dla każdego lokalu mieszkalnego w zakresie określonym w projekcie umowy.
3.9.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45232460-4 - Roboty sanitarne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45431100-8 - Kładzenie terakoty
45431200-9 - Kładzenie glazury
45432110-8 - Kładzenie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-02-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
80 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MG GRUPA Marcin Grzanka
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5981564726
4.3.3.) Ulica: ul. Strzelińska 8
4.3.4.) Miejscowość: Stary Śleszów
4.3.5.) Kod pocztowy: 55-020
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 136123,91 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00228912/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-01-08
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych i robót zamiennych ujawnionych w trakcie realizacji zamówienia, wynikających z decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz stanu technicznego lokalu (m.in. montaż historycznej stolarki okiennej, wykonanie dodatkowych ścianek g-k, przeniesienie grzejnika, wykonanie łazienki, ułożenie paneli, renowacja drzwi), co spowodowało konieczność zwiększenia wynagrodzenia i wydłużenia terminu realizacji.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększono zakres zamówienia o wykonanie robót dodatkowych i zamiennych oraz wydłużono termin realizacji robót dotyczących lokalu przy ul. Grunwaldzkiej 7/13 we Wrocławiu do 10.11.2024 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 17707,31
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przedłużenie terminu realizacji umowy z powodu wystąpienia siły wyższej – zagrożenia powodziowego powodującego wstrzymanie produkcji stolarki okiennej u producenta. Opóźnienie dostawy okien oraz konieczność wy-konania robót wykończeniowych po ich montażu uzasadniały wydłużenie terminu realizacji robót.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmieniono termin realizacji robót dotyczących lokalu przy ul. Grunwaldzkiej 7/13 we Wrocławiu. Termin wykonania tej części przedmiotu umowy ustalono do 20.12.2024 r. zgodnie z zaktualizowanym harmonogramem robót.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 152931,22 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |