Wykonanie dokumentacji projektowych obejmujących remonty z termomodernizacją wielorodzinnych budynków mieszkalnych stanowiących własność Gminy Wrocław” Zamówienie podzielone na 6 części.

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407710
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407710/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-26 11:10
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-35ca65c1-51d8-4bf6-9e31-00ee24e091e5
Identyfikator
8982123598
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407710 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowych obejmujących remonty z termomodernizacją wielorodzinnych budynków mieszkalnych stanowiących własność Gminy Wrocław” Zamówienie podzielone na 6 części.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Namysłowska 8

1.4.2.) Miejscowość: Wrocław

1.4.3.) Kod pocztowy: 50-304

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35ca65c1-51d8-4bf6-9e31-00ee24e091e5

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407710

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00598438

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie dokumentacji projektowych obejmujących remonty z termomodernizacją wielorodzinnych budynków mieszkalnych stanowiących własność Gminy Wrocław” Zamówienie podzielone na 6 części.

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

5.2.2. Zadanie 2: Wykonanie dokumentacji projektowej na remont z termomodernizacją wielorodzinnego budynku mieszkalnego położonego przy ul. Mikołaja Sępa Szarzyńskiego 47 we Wrocławiu.

Zadanie nr 2 obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej na remont z termomodernizacją wielorodzinnego budynku mieszkalnego położonego przy ul. Mikołaja Sępa Szarzyńskiego 47; działka nr ewid. 10; AR_28; obręb Plac Grunwaldzki – ID działki: 026401_1.0005.AR_28.10, zwanej dalej „Dokumentacją”, sporządzonej na podstawie wytycznych do opracowania Dokumentacji, stanowiących załącznik nr 2 do umowy, w szczególności w zakresie: termomodernizacji obejmującej remont elewacji frontowej, remont z dociepleniem elewacji podwórzowej, wykonanie izolacji ścian piwnic wraz z odcięciem dopływu wilgoci, remontem części piwnicznej wraz z wymianą okienek piwnicznych, remontem klatki schodowej, dociepleniem połaci dachowych lub stropu poddasza - szczegółowy zakres wg wskazań wytycznych projektowo-kosztorysowych. Umowa obejmuje także przeniesienie autorskich praw majątkowych do Dokumentacji, uzyskanie niezbędnych uzgodnień oraz zatwierdzeniem projektu wraz z uzyskaniem zgody administracji architektoniczno-budowlanej umożliwiającej realizację robót budowlanych - (Etap I) oraz pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych objętych Dokumentacją - (Etap II).

3.9.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-29

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

180 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Artea Pracownia Architektoniczna Robert Wizor

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6311056891

4.3.3.) Ulica: ul. Kownackiej 2

4.3.4.) Miejscowość: Gliwice

4.3.5.) Kod pocztowy: 44-113

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 92250 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00091377/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-21

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W trakcie realizacji umowy Dolnośląski Konserwator Zabytków nałożył dodatkowe wymagania dotyczące dokumentacji projektowej, obejmujące m. in. wykonanie badań stratygraficznych, analiz materiałów archiwalnych oraz zaprojektowanie dodatkowych instalacji i oświetlenia klatki schodowej. Konieczne było wykonanie dodatkowych prac projektowych oraz uzyskanie dodatkowych uzgodnień konserwatorskich, co spowodowało wydłużenie terminu realizacji oraz zwiększenie wynagrodzenia wykonawcy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Rozszerzono zakres dokumentacji projektowej o dodatkowe opracowania wynikające z wymagań Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, obejmujące m.in.: badania stratygraficzne, analizę materiałów archiwalnych, projekt oświetlenia ogólnego klatki schodowej, projekt oświetlenia awaryjnego, projekt oświetlenia piwnicy, projekt instalacji teletechnicznej. Jednocześnie przedłużono termin realizacji umowy do czasu wykonania dodatkowych prac projektowych oraz uzyskania wymaganych uzgodnień i decyzji administracyjnych.

5.4.6.) Wartość zmiany: 615,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 92865,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi