Zakup radiotelefonów DMR dla jednostek OSP z terenu powiatu niżańskiego

Powiat Niżański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407785
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407785/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-26 11:29
Lokalizacja
Nisko, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5911d461-f4bd-412e-adb5-3eb0640f3b54
Identyfikator
6020121164
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Radiotelefony

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407785 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup radiotelefonów DMR dla jednostek OSP z terenu powiatu niżańskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Niżański

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409198

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Wolności 2

1.5.2.) Miejscowość: Nisko

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-400

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 158412700

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gm@powiatnizanski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnizanski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5911d461-f4bd-412e-adb5-3eb0640f3b54

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup radiotelefonów DMR dla jednostek OSP z terenu powiatu niżańskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5911d461-f4bd-412e-adb5-3eb0640f3b54

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407785

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037590/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.30 Zakup radiotelefonów DMR dla jednostek OSP z terenu powiatu niżańskiego w ramach Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na terenie Powiatu Niżańskiego.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00339785

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GM.272.102.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zakup radiotelefonów DMR dla jednostek OSP
z terenu powiatu niżańskiego w ramach Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na terenie Powiatu Niżańskiego.
Zamówienie obejmuje dostawę i zaprogramowanie zestawu łączności do budynku Starostwa Powiatowego w Nisku przy Placu Wolności 2 obejmującego dostawę 56 szt. radiotelefonów przewoźnych DMR oraz 53 szt. radiotelefonów przenośnych
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 – Opis przedmiotu zamówienia.

Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, wolny od wad, nie może posiadać znamion użytkowania. Wszelkie elementy wyposażenia składające się na przedmiot zamówienia muszą zawierać odpowiednie, aktualne i wymagane dokumenty informujące o dopuszczeniu do sprzedaży oraz spełniać wszelkie wymogi norm określonych obowiązującym prawem. Wykonawca dostarczy oraz przekaże wyposażenie w oryginalnych opakowaniach wraz z dokumentacją użytkową gwarancją, instrukcją obsługi i konserwacji itp. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt i własne ryzyko wkalkulowane w cenę oraz zapewni rozładunek ze środków transportowych i wniesienie dostawy do pomieszczeń budynku szkoły w godzinach pracy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Zamawiającym.
W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, należy je rozumieć jako przykładowe parametry minimalne oczekiwane przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza użycie rozwiązań równoważnych dopuszczonych do stosowania. Zamawiający uzna za równoważne rozwiązania, których zastosowanie nie spowoduje zmiany w zakresie opisanych parametrów technicznych przedmiotu dostaw. W przypadku, gdy Zamawiający odniósł się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający wskazuje, iż należy je rozumieć jako przykładowe. Zamawiający, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy dopuszcza w każdym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym w treści SWZ wraz z załącznikami. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ wraz z załącznikami norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna lub system referencji, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany udowodnić w ofercie, za pomocą dostępnych przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone przez Zmawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32236000-6 - Radiotelefony

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn.zm.) informuje, że postępowanie zostało unieważnione.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 6 – postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
Uzasadnienie faktyczne:
Na etapie oceny ofert Zamawiający stwierdził istotny błąd w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący wadę postępowania, której na obecnym etapie nie można już usunąć (z uwagi na upływ terminu składania ofert i brak możliwości modyfikacji treści SWZ).
W toku czynności analitycznych ustalono, że opis przedmiotu zamówienia nie zawierał kluczowych z punktu widzenia ochrony ludności wymogów technicznych
i funkcjonalnych, dotyczących pełnej kompatybilności oraz możliwości pracy zamawianego sprzętu w oparciu o infrastrukturę radioprzemienników sieci zarządzania kryzysowego Wojewody Podkarpackiego.
Praca w radiowej sieci zarządzania kryzysowego wymaga spełnienia rygorystycznych warunków technicznych, w tym odpowiedniego dostrojenia, wsparcia określonych standardów łączności oraz dopuszczenia sprzętu do pracy na częstotliwościach
i kanałach obsługiwanych przez radioprzemienniki Wojewody. Sprzęt radiowy ma stanowić element infrastruktury i majątku Powiatu i służyć bezpośrednio wykonywaniu zadań własnych Starosty jako organu ochrony ludności i obrony cywilnej, gwarantując niezawodną łączność w sytuacjach kryzysowych.
Brak uwzględnienia w OPZ szczegółowych parametrów technicznych niezbędnych do logowania i rzetelnej pracy urządzeń w sieci radioprzemienników Wojewody Podkarpackiego doprowadził do sytuacji, w której Wykonawcy skalkulowali
i przygotowali oferty w oparciu o niepełny zakres wymagań. Wada ta mogła mieć bezpośredni wpływ na rodzaj zaoferowanych urządzeń, ich funkcjonalności, cenę oraz krąg potencjalnych Wykonawców zdolnych do realizacji zamówienia.
Złożone oferty zostały przygotowane na podstawie wadliwego opisu przedmiotu zamówienia, co uniemożliwia ich rzetelną ocenę pod kątem faktycznego zaspokojenia potrzeb Zamawiającego. Kontynuowanie postępowania i wybór oferty w obecnym kształcie doprowadziłyby do zakupu sprzętu nie w pełni funkcjonalnego w sieci zarządzania kryzysowego, co stanowiłoby naruszenie zasad celowości, gospodarności i oszczędności przy wydatkowaniu środków publicznych (art. 17 ust. 1 Pzp).
Mając na uwadze, że opisana wada postępowania jest niemożliwa do usunięcia na obecnym etapie i uniemożliwia zawarcie prawidłowej, niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp jest w pełni konieczne i uzasadnione.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy