Wykonanie robót remontowych pustostanów stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych przy ul. Grunwaldzkiej 7/7, ul. Grunwaldzkiej 7/13, ul. Kraszewskiego 26/21, ul. Gajowej 25/2-3 we Wrocławiu,

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407758
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407758/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 11:23
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e9ee366b-abbf-11ee-a681-52fe4aa7189e
Identyfikator
8982123598
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlaneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty sanitarneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie kotłówRoboty instalacyjne gazoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychKładzenie terakotyKładzenie glazuryKładzenie podłógRoboty malarskie

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407758 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót remontowych pustostanów stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych przy ul. Grunwaldzkiej 7/7, ul. Grunwaldzkiej 7/13, ul. Kraszewskiego 26/21, ul. Gajowej 25/2-3 we Wrocławiu,

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Namysłowska 8

1.4.2.) Miejscowość: Wrocław

1.4.3.) Kod pocztowy: 50-304

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e9ee366b-abbf-11ee-a681-52fe4aa7189e

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407758

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00013981

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie robót remontowych pustostanów stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych przy ul. Grunwaldzkiej 7/7, ul. Grunwaldzkiej 7/13, ul. Kraszewskiego 26/21, ul. Gajowej 25/2-3 we Wrocławiu,

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów) przy ul. Kraszewskiego 26/21, ul. Gajowej 25/2-3 stanowiących własność Gminy Wrocław.
4. Zakres zamówienia i obowiązki Stron określają: projektowane postanowienia umowy (zał. nr 8 do SWZ), przedmiary robót (zał. nr 10 do SWZ), specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych zwana dalej STWIORB (zał. nr 9 do SWZ).
5. Zakres przedmiotu zamówienia w poszczególnych lokalach obejmuje:
1) roboty murarsko-tynkarskie, podłogowe, posadzkarskie i okładzinowe, stolarskie,
malarskie,
2) roboty w zakresie instalacji sanitarnych wraz z konieczną wymianą osprzętu,
3) roboty w zakresie instalacji elektrycznych wraz z konieczną wymianą osprzętu,
4) wykonanie dokumentacji powykonawczej dla każdego lokalu mieszkalnego w zakresie określonym w projekcie umowy.

3.9.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45232460-4 - Roboty sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45431200-9 - Kładzenie glazury

45432110-8 - Kładzenie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-02-28

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

80 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Instalacji Budowlanych Teresa Stahlberger

4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Aleksander Stahlberger Zakład Instalacji Budowlanych,

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9111084016

4.3.3.) Ulica: ul. Ludwikowska 1

4.3.4.) Miejscowość: Oleśnica

4.3.5.) Kod pocztowy: 56-400

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 140500,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00228912/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2024-05-20

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana kierownika budowy na wniosek wykonawcy z uwagi na problemy zdrowotne dotychczasowego kierownika budowy. Wykonawca wskazał nowego kierownika budowy posiadającego wymagane uprawnienia budowlane oraz wpis do właściwej okręgowej izby inżynierów budownictwa.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmieniono osobę pełniącą funkcję kierownika budowy. Funkcję kierownika budowy przejął Pan Robert Janicki. Pozostałe warunki umowy, w tym zakres robót, termin realizacji oraz wynagrodzenie wykonawcy, nie uległy zmianie.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 140500,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane