Wdrożenie e-usług poprzez zakup i wdrożenie licencji zaawansowanej platformy analitycznej danych medycznych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji - wspierającej kompleksową opiekę na....

INSTYTUT FIZJOLOGII I PATOLOGII SŁUCHU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407775
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407775/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-26 11:27
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b2ec84b3-b032-4df2-8bb5-d2b7ada8f092
Identyfikator
5261744423
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania i systemy informatyczneSprzęt związany z komputeramiUsługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407775 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Wdrożenie e-usług poprzez zakup i wdrożenie licencji zaawansowanej platformy analitycznej danych medycznych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji - wspierającej kompleksową opiekę na....

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT FIZJOLOGII I PATOLOGII SŁUCHU

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 011692096

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: MOCHNACKIEGO 10

1.4.2.) Miejscowość: Warszawa

1.4.3.) Kod pocztowy: 02-042

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: mkoczkodaj@ifps.org.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.whs.ifps.org.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytut badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2ec84b3-b032-4df2-8bb5-d2b7ada8f092

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407775

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 147262-2026

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Nazwa projektu lub programu finansowanego przez UE: Instrument Unii Europejskiej na rzecz Odbudowy (EURI) (2021/2027) Identyfikator funduszy UE: KPOD.07.03IP.100031/25/KPO/153/2025/668. Więcej informacji na temat funduszy UE: KPOD.07.03IP.100031/25/KPO/153/2025/668.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wdrożenie e-usług poprzez zakup i wdrożenie licencji zaawansowanej platformy analitycznej danych medycznych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji - wspierającej kompleksową opiekę na....

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Wdrożenie e-usług poprzez zakup i wdrożenie licencji zaawansowanej platformy analitycznej danych medycznych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji - wspierającej kompleksową opiekę nad pacjentem implantowanych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu

3.9.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-28

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-05-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Nexus Polska SP. z o. o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272093981

4.3.3.) Ulica: Szyperska 14

4.3.4.) Miejscowość: Poznań

4.3.5.) Kod pocztowy: 61-754

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 13831104 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 147262-2026

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-15

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1) Ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024.1320) w związku z brzmieniem § 9 ust. 1 Umowy, mając na względzie ujawnienie się przyczyn obiektywnych, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności, tj. opóźnienia w dostarczeniu platformy PUI przez podmiot trzeci - Centrum e-Zdrowia w Warszawie i braku możliwości realizacji wskaźnika D21G.R3 w ramach projektu realizowanego na podstawie umowy nr KPOD.07.03.-IP.10-0031/25/KPO/153/2025/668, co z kolei wymusza konieczność wprowadzenia zmian w zakresie realizacji przedmiotu i treści umowy nr IFPS/04/37/2026 z dnia 28.04.2026, wydłużono czas realizacji zadania 3: Rozszerzenie systemu HIS na 21 dni od dnia uruchomienia platformy PUI, nie później niż do 15 lipca 2026

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1) Ustawy z dnia 11 września 2019 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024.1320) w związku z brzmieniem § 9 ust. 1 Umowy, mając na względzie ujawnienie się przyczyn obiektywnych, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności, tj. opóźnienia w dostarczeniu platformy PUI przez podmiot trzeci - Centrum e-Zdrowia w Warszawie i braku możliwości realizacji wskaźnika D21G.R3 w ramach projektu realizowanego na podstawie umowy nr KPOD.07.03.-IP.10-0031/25/KPO/153/2025/668, co z kolei wymusza konieczność wprowadzenia zmian w zakresie realizacji przedmiotu i treści umowy nr IFPS/04/37/2026 z dnia 28.04.2026, wydłużono czas realizacji zadania 3: Rozszerzenie systemu HIS na 21 dni od dnia uruchomienia platformy PUI, nie później niż do 15 lipca 2026

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 13831104,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy