Wykonanie dokumentacji projektowych obejmujących remonty z termomodernizacją wielorodzinnych budynków mieszkalnych stanowiących własność Gminy Wrocław” Zamówienie podzielone na 6 części.
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407782
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407782/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 11:29
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-35ca65c1-51d8-4bf6-9e31-00ee24e091e5
- Identyfikator
- 8982123598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407782 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowych obejmujących remonty z termomodernizacją wielorodzinnych budynków mieszkalnych stanowiących własność Gminy Wrocław” Zamówienie podzielone na 6 części.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Namysłowska 8
1.4.2.) Miejscowość: Wrocław
1.4.3.) Kod pocztowy: 50-304
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35ca65c1-51d8-4bf6-9e31-00ee24e091e5
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407782
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00598438
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie dokumentacji projektowych obejmujących remonty z termomodernizacją wielorodzinnych budynków mieszkalnych stanowiących własność Gminy Wrocław” Zamówienie podzielone na 6 części.
Umowa dla części nr 3
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
5.2.3. Zadanie 3: Wykonanie dokumentacji projektowej na remont z termomodernizacją wielorodzinnego budynku mieszkalnego położonego przy ul. Mikołaja Sępa Szarzyńskiego 59 we Wrocławiu.
Zadanie nr 3 obejmujące wykonanie dokumentacji projektowej na remont z termomodernizacją wielorodzinnego budynku mieszkalnego wraz z terenem przyległym położone-go przy ul. Mikołaja Sępa Szarzyńskiego 59; działka nr ewid. 100/7; AR_15; obręb Plac Grunwaldzki- ID działki: 026401_1.0005.AR_15.100/7, zwanej dalej „Dokumentacją”, sporządzonej na podstawie wytycznych do opracowania Dokumentacji, stanowiących załącznik nr 2 do umowy, w szczególności w zakresie termomodernizacji obejmującej remont elewacji frontowej, remont z dociepleniem elewacji podwórzowej wraz z naprawą uszkodzeń murów, wykonanie izolacji ścian piwnic wraz z odcięciem dopływu wilgoci, remontem części piwnicznej wraz z wymianą okienek piwnicznych, remontem klatki schodowej, dociepleniem połaci dachowych lub stropu poddasza oraz uwzgledniającej realizację zapisów decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nr 2350/16. Umowa obejmuje także przeniesienie autorskich praw majątkowych do Dokumentacji, uzyskanie niezbędnych uzgodnień oraz zatwierdzeniem projektu wraz z uzyskaniem zgody administracji architektoniczno-budowlanej umożliwiającej realizację robót budowlanych - (Etap I) oraz pełnienie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych objętych Dokumentacją - (Etap II).
3.9.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
180 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Artea Pracownia Architektoniczna Robert Wizor
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6311056891
4.3.3.) Ulica: ul. Kownackiej 2
4.3.4.) Miejscowość: Gliwice
4.3.5.) Kod pocztowy: 44-113
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 104427 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00091377/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-21
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku opracowania dokumentacji projektowej Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków nałożył na Wykonawcę dodatkowe wymagania wykraczające poza pierwotny zakres prac, w szczególności wykonanie badań stratygraficznych, analiz materiałów archiwalnych oraz uzupełnienie dokumentacji. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę ujawniono ponadto konieczność wykonania dodatkowych prac projektowych związanych z uporządkowaniem instalacji teletechnicznych oraz zaprojektowaniem nowych instalacji oświetlenia klatki schodowej i piwnicy. Okoliczności te stanowiły przesłanki zmiany przewidziane w paragrafie 14 umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużono termin realizacji Etapu I do dnia 21.04.2026 r. oraz odpowiednio termin sprawowania nadzoru autorskiego. Rozszerzono zakres dokumentacji projektowej o wykonanie dodatkowych opracowań wynikających z wytycznych Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz projektów instalacji oświetlenia i instalacji teletechnicznych. Zmieniono również sposób rozliczenia wynagrodzenia.
5.4.6.) Wartość zmiany: 615
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 105042,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi |