Realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. „Utworzenie 63 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w Żłobku w Brusach ul. Armii Krajowej 1, 89-632 Brusy”
Gmina Brusy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407909
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407909/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 11:59
- Lokalizacja
- Brusy, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-90bfb3d1-a34e-444e-9d10-0ba0e37c184c
- Identyfikator
- 5551921230
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407909 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. „Utworzenie 63 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w Żłobku w Brusach ul. Armii Krajowej 1, 89-632 Brusy”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brusy
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351251
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Na Zaborach 1
1.4.2.) Miejscowość: Brusy
1.4.3.) Kod pocztowy: 89-632
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.4.7.) Numer telefonu: 52 3969300
1.4.8.) Numer faksu: 52 3969303
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: um@brusy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brusy.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-90bfb3d1-a34e-444e-9d10-0ba0e37c184c
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407909
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00076645
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt współfinansowany z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach Maluch+, wskaźnika A61G Tworzenie nowych miejsc w placówkach opiekuńczych (żłobki, kluby dziecięce) dla dzieci do 3 roku życia.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. „Utworzenie 63 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w Żłobku w Brusach ul. Armii Krajowej 1, 89-632 Brusy”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest „Utworzenie 63 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w Żłobku w Brusach ul. Armii Krajowej 1, 89-632 Brusy” na podstawie dokumentacji projektowej pn: „Budowa żłobka wraz z urządzeniami budowlanymi”. Budynek zaprojektowano jako jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony. W budynku przewidziano cztery sale dla dzieci, łazienki, szatnia wózkarnia, pomieszczenie techniczne, pomieszczenia biurowe. Budynek zaprojektowany w technologii tradycyjnej.
2. Zakres prac obejmuje kompleksowe wykonanie obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu obejmujące m.in. :
1) budynek żłobka (fundamenty żelbetowe, ściany nośne murowane, ocieplone, dach lekki z konstrukcją wiązarową kryty dachówką ceramiczną, wykończenia wewnętrzne i zewnętrzne);
2) utwardzenia i ukształtowanie terenu;
3) instalacje na terenie działki inwestora (woda, kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa, zalicznikowa linia kablowa WLZ, linia kablowa zasilająca oświetlenie zewnętrzne, monitoring, teletechnika, dolne źródło gruntowej pompy ciepła),
4) przyłącza m.in. wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej;
5) wykonanie instalacji elektrycznych wewnętrznych (m.in. instalacja oświetlenia podstawowego, ewakuacyjnego i awaryjnego, instalacja dzwonkowa, instalacja elektryczna sygnalizacji przyzewowej, instalacja gniazd wtyczkowych, instalacja pompy ciepła, instalacja wentylacji i klimatyzacji mechanicznej, instalacja urządzeń technicznych, instalacja przeciwporażeniowa i przeciwprzepięciowa, instalacja odgromowa, instalacja fotowoltaiczna, instalacja niskich prądów, sieć LAN i WLAN, alarmowa, kontrola dostępu (wejście, wyjście), wykonać zasilanie, gniazdo sieciowe i HDMI do rzutnika);
6) wykonanie instalacji sanitarnych (m.in. instalacja wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, c.o., wentylacji mechanicznej, klimatyzacji);
7) zjazd indywidualny z ul. Ogrodowej wraz z przesunięciem latarni;
8) budynek gospodarczy z miejscem gromadzenia odpadów wraz z zewnętrzną linia zasilającą;
9) zagospodarowanie terenu m.in. droga wewnętrzna wraz z drogą pożarową, miejsca postojowe, chodniki i tarasy oraz plac zabaw;
10) wykonanie napisu podświetlanego napisu oraz herbu Brus na elewacji oraz elementów ozdobnych;
11) wykonanie tablicy informacyjnej o wym. 120x60 cm na stelażu stalowym w kolorze czarnym zbliżonym do stelażu pokazanego w Załączniku Nr 8 do SWZ wraz z jej montażem. Treść tablic i miejsce montażu do uzgodnienia z Zamawiającym,
12) zjazd indywidualny z drogi ogrodowej na działkę sąsiednią nr 773/6, warstwy jak na projektowanej jezdni, kolor kostki grafitowy.
UWAGA:
1) W trakcie realizacji inwestycji oraz po jej zakończeniu należy zapewnić ciągły dostęp do sąsiednich nieruchomości. Inwestycja nie może pogorszyć warunków użytkowania sąsiednich nieruchomości,
2) Należy zastosować następującą mieszankę traw: kostrzewa trzcinowa 40%, kostrzewa czerwona 10%, życica trwała 40% i wiechlina łąkowa 10%.
3) Wszystkie elementy wyposażenia, okładziny ścienne, sufitowe i podłogowe, rodzaj oraz kolorystykę należy uzgodnić z Zamawiającym na etapie wykonawstwa.
4) Należy wykonać charakterystykę energetyczną obiektu.
5) Obiekt należy wyposażyć w gaśnice i opracować instrukcję p.poż.,
6) Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym zapewni na własny koszt wywóz
w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległości nie większą niż 5 km
lub utylizację rozbieranych i demontowanych elementów.
3. Szczegółowy opis, wielkość i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik Nr 6 do SWZ,
w Projektach - Załącznik Nr 5 do SWZ oraz w Przedmiarach robót (stanowiących materiał pomocniczy przy przygotowywaniu oferty) – Załącznik Nr 7 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane Damian Kleinszmidt
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521317713
4.3.3.) Ulica: ul. Miastecka 12
4.3.4.) Miejscowość: Bytów
4.3.5.) Kod pocztowy: 77-100
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 5647998,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00162735/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zwiększenie zakresu i wynagrodzenia
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększono zakres robót i związanego z tym wynagrodzenia
5.4.6.) Wartość zmiany: 207927,72
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5855925,72 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |