Sukcesywne dostawy owoców i warzyw na potrzeby Powiatowej Bursy Szkolnej w Człuchowie
Powiatowa Bursa Szkolna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407929
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407929/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-26 12:05
- Lokalizacja
- Człuchów, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-901974d3-d13c-455b-bc6c-0efab7b9dcbd
- Identyfikator
- 8431448821
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407929 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Sukcesywne dostawy owoców i warzyw na potrzeby Powiatowej Bursy Szkolnej w Człuchowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowa Bursa Szkolna
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 771272827
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Koszalińska 2A
1.4.2.) Miejscowość: Człuchów
1.4.3.) Kod pocztowy: 77-300
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bursa_czluchow@wp.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bursaczluchow.org/bip
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-901974d3-d13c-455b-bc6c-0efab7b9dcbd
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407929
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00372274
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Sukcesywne dostawy owoców i warzyw na potrzeby Powiatowej Bursy Szkolnej w Człuchowie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy owoców i warzyw dla Powiatowej Bursy Szkolnej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 3 do niniejszej SWZ.
2. Produkty spożywcze objęte dostawą powinny spełniać wymogi sanitarno-epidemiologiczne i zasady systemu HACCP w zakładach żywienia zbiorowego, tj. między innymi:
- normy jakościowe lub atesty,
- oznakowanie, między innymi datę minimalnej trwałości i termin przydatności do spożycia,
- odpowiedni sposób przewożenia towarów – zachowanie rozdzielności transportu,
- dostarczany asortyment musi być pozbawiony uszkodzeń o charakterze fizycznym i biochemicznym obniżającym jego wartość użytkową,
- odpowiednią temperaturę podczas transportu i warunki sanitarne pojazdu.
3. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za faktycznie zamówioną i dostarczoną ilość przedmiotu umowy. Zakres obligatoryjny zamówienia tj. ilości minimalne (gwarantowane) to 40% wartości umowy brutto.
4. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia specjalistycznym transportem przystosowanym do przewozu żywności, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
5. Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego użyczenia oraz dostarczenia szaf chłodniczych na okres trwania umowy tj. o wymiarach:
1) szafy chłodniczej o wymiarach od 1 800 mm do 2000 mm (wys.) x 1 400 mm (szer.), o pojemności 1400 l - do kuchni przy ul. Koszalińskiej 2 w Człuchowie,
2) szafy chłodniczej o wymiarach ok. 1 700 mm (wys.) x 600mm (szer.), o pojemności 320 l – do kuchni przy ul. Batorego 24 w Człuchowie.
3.9.) Główny kod CPV: 03200000-3 - Zboża, ziemniaki, warzywa, owoce i orzechy
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-10
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): "PIOTREX" Michał Piotrowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5551895610
4.3.3.) Ulica: Łużycka 1A
4.3.4.) Miejscowość: Chojnice
4.3.5.) Kod pocztowy: 89-600
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 754123,65 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00420067/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-25
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wzrost cen niektórych owoców i warzyw - wniosek z dn. 30.10.2025 - zgodnie z warunkami umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wzrost cen arbuza, brzoskwini, maliny, śliwki, ogórek, pomidor, pomidor malinowy, cukinia, szczypior
5.4.6.) Wartość zmiany: 42514,55
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wzrost cen niektórych owoców i warzyw - wniosek z dn. 25.11.2025 - zgodnie z warunkami umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wzrost cen ogórek i papryka
5.4.6.) Wartość zmiany: 25164,95
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wzrost cen niektórych owoców i warzyw - wniosek z dn. 04.02.2026 - zgodnie z warunkami umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wzrost cen winogron, cukinii, papryka, pomidor, pomidor malinowy, sałata
5.4.6.) Wartość zmiany: 46841,77
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 745247,05 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy |