„Poprawa dostępności architektonicznej i komunikacyjnej budynków Urzędu Miejskiego i Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach”

Gmina Ropczyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00407964
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00407964/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 12:13
Lokalizacja
Ropczyce, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b6b4b0e1-78ce-4b9e-ba8b-9dbed5651a46
Identyfikator
8181581908
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407964 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Poprawa dostępności architektonicznej i komunikacyjnej budynków Urzędu Miejskiego i Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ropczyce

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581962

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Krisego 1

1.4.2.) Miejscowość: Ropczyce

1.4.3.) Kod pocztowy: 39-100

1.4.4.) Województwo: podkarpackie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.4.7.) Numer telefonu: (17) 2210550

1.4.8.) Numer faksu: (17) 2210555

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ropczyce@intertele.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.ropczyce.eu

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6b4b0e1-78ce-4b9e-ba8b-9dbed5651a46

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407964

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00130889

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

„Poprawa dostępności architektonicznej i komunikacyjnej budynków Urzędu Miejskiego i Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr „FEPK.05 Przyjazna Przestrzeń Społeczna” programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Poprawa dostępności architektonicznej i komunikacyjnej budynków Urzędu Miejskiego i Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach”

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Część 2 - Poprawy dostępności architektonicznej i komunikacyjnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach.
2.1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących zakresów robót:
a) remont pochylni dla osób niepełnosprawnych,
b) remont toalety dla niepełnosprawnych.
2.2. Szczególne warunki realizacji przedmiotu zamówienia.
a) prace generujące uciążliwy hałas powinny być prowadzone w godzinach 15:30-18:00.
b) praca prowadzona po godzinie 15:30 do godz.18:00, powinna być uzgodniona minimum z 1 dniowym wyprzedzeniem z Użytkownikiem.
Zakres robót wymieniony w ust 2. należy wykonać w oparciu o dokumentacje projektowe, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załączniki Nr 2 do SWZ, na warunkach określonych w projektach umowy stanowiących odpowiednio załączniki Nr 4 do SWZ.
W przypadku zaistnienia niezidentyfikowanych kolizji terenowych, braku możliwości wykonania zadania w przyjętej technologii robót lub innych zdarzeń uniemożliwiających wykonanie przedmiotu zamówienia według rozwiązań przyjętych w dokumentacjach projektowych, koszty ewentualnych rozwiązań zamiennych leżą po stronie Wykonawcy.
W ramach umowy Wykonawca jest zobowiązany również, m.in. do:
1/ wykonania niezbędnych prób, badań, pomiarów, zabezpieczeń, włączeń i odbiorów technicznych, wraz z opłatami, jeżeli są wymagane,
2/ wykonania dokumentacji fotograficznej stanu miejsca prowadzenia robót przed rozpoczęciem robót, w trakcie prac i po ich zakończeniu w wersji elektronicznej oraz jej udostępnianie na żądanie Zamawiającego,
3/ utrzymania przejezdności ulic i dojazdów bezpośrednio przylegających do działki i w jej obrębie,
4/ odbudowy demontowanych czy uszkodzonych w trakcie realizacji robót dróg, ogrodzeń, chodników, itp. oraz przywrócenia terenu budowy do stanu poprzedniego,
5/ prowadzenia dokumentacji budowy, w tym przygotowania kosztorysu powykonawczego,
6/ przygotowania i przekazania Zamawiającemu dokumentów wymaganych do realizacji zamówienia, w tym oświadczenia kierownika budowy, kierowników robót o przyjęciu obowiązku kierowania budową, oświadczenia kierownika budowy stwierdzającego sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zaświadczenia o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa, przygotowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, itp. a także do wykonania niezbędnych prób, odbiorów, badań i sprawdzeń oraz do przygotowania dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia użytkowania przedmiotu umowy.
Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania zamówienia określają w kolejności ważności: niniejszy opis przedmiotu zamówienia zawarty w SWZ, w tym dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik Nr 2 do SWZ, przedmiar robót stanowiący załącznik Nr 3 do SWZ. Przedmiar robót jest dokumentem pomocniczym, a ilości w nim zawarte mają charakter orientacyjny.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym m. in. przepisami BHP, PN przenoszącymi normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy, zasadami wiedzy technicznej, warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót, należytą starannością, właściwą organizacją, bezpiecznie i dobrze jakościowo. Dodatkowo na urządzenia placu zabaw należy przedłożyć karty techniczne i aktualne certyfikaty wydane przez jednostkę akredytowaną PCA i zgodne z normą EN 1176.
Użyte przy realizacji robót materiały winny spełniać wymagania określone w art. 10 Prawa budowlanego oraz winny posiadać dokumenty potwierdzające dopuszczenie do użytkowania i spełnienie odpowiednich norm.
Tam, gdzie w dokumentacji projektowej lub przedmiarach, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, o których mowa w art. 101 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza do zastosowania przy realizacji zamówienia materiałów i rozwiązań równoważnych pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej specyfikacji, po akceptacji przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza jednocześnie wszelkie ich odpowiedniki rynkowe nie gorsze niż wskazane.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały, urządzenia i roboty budowlane spełniają określone przez Zamawiającego wymagania (np. parametry wytrzymałości mechanicznej, ognioodporności, współczynniki izolacyjności termicznej, akustycznej, normy natężenia światła, hałasu, itp. )
Parametry wskazanego przez Zamawiającego standardu przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne i inne cechy istotne dla przedmiotu zamówienia, natomiast wskazana marka lub nazwa handlowa określa klasę i właściwości produktu, a nie konkretnego producenta.
Wymagany okres gwarancji min. 36 m-cy liczony od daty protokolarnego końcowego odbioru przedmiotu zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w postanowieniach umowy stanowiącej Załącznik nr 4 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-08

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

3 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ASBUD A. Stasiowski Sp. komandytowa

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8181734766

4.3.4.) Miejscowość: Glinik 2a

4.3.5.) Kod pocztowy: 39-106

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 110626,02 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00238151/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-07

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 110626,02 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane