Rozbudowa Żłobka w Zbąszyniu w ramach Programu Aktywny Maluch 2022 -2029, edycja 2.
Gmina Zbąszyń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00407970
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00407970/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 12:14
- Lokalizacja
- Zbąszyń, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1935af4e-9af4-4c24-9576-c10395ea637e
- Identyfikator
- 7881917617
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00407970 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa Żłobka w Zbąszyniu w ramach Programu Aktywny Maluch 2022 -2029, edycja 2.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zbąszyń
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770712
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Porucznika Żwirki 1
1.4.2.) Miejscowość: Zbąszyń
1.4.3.) Kod pocztowy: 64-360
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.4.7.) Numer telefonu: 68 3866009
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zbaszyn.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbaszyn.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1935af4e-9af4-4c24-9576-c10395ea637e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00407970
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00465875
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa Żłobka w Zbąszyniu w ramach Programu Aktywny Maluch 2022 -2029, edycja 2.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Rozbudowa Żłobka w Zbąszyniu w ramach Programu Aktywny Maluch 2022-2029, edycja 2.
2. Szczegółowy zakres robót został opisany w dokumentacji projektowej, Przedmiarach Robót, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.
3. Wymaga się, aby Wykonawca do dnia odbioru końcowego przygotował dokumentację, niezbędną do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.
4. Płatności dokonywane będą w 2 częściach (I. cz. 50% wynagrodzenia, II. cz. - pozostała część ).
3. Dodatkowe informacje zawarte są w rozdz. III. SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45215221-2 - Roboty budowlane w zakresie ośrodków opieki dziennej
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-04
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
6 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ZRB Piotr Poniedziałek
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 970519969
4.3.3.) Ulica: Jaromierz 13
4.3.4.) Miejscowość: Kopanica
4.3.5.) Kod pocztowy: 64-225
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1949780,05 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00580586/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających prowadzenie prac budowlanych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedłużono termin wykonania zamówienia do 10.07.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Dla poprawy funkcjonalności obiektu oraz obniżenia kosztów jego późniejszego utrzymania wprowadzono prace zamienne i roboty dodatkowe.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zlecono mdz.in. wykonanie stropu nad łącznikiem, zmieniono układy zasilania CO i instalacji elektrycznej, rozszerzono zakres prac remontowych:
1) wzrosło wynagrodzenie Wykonawcy o kwotę 84 870,00 zł brutto
2) przedłużono termin zakończenia przedmiotu umowy do 31.07.2026 r.
3) zmieniono warunki płatności/harmonogram odbiorów poprzez wprowadzenie dodatkowej płatności.
5.4.6.) Wartość zmiany: 84870,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2048350,59 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |