Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla zadania pn., Zielone Centrum Miasta”
Miasto i Gmina Piekoszów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408016
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408016/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 12:27
- Lokalizacja
- Piekoszów, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-01a4f796-821e-424e-9d71-eaeb2416c931
- Identyfikator
- 9591478926
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408016 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla zadania
pn., Zielone Centrum Miasta”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Piekoszów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010599
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Częstochowska 66A
1.5.2.) Miejscowość: Piekoszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-065
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@piekoszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.piekoszow.biuletyn.net
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla zadaniapn., Zielone Centrum Miasta”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01a4f796-821e-424e-9d71-eaeb2416c931
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408016
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 4 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki - art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793).
Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki:
Podstawą zaproszenia jest rozstrzygnięcie konkursu nr PRI.271.2.4.2026.EP. na „Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla zadania pn. Zielone Centrum Miasta”, w którym za najlepszą uznano pracę konkursową oznaczoną kodem 130120, autorstwa ACB - ARCHITEKTURA Anita Chrzanowska-Bac.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PRI.271.2.19.2026.PJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Zielone Centrum Miasta”, na podstawie wybranej pracy konkursowej, zgodnie z regulaminem konkursu, opisem przedmiotu zamówienia, zaleceniami Sądu Konkursowego i wytycznymi Zamawiającego, a także pełnienie nadzoru autorskiego.
W zakres szczegółowego pokonkursowego opracowania projektowego pracy konkursowej wchodzi sporządzenie wielobranżowej dokumentacji technicznej projektowo-kosztorysowej. Zakres obejmuje
w szczególności:
opracowanie koncepcji pokonkursowej dla celów uzgodnienia rozwiązań projektowych, uwzględniającej ewentualne zalecenia Sądu Konkursowego i sugestie Zamawiającego,
uzyskanie map do celów projektowych oraz wszelkich wymaganych przepisami prawa opinii, uzgodnień, decyzji wraz z decyzja o pozwoleniu na budowę
uzyskanie warunków technicznych przyłączenia do wymaganych mediów oraz warunków technicznych wymaganych przekładek sieci i przyłączy,
opracowanie projektu budowlanego zagospodarowania całego terenu w wymaganym zakresie wraz z informacją BIOZ (5 egz.) i uzyskanie wymaganych przepisami niezbędnych sprawdzeń, uzgodnień i zatwierdzeń,
złożenie w imieniu Zamawiającego do Starostwa Powiatowego w Kielcach kompletnego wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę/zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych (poprzedzone pozyskaniem wszystkich wymaganych prawem decyzji administracyjnych, pozwoleń, itp.), a w przypadku braku konieczności jego uzyskania, oświadczenie Projektanta o możliwości prowadzenia prac budowlanych dla inwestycji budowlanej,
wykonanie 5 egzemplarzy projektów wykonawczych w podziale na poszczególne branże robót, obejmujących w szczególności:
• projekt architektoniczno-budowlany,
• projekt zieleni,
• projekt elementów małej architektury dla obszaru zagospodarowania terenu,
• projekt drogowy (jeśli będzie wymagany),
• opracowanie przedmiarów robót,
• przygotowanie w uzgodnieniu z Zamawiającym założeń wyjściowych do kosztorysowania oraz opracowanie kosztorysów inwestorskich,
• opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (szt. 5)
Przedmiotem usługi, która ma być realizowana w postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie wybranej pracy konkursowej jest również pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych w oparciu o ww. wielobranżową dokumentację projektowo - kosztorysową.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ACB Architektura-Anita Chrzanowska-Bac
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6562332727
7.3.4) Miejscowość: Jędrzejów
7.3.5) Kod pocztowy: 28-300
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 186800,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |