Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych z zakresu kardiologii udzielanych w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II (...)”

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00408046
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00408046/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 12:33
Lokalizacja
Bełchatów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aebfe6d6-76ff-4f9e-8b7c-1892fbb4048a
Identyfikator
7691787666
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznego

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408046 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych z zakresu kardiologii udzielanych w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II (...)”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000306503

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Czapliniecka 123

1.4.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.4.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: z.publiczne@szpital-belchatow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szpital-belchatow.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aebfe6d6-76ff-4f9e-8b7c-1892fbb4048a

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408046

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00616496

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych z zakresu kardiologii udzielanych w Szpitalu Wojewódzkim (….) realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych z zakresu kardiologii udzielanych w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II (...)”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych z zakresu kardiologii udzielanych w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie”, w ramach środków* pochodzących z planowanego dofinansowania przedsięwzięć zgłoszonych do objęcia wsparciem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”.

*Uwaga! Rozstrzygnięcie postępowania uzależnione będzie od uzyskanego przez zamawiającego finansowania. Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.

2) Zadanie dotyczy modernizacji (remontu):
a. Oddziału kardiologicznego
b. Pododdziału intensywnego nadzoru kardiologicznego
c. Oddziału rehabilitacji kardiologicznej
3) Zamówienie obejmuje prace budowlane w ww. obszarach pionu
kardiologicznego. Prace mają być wykonane zgodnie z obecnie obowiązującymi
przepisami oraz wymogami opisanymi w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (dalej „PFU”) i innych wytycznych, które są załączone do SWZ.
4) Szczegółowy zakres zadania w oparciu, o który Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie określa PFU stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.
Wykonawca w związku z realizacją zamówienia uwzględnia również
postanowienia Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, które stanowią załączniki do PFU.
5) Pozostałe wymagania dotyczące realizacji zamówienia oraz zasad współpracy między zamawiającym a wykonawcą określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-05

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-06-26

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): CZĘSTOBUD Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 522446826

4.3.3.) Ulica: Aleja Bohaterów Monte Cassino 40

4.3.4.) Miejscowość: Częstochowa

4.3.5.) Kod pocztowy: 42-200

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 11559864,42 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00106063/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-29

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie okoliczności, które nie mogły być przewidziane na etapie podpisywania Umowy z Wykonawcą robót budowlanych, a które miały i mają wpływ na dotrzymanie terminu realizacji

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega treść §15 ust. 1 umowy, który otrzymuje następujące brzmienie :
„Strony ustalają, że przedmiot umowy w pełnym zakresie zostanie zrealizowany w terminie do 27 lipca 2026 r. (wskazanie terminu granicznego wyrażonego datą jest uzasadnione obiektywną przyczyną - Zamawiający wskazując termin realizacji zadania określony datą końcową wziął pod uwagę krótki termin wynikający z przewidywanej umowy o dofinansowanie projektu, który to termin zakłada konieczność zrealizowania i rozliczenia całej inwestycji do 30 czerwca 2026 r. (....)"

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie okoliczności, które nie mogły być przewidziane na etapie podpisywania Umowy z Wykonawcą robót budowlanych, a które miały i mają wpływ na dotrzymanie terminu realizacji

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega treść §15 ust. 1 umowy, który otrzymuje następujące brzmienie :
„Strony ustalają, że przedmiot umowy w pełnym zakresie zostanie zrealizowany w terminie do 29 lipca 2026 r. (wskazanie terminu granicznego wyrażonego datą jest uzasadnione obiektywną przyczyną - Zamawiający wskazując termin
realizacji zadania określony datą końcową wziął pod uwagę krótki termin wynikający z przewidywanej umowy o dofinansowanie projektu, który to termin zakłada konieczność zrealizowania i rozliczenia całej inwestycji do 30 czerwca 2026 r. (....)"

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie okoliczności uzasadniających wprowadzenie zmian w Umowie nr GZP.3801.32.2026 z dnia 05-02-2026 r., które dotyczą zwiększenia zakresu przedmiotu umowy oraz wynagrodzenia Wykonawcy z tytułu wykonania robót budowlanych dodatkowych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wprowadzenie zmiany polegającej na zwiększeniu zakresu przedmiotu umowy oraz wynagrodzenia Wykonawcy z tytułu wykonania robót budowlanych dodatkowych poprzez dodanie do umowy §1b i §6a
Zmiana §6 ust. 10 umowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 390836,42

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 0,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

W nawiązaniu do informacji podanej w punkcie "Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy" Zamawiający informuje, że zgodnie z zapisami umowy termin płatności wynosi 30 dni od daty otrzymanie faktury VAT.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane