Wykonywanie robót budowlanych w lokalach mieszkalnych (pustostanach), włączanych do ponownego zasiedlenia i użytkowania, stanowiących własność Gminy Wrocław w budynkach mieszkalnych we Wrocławiu
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408072
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408072/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 12:37
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4579bb37-119c-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 8982123598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408072 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonywanie robót budowlanych w lokalach mieszkalnych (pustostanach), włączanych do ponownego zasiedlenia i użytkowania, stanowiących własność Gminy Wrocław w budynkach mieszkalnych we Wrocławiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Namysłowska 8
1.4.2.) Miejscowość: Wrocław
1.4.3.) Kod pocztowy: 50-304
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4579bb37-119c-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408072
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00277437
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonywanie robót budowlanych w lokalach mieszkalnych (pustostanach), włączanych do ponownego zasiedlenia i użytkowania, stanowiących własność Gminy Wrocław w budynkach mieszkalnych we Wrocławiu
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie robót budowalnych w lokalach mieszkalnych (pustostanach), włączanych do ponownego zasiedlenia i użytkowania, stanowiących własność Gminy Wrocław w budynkach mieszkalnych we Wrocławiu. Roboty będą polegać w szczególności na: pracach rozbiórkowych i demontażowych, stolarskich, tynkarskich i malarskich, ślusarskich, posadzkarskich, izolacyjnych, betonowych, murarskich; pracach rozbiórkowych i montażowych, naprawczych w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych, c.o., gazowych; pracach rozbiórkowych i montażowych, naprawczych w zakresie instalacji elektrycznych.4. Zakres zamówienia i obowiązki Stron określają: projektowane postanowienia umowy (zał. do SWZ), wykaz robót remontowych (zał. do SWZ/zał. do umowy).
Roboty budowlane będą wykonywane na terenie czynnym.
Roboty budowlane będą realizowane sukcesywnie w zależności od konieczności realizacji zleceń zgłaszanych przez Zamawiającego Wykonawcy. Każdorazowo o zakresie zlecenia decyduje Zamawiający.
Zamawiający podał w formularzu cenowym (zał. do SWZ) tylko dla celów porównania ofert
i obliczenia ceny, szacunkową liczbę roboczogodzin robót budowlanych. Zamówienie określa maksymalne potrzeby Zamawiającego.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-25
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): W&G DOM Iwona Schabowska - Wałek
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8991736797
4.3.3.) Ulica: Poświęcka 19
4.3.4.) Miejscowość: Wrocław
4.3.5.) Kod pocztowy: 51-128
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1982582,39 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00400015/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-05-15
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność przesunięcia części środków finansowych w kwocie 233 745,00 zł brutto z roku 2023 na rok 2024 w celu zapewnienia finansowania pilnego przygotowania lokali i pomieszczeń tymczasowych niezbędnych do prowadzenia działań windykacyjnych oraz realizacji wyroków eksmisyjnych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmieniono harmonogram finansowania umowy poprzez przesunięcie części wynagrodzenia pomiędzy latami budżetowymi. Łączna wartość wynagrodzenia oraz zakres rzeczowy zamówienia pozostały bez zmian
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność przesunięcia części środków finansowych w kwocie 150 000,00 zł z roku 2025 na rok 2024 w celu zapewnienia środków na pilne przygotowanie lokali do zasiedlenia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmodyfikowano harmonogram finansowania umowy poprzez przesunięcie części wynagrodzenia pomiędzy latami budżetowymi. Zakres rzeczowy zamówienia oraz maksymalna wartość umowy nie uległy zmianie.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wyczerpanie środków przeznaczonych na wynagrodzenie Wykonawcy oraz konieczność pilnego przygotowania lokali do zasiedlenia. Zwiększenie środków nastąpiło poprzez zwiększenie szacunkowej liczby roboczogodzin przy zachowaniu stawek i pozostałych składników wynagrodzenia określonych w ofercie Wykonawcy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększono maksymalną wartość umowy oraz liczbę szacunkowych roboczogodzin niezbędnych do realizacji zamówienia. Zmiana nie spowodowała zmiany ogólnego charakteru umowy
5.4.6.) Wartość zmiany: 297380,00
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2279902,53 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |