Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii w ramach projektu „Młyn Energii – dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”.
Kujawsko-Pomorska Akademia Innowacji
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408113
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408113/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-26 12:47
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bdd673a6-a68e-4954-83f2-2fb962ef1e98
- Identyfikator
- 9562386386
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408113 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii w ramach projektu „Młyn Energii – dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Kujawsko-Pomorska Akademia Innowacji
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 526048784
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Szosa Bydgoska 52
1.4.2.) Miejscowość: Toruń
1.4.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@akademiakpai.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://akademiakpai.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bdd673a6-a68e-4954-83f2-2fb962ef1e98
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408113
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00217498
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Młyn Energii – dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”, Program Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury dla mieszkańców, Działanie 6.12 Wsparcie Instytucji Kultury.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii w ramach projektu „Młyn Energii – dostosowanie obiektu Młyna Górnego w Grudziądzu do funkcji kulturalno-edukacyjnych”.
Umowa dla części nr 3
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część nr 3 – Zakup i dostawa sprzętu do obserwacji astronomicznych oraz astrofotografii.
Rodzaj asortymentu i ilości:
- szukacz kątowy 50 mm do teleskopów z podświetleniem 8 szt.;
- filtr szerokopasmowy do lornetki 2,1x42 2 szt.;
- filtr liniowy do lornetki 2,1x42 2 szt.;
- przenośny magazyn energii 6 szt.;
- opaska grzejna z regulacją mocy USB 6 szt.;
- zestaw filtrów fotometrycznych UBVRI 1 komplet;
- filtr 10 nm 2" 2 szt.;
- lunetka do guidingu 2 szt.;
- kontroler WiFi do astrofotografii 1 szt..
1) Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 1.3. do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
2) Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o parametrach przewyższających wymagania Zamawiającego, o współczesnych wymaganiach technologicznych, spełniającego, co najmniej wymagania minimalne określone w załączniku nr 1.3. do SWZ i nie gorszego w zakresie jakości i uwarunkowań technicznych, przy zachowaniu jego odpowiedniej funkcjonalności i przeznaczenia.
3) Zamawiający wymaga, aby dane podane przez Wykonawcę w załączniku nr 2.3. do SWZ – Formularz ofertowy – część szczegółowa, jednoznacznie i precyzyjnie wskazywały przedmiot zamówienia. Podane dane muszą pozwolić Zamawiającemu na jednoznaczną identyfikację przedmiotu zamówienia w zakresie konfiguracji zgodnej z wymaganiami Zamawiającego za pomocą ogólnie dostępnych sposobów (np. model przedmiotu zamówienia i nazwa producenta, link do opisu przedmiotu zamówienia, adres strony internetowej itp.) w celu sprawdzenia poprawności jego parametrów z wymaganiami SWZ. W przypadku, gdy podany przez Wykonawcę model czy nazwa przedmiotu zamówienia nie obrazują w pełni spełnienia wymagań zamawiającego należy wskazać dane techniczne w zakresie konfiguracji i akcesoriów przedmiotu.
4) Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
- 38630000-0 – Przyrządy astronomiczne i optyczne;
- 38636000-2 – Specjalistyczne przyrządy optyczne;
- 38623000-8 – Filtry optyczne;
- 31430000-9 – Akumulatory elektryczne;
- 31434000-7 – Akumulatory litowe;
- 38820000-9 – Urządzenia zdalnie sterowane.
5) Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdzie się odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
6) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 3, 4 i 5 do SWZ – Wzór umowy (odpowiednio dla każdej części).
3.9.) Główny kod CPV: 38630000-0 - Przyrządy astronomiczne i optyczne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
38636000-2 - Specjalistyczne przyrządy optyczne
38623000-8 - Filtry optyczne
31430000-9 - Akumulatory elektryczne
31434000-7 - Akumulatory litowe
38820000-9 - Urządzenia zdalnie sterowane
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
35 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DELTA OPTICAL Sp. z o.o. Sp. k.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8222047012
4.3.4.) Miejscowość: Nowe Osiny, Mińsk Mazowiecki
4.3.5.) Kod pocztowy: 05-300
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 23279,93 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00266227/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-08
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 23279,93 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy |