Rozbudowa systemu HIS z integracją i systemu info.,digitalizacja dok.med. i wdrożenie AI w ramach programu:Rozwój infrastruktury ICT w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfr ochrony zdrowia.
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ OPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII IM. PROF. TADEUSZA KOSZAROWSKIEGO W OPOLU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408230
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408230/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 13:10
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0e8a677f-6445-4ea6-82c5-aedf8606d2f5
- Identyfikator
- 7542557814
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408230 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Rozbudowa systemu HIS z integracją i systemu info.,digitalizacja dok.med. i wdrożenie AI w ramach programu:Rozwój infrastruktury ICT w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfr ochrony zdrowia.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ OPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII IM. PROF. TADEUSZA KOSZAROWSKIEGO W OPOLU
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531420768
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Katowicka 66A
1.4.2.) Miejscowość: Opole
1.4.3.) Kod pocztowy: 45-061
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bkopec@onkologia.opole.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://nowa.onkologia.opole.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0e8a677f-6445-4ea6-82c5-aedf8606d2f5
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408230
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 857656-2025
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia finansowany jest ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności dla przedsięwzięć realizowanych w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa systemu HIS z integracją i systemu info.,digitalizacja dok.med. i wdrożenie AI w ramach programu:Rozwój infrastruktury ICT w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfr ochrony zdrowia.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
„Rozbudowa systemu HIS wraz z integracją i rozbudową systemów informatycznych SPZOZ Opolskie Centrum Onkologii w Opolu, digitalizacja dokumentacji medycznej oraz wdrożenie rozwiązań AI” w ramach realizacji programu „Rozwój infrastruktury ICT w SPZOZ Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia"
Opis: „Rozbudowa systemu HIS wraz z integracją i rozbudową systemów informatycznych SPZOZ Opolskie Centrum Onkologii w Opolu, digitalizacja dokumentacji medycznej oraz wdrożenie rozwiązań AI” w ramach realizacji programu „Rozwój infrastruktury ICT w SPZOZ Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia"
3.9.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-27
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-05-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Medinet Systemy Informatyczne Sp. z o. o
4.3.3.) Ulica: Medinet Systemy Informatyczne Sp. z o. o
4.3.4.) Miejscowość: Opole
4.3.5.) Kod pocztowy: 45-231
4.3.6.) Województwo: opolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2477000 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 78445-2026
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 4
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
ANEKS NR 1 DO UMOWY NR 4/ZWR/2026/Zadanie nr 1:
Wykonawca w dniu 26.05.2026r. zwrócił się z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji Umowy wskazując jako uzasadnienie przesunięcia terminu, na okoliczności niezależne od stron min. opóźnienia w dostawie sprzętu/urządzeń na skutek zaburzenia łańcucha dostaw realizowanych przez firmę zewnętrzną - Wykonawcę realizującego ten przedmiot umowy w ramach odrębnej umowy na rzecz OCO w Opolu. Wykonawca wskazał ,iż opóźnienie w ramach Umowy nr 4/ZWR/2026/Zadanie nr 1, dotyczy prac związanych z instalacją oprogramowania i pracami konfiguracyjnymi dla którego niezbędna jest infrastruktura sprzętowa objęta przedmiotem opóźnionych dostaw, co ma wpływ na brak możliwości realizacji czynności Wykonawcy w terminie umownym dla Umowy nr 4/ZWR/2026/Zadanie nr 1.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
ANEKS NR 1 DO UMOWY NR 4/ZWR/2026/Zadanie nr 1:
Zmiana umowy objęta niniejszym Aneksem nie wpłynie na krąg wykonawców, nie zmienia ogólnego charakteru umowy, a okoliczności stanowiące podstawę zmiany są niezależne od stron, a postępowanie na wybór Wykonawcy toczyło się w trybie z wolnej ręki z uwagi na wyłączność Wykonawcy mogącego realizować przedmiot umowy nr 4/ZWR/2026/Zadanie nr 1. Okoliczności związane z opóźnieniem dostaw urządzeń/sprzętu objętego odrębną umową z innym Wykonawcą – firmą zewnętrzną i brak dostępnej infrastruktury, mają wpływ na konieczność przedłużenia terminu realizacji Umowy .Zadanie nr 1 i spełniają przesłanki do dokonania zmiany terminu realizacji umowy w związku z wystąpieniem siły wyższej.
Strony zgodnie w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 Ustawy PZP z dnia 11 września 2019 roku w związku z § 13 ust. 1 pkt d) i ust. 7 Umowy nr 4/ZWR/2026/Zadanie nr 1 jak również o art. 455 ust. 1 pkt 4 PZP postanawiają wydłużyć termin realizacji do 8.06.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
ANEKS NR 1 DO UMOWY NR 5/ZWR/2026/Zadanie nr 2:
Wykonawca w dniu 19.03.2026r. zwrócił się z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji Umowy wskazując jako uzasadnienie przesunięcia terminu, na okoliczności niezależne od stron. Wykonawca wskazał, iz modyfikacja po stronie eZdrowia w obszarze zdarzeń medycznych oraz modyfikacje zakresu danych w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej, powodują konieczność zmian do systemu digitalizacji dokumentacji EDM, nie przewidzianych na etapie podpisywania umowy.Walidacja ma na celu zapewnienia maksymalnego poziomu integralności danych zaraportowanych na rożnych etapach leczenia pacjenta do Centrum eZdrowia. W związku z powyższym zmiany nastąpiły na etapie realizacji umowy, zachodzi konieczność zmiany ustalonego harmonogramu prac w ramach umowy nr 5/ZWR/2026/Zadanie 2 i przesunięcia terminu z uwagi na brak możliwości wykonania ww.czynności w terminie umownym.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
ANEKS NR 1 DO UMOWY NR 5/ZWR/2026/Zadanie nr 2:
Zmiana umowy objęta niniejszym Aneksem nie wpłynie na krąg wykonawców, nie zmienia ogólnego charakteru umowy, a okoliczności stanowiące podstawę zmiany są niezależne od stron, a postępowanie na wybór Wykonawcy toczyło się w trybie z wolnej ręki z uwagi na wyłączność Wykonawcy mogącego realizować przedmiot umowy. Okoliczności związane z modyfikacjami po stronie Centrum eZdrowia i konieczność dokonania w systemie dygitalizacji dokumentacji EDM mają wpływ na brak możliwości zakończenia umowy w terminie w niej ustalonym. Ww. okoliczności są niezależne od obu stron, których nie można było przewidzieć z zachowaniem należytej staranności przed zawarciem umowy.
Strony zgodnie w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 Ustawy PZP z dnia 11 września 2019 roku w związku z § 13 ust. 1 pkt c) i ust. 7 Umowy nr 5/ZWR/2026/Zadanie nr 2 jak również o art. 455 ust. 1 pkt 4 PZP postanawiają wydłużyć termin realizacji do 31.05.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
ANEKS NR 2 DO UMOWY NR 5/ZWR/2026/Zadanie nr 2:
Wykonawca w dniu 26.05.2026r. zwrócił się z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji Umowy ( ponad już ustalony Aneksem nr 1) wskazując jako uzasadnienie przesunięcia terminu, na okoliczności niezależne od stron min. opóźnienia w dostawie sprzętu/urządzeń na skutek zaburzenia łańcucha dostaw w ramach odrębnej umowy realizowanej przez firmę zewnętrzną -innego Wykonawcę . Medinet wykazał, iż opóżnionei w ramach umowy 5/ZWR/2026/Zadanie 2 dotyczy prac związanych z instalacja oprogramowania i pracami konfiguracyjnymi dla którego infrastruktura sprzętowa ojęta przedmiotem opóźnionych dostaw, co ma wpływ na brak możliwości realizacji czynności Wykonawcy -Medinet w ustalonym terminie umownym zmienionym Aneksem nr 1. Dodatkowo Wykonawca wskazał, iż dla przedmiotowego zadania przesunięcia w terminach zmian w walidacji wymaganych danych o stronie CEZ utrudniły wykonanie prac objętych przedmiotem umowy w wymaganym terminie umownym.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
ANEKS NR 2do Umowy 5/ZWR/2026/Zadanie nr 2:
Zmiana umowy objęta niniejszym Aneksem nie wpłynie na krąg wykonawców, nie zmienia ogólnego charakteru umowy, a okoliczności stanowiące podstawę zmiany są niezależne od stron, a postępowanie na wybór Wykonawcy toczyło się w trybie z wolnej ręki z uwagi na wyłączność Wykonawcy mogącego realizować przedmiot umowy. Okoliczności związane z opóźnieniem dostaw sprzętu/urządzeń objętego odrębną umową na ww. dostawę z innym Wykonawcą realizującą dostawę i brak dostępnej infrastruktury, mają wpływ na brak możliwości zakończenia umowy w terminie w niej ustalonym. Ww. okoliczności są niezależne od obu stron, których nie można było przewidzieć z zachowaniem należytej staranności przed zawarciem umowy. Strony zgodnie w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 Ustawy PZP z dnia 11 września 2019 r. w zw. z § 13 ust. 1 pkt c) i d) i ust. 7 Umowy nr 5/ZWR/2026/Zadanie nr 2 jak również o art. 455 ust. 1 pkt 4 PZP postan. wydłużyć termin do 15.06.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
ANEKS NR 1 DO UMOWY NR 6/ZWR/2026/Zadanie nr 3:
Wykonawca w dniu 26.05.2026r. zwrócił się z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji Umowy wskazując jako uzasadnienie przesunięcia terminu, na okoliczności niezależne od stron min. opóźnienia w dostawie sprzętu/urządzeń na skutek zaburzenia łańcucha dostaw w ramach odrębnej umowy realizowanej przez firmę zewnętrzną -innego Wykonawcę . Medinet wykazał, iż opóźnieniem w ramach umowy 6/ZWR/2026/Zadanie 3 dotyczy prac związanych z instalacja oprogramowania i pracami konfiguracyjnymi dla którego infrastruktura sprzętowa objęta przedmiotem opóźnionych dostaw, co ma wpływ na brak możliwości realizacji czynności Wykonawcy -Medinet w ustalonym terminie umownym dla umowy 6/ZWR/2026/Zadanie3.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
ANEKS NR 1do Umowy 6ZWR/2026/Zadanie nr 3:
Zmiana umowy objęta niniejszym Aneksem nie wpłynie na krąg wykonawców, nie zmienia ogólnego charakteru umowy, a okoliczności stanowiące podstawę zmiany są niezależne od stron, a postępowanie na wybór Wykonawcy toczyło się w trybie z wolnej ręki z uwagi na wyłączność Wykonawcy mogącego realizować przedmiot umowy. Okoliczności związane z opóźnieniem dostaw sprzętu/urządzeń objętego odrębną umową na ww. dostawę z innym Wykonawcą realizującą dostawę i brak dostępnej infrastruktury, mają wpływ na konieczność przedłużenia terminu ww. umowy. Ww. okoliczności są niezależne od obu stron, których nie można było przewidzieć z zachowaniem należytej staranności przed zawarciem umowy. Strony zgodnie w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 Ustawy PZP z dnia 11 września 2019 r. w zw. z § 13 ust. 1 pkt d) i ust. 7 Umowy nr 6/ZWR/2026/Zadanie nr 3 jak również o art. 455 ust. 1 pkt 4 PZP postanawia wydłużyć termin do 30.06.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3046710 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
W ramach postępowania NZP.2800.64.2025-ZWR Zamawiający zawarł 3 umowy :1. Umowa 4/ZWR/2026/Zadnie 1 z dnia27.01.2026 r. Wartość brutto : 1 916 340,00 zł, wartość netto : 1 558 000 zł
2. Umowa 5/ZWR/2026/Zadnie 2 z dnia 26.01.2026 r.
Wartość brutto :105 780,00 zł, wartość netto : 86 000,00 zł
3. Umowa nr 6/ZWR/2026/Zadnie 3 z dnia26.01.2026 r.
Wartość brutto :1 024 590,00 zł, wartość netto: 833 000,00 zł
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy - Usługi |