Modernizacja istniejącego oświetlenia nieenergooszczędnego oraz budowa nowego oświetlenia drogowego energooszczędnego na terenie Gminy Wągrowiec

Gmina Wągrowiec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00408337
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00408337/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 13:27
Lokalizacja
Wągrowiec, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-69009c18-b542-4288-bc9d-a853d8556c3e
Identyfikator
7661968498
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoLampy i oprawy oświetlenioweOświetlenie zewnętrzneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408337 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja istniejącego oświetlenia nieenergooszczędnego oraz budowa nowego oświetlenia drogowego energooszczędnego na terenie Gminy Wągrowiec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wągrowiec

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791336

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Cysterska 22

1.4.2.) Miejscowość: Wągrowiec

1.4.3.) Kod pocztowy: 62-100

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.4.7.) Numer telefonu: 67 268 08 00

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wagrow@wokiss.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminawagrowiec.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69009c18-b542-4288-bc9d-a853d8556c3e

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408337

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00307382

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja istniejącego oświetlenia nieenergooszczędnego oraz budowa nowego oświetlenia drogowego energooszczędnego na terenie Gminy Wągrowiec

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Miejsce realizacji zamówienia:
Gmina Wągrowiec
Powiat Wągrowiecki
Województwo Wielkopolskie
Zadanie Nr 1 obejmuje miejscowości:
1) Bobrowniki, działka nr ewidencyjny 130, obręb ewid. Rudnicze,
2) Łekno - ul. Podgórna, działka nr ewidencyjny 247 i 265/1, obręb ewid. Łekno,
3) Łęgowo, działka nr ewidencyjny 159/1, obręb ewid. Łęgowo,
4) Kobylec - ul. Wiśniowa, ul. Czereśniowa, ul. Orzechowa i ul. Porzeczkowa, działka nr ewidencyjny 142/48 i 171/94, obręb ewid. Kobylec,
5) Tarnowo Pałuckie, działka nr ewidencyjny 25, obręb ewid. Tarnowo Pałuckie.
Zadanie Nr 2 obejmuje miejscowości:
Bartodzieje, Bracholin, Bukowiec, Kaliska, Micharzewo, Kamienica, Koninek, Kopaszyn, Łęgowo, Łukowo, Pawłówko, Potulice, Przysieczyn, Rąbczyn, Nowa Wieś, Rgielsko, Rudnicze, Rudniczyn, Runowo, Sienno, Tarnowo Pałuckie, Toniszewo, Żelice
Zakres robót obejmuje:
Zadanie Nr 1: „Modernizacja istniejącego oświetlenia drogowego poprzez wymianę 60 szt. nieenergooszczędnych opraw oświetleniowych będących
własnością Gminy Wągrowiec na nowe oprawy LED”
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja 60 szt. opraw oświetlenia drogowego na terenie Gminy Wągrowiec. Wartość oferty winna obejmować wszystkie czynności niezbędne do wykonania modernizacji (wymiany) oświetlenia, materiały i sprzęt. W tym celu Wykonawca składający ofertę, obowiązany jest do szczegółowego zapoznania się z przedmiotem zamówienia.
Zakres zamówienia obejmuje kompleksową wymianę opraw oświetleniowych na wskazanych przez Zamawiającego drogach, określonych w załączniku do specyfikacji.
Ilość opraw do modernizacji: 60 sztuk.
Zakres zadania obejmuje:
1) modernizację oświetlenia drogowego będącego własnością Gminy Wągrowiec poprzez wymianę 60 szt. opraw sodowych na energooszczędne nowe oprawy LED, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ, obowiązującymi przepisami, normami oraz wytycznymi określonymi w regulaminie programu „Rozświetlamy Polskę”,
2) wykonawca na podstawie danych z załącznika nr 9 do SWZ zobowiązany jest dobrać moc
instalowanych opraw tak, aby były spełnione wymagania w zakresie oświetlenia dróg , ulic i miejsc publicznych wynikające z obowiązujących norm i przepisów prawa,
3) demontaż 60 szt. istniejących opraw sodowych oświetlenia ulicznego,
4) utylizację zdemontowanych opraw,
5) organizację zaplecza robót,
6) wydzielenie i zabezpieczenie terenu prowadzonych robót,
7) wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia i przeprowadzenia rozruchu urządzeń.
8) wykonanie robót naprawczych infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych.
Szczegółowy zakres prac dla Zadania Nr 1, które należy wykonać określa Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik nr 9 do SWZ.

Zadanie Nr 2: „Budowa nowego oświetlenia energooszczędnego na terenie Gminy Wągrowiec”
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie oświetlenia energooszczędnego na terenie Gminy Wągrowiec.
W ramach zadania należy wykonać w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dokumentację opisową i rysunkową niezbędną do dokonania zgłoszenia robót budowlanych oraz zrealizować roboty niezbędne do osiągnięcia celów opisanych w Programie Funkcjonalno - Użytkowym. Planowana inwestycja obejmuje montaż 189 szt. lamp solarnychna terenie całej Gminy Wągrowiec.
Zakres zadania obejmuje:
1) sporządzenie dokumentacji opisowej i rysunkowej w zakresie koniecznym do wykonania zadania oraz zgłoszenia robót budowlanych, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
2) uzyskanie akceptacji Zamawiającego koncepcji, dokumentacji opisowo-rysunkowej w zakresie zgodności z programem funkcjonalno – użytkowym;
3) wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych na podstawie opracowanego projektu, przeprowadzenie wymaganych prób i badań, przygotowanie dokumentów do odbioru i przekazania do eksploatacji.
4) sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie wykonywanych robót na podstawie opracowanej dokumentacji opisowej i rysunkowej.
Charakterystyczne parametry:
- źródło światła: oprawa LED o mocy min. 30W przy wydajności diod LED min. 160lm/W,
- temperatura barwy światła od 5 000 K – do 6 000 K
- współczynnik oddawania barw 75 Ra
- klasa ochrony IP65
- temperatura pracy – 40oC do + 55oC
- czas pracy od zmierzchu do świtu – 15h na dobę, czas autonomii: 5-7 dni,
- czujnik zmierzchu,
- moc paneli słonecznych: ≥ 330 W,
- akumulator: litowo – jonowo -fosforanowy o pojemności min. 160 Ah,
- fundament prefabrykowany dedykowany pod zastosowany słup,
- słup z grubościennej stalali ocynkowany (ścianka min. 4 mm), malowany proszkowo (kolor
DB703) wys. 5,5 m (wysokość zawieszenia oprawy) oraz wysięgnik oprawy.
Szczegółowy zakres prac dla Zadania Nr 2, które należy wykonać określa Program Funkcjonalno-Użytkowy, który jest załącznikiem nr 10 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

100 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Solumen Sp. z o. o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5932614720

4.3.4.) Miejscowość: Zajączkowo 35A

4.3.5.) Kod pocztowy: 83-111

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1219477,35 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00140257/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-28

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność zapewnienia dłuższego terminu realizacji robót wynikających z terminów dostaw materiałów lub urządzeń.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Przedłużono termin zakończenia realizacji robót do 130 dni od dnia zawarcia umowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność zapewnienia dłuższego terminu realizacji robót wynikających z terminów dostaw materiałów lub urządzeń.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Przedłużono termin zakończenia realizacji robót do 149 dni od dnia zawarcia umowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1219477,35 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Zgłoszenie gotowości do odbioru: 28.07.2026 r.
Odbiór końcowy robót: 07.08.2026 r.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane