Przygotowanie i dostarczanie posiłków obiadowych do szkół podstawowych na terenie Gminy Suchowola we wrześniu 2026 roku

Gmina Suchowola

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00408397
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00408397/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-26 13:37
Lokalizacja
Suchowola, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-826f0a70-8da8-438f-ae5e-9b27487b3299
Identyfikator
5451813529
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie posiłków szkolnychUsługi dostarczania posiłków do szkół

Wykonawcy

1 przyznane

CENTROKOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSuchowola, PL · lot 0
147 846,72 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408397 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie i dostarczanie posiłków obiadowych do szkół podstawowych na terenie Gminy Suchowola we wrześniu 2026 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Suchowola

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659131

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kościuszki 5

1.5.2.) Miejscowość: Suchowola

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-150

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@suchowola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.suchowola.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przygotowanie i dostarczanie posiłków obiadowych do szkół podstawowych na terenie Gminy Suchowola we wrześniu 2026 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-826f0a70-8da8-438f-ae5e-9b27487b3299

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408397

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00024049/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Przygotowanie i dostawa posiłków obiadowych do placówek oświatowych na terenie Gminy Suchowola w okresie od września do grudnia 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398822

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z dyspozycją art 214 ust. 1 pkt 7 ustawy udzielenie zamówienia z wolnej ręki zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-63ce6351-bc01-460f-8e34-18a91d4d5920

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.22.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i dostarczanie posiłków obiadowych dla uczniów, a także wydanie posiłków obiadowych uczniom szkół podstawowych z terenu Gminny Suchowola.
b) Przedmiot zamówienia obejmuje również dostarczanie i wydawanie posiłków obiadowych przedszkolakom w ilości około 132 sztuk oraz dzieciom uczęszczającym do Klubu Dziecięcego w ilości około 22 sztuk. Organizacja podawania posiłków dla przedszkolaków zostanie ustalona odrębnie pomiędzy Wykonawcą a Dyrektorem Przedszkola.
c) Do obowiązków wybranego oferenta należeć będzie również posprzątanie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków w szkołach podstawowych. Wybrany oferent zobowiązany będzie do zagospodarowania powstających w związku z realizacją zamówienia odpadów.
d) Godziny oraz dni wydawania posiłków:
- między godziną 10:00 a 14:00 uzgodnione indywidualnie z dyrektorem placówki,
- posiłki będą wydawane w dniach prowadzenia zajęć od poniedziałku do piątku,
- dopuszcza się możliwość wydawania posiłków dzieciom w okresie ferii świątecznych, zimowych oraz wakacji po wcześniejszym uzgodnieniu pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą.

e) Zamawiający zakłada, że dzienna ilość wydawanych posiłków objętych programem dożywiania w okresie obowiązywania umowy we wszystkich szkołach wynosić będzie około 199 szt., w tym 28 dla przedszkolaków i 5 dla dzieci uczęszczających do klubu dziecięcego.
f) Zamawiający zakłada, że dzienna ilość wydawanych posiłków nie objętych programem dożywiania w okresie obowiązywania umowy we wszystkich szkołach wynosić będzie około 261 szt., w tym 102 dla przedszkolaków i 17 dla dzieci uczęszczających do klubu dziecięcego.
g) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości posiłków w poszczególnych szkołach w trakcie wykonywania przedmiotu umowy.
h) Wszyscy uczniowie tj. za które koszty za obiady ponosi Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchowoli, jak i opłacający samodzielnie koszty obiadów będą traktowani identycznie pod względem jakościowym i ilościowym w zakresie wydawanych posiłków.
i) Zamawiający w sytuacji, której nie mógł przewidzieć w momencie udzielania niniejszego zamówienia zastrzega sobie możliwość ograniczenia składu posiłku w poszczególnych dniach tygodnia tylko do zupy z pieczywem lub drugiego dania oraz ograniczenia ilości posiłków w zależności od bieżących potrzeb. Ilość posiłków może ulec zmianie z powodu nieobecności uczniów w szkole. W takim wypadku dyrektor szkoły ma obowiązek powiadomić Wykonawcę o tym fakcie. Za nieprzygotowanie posiłku z tego powodu Zamawiający nie ponosi kosztów.
j) Rodzaj posiłków:
dla uczniów szkół podstawowych - Obiady dwudaniowe
dla dzieci uczęszczających do przedszkola – obiady dwudaniowe
dla dzieci uczęszczających do klubu dziecięcego – trzy posiłki: śniadania, obiady dwudaniowe, podwieczorek;
- zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 lutego 2026 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach
k) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej temperatury wydawanych uczniom posiłków. Posiłek powinien spełniać obowiązujące normy żywieniowe odpowiednio do wieku osoby otrzymującej posiłek w zakresie zaopatrzenia w jednostki kaloryczne.
l) Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia posiłków w pojemnikach termoizolacyjnych do Szkoły Podstawowej w Suchowoli (w tym Przedszkola i Klubu Dziecięcego), Chodorówce Nowej, Czerwonce oraz wydanie ich w naczyniach wielokrotnego użytku, a także odbioru brudnych naczyń oraz resztek po wydanym posiłku.
m) Wykonawca jest zobowiązany do sporządzania obiadów zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1448), normami żywienia w poszczególnych grupach wiekowych oraz zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia.
n) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość posiłku, temperaturę w chwili podania oraz jego walory smakowe i estetyczne.
o) Wykonawca jest zobowiązany do dostarczania dla Zamawiającego jadłospisu za dany miesiąc do 10 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.
Wykonawca jest zobowiązany do informowania osób korzystających z posiłków o substancjach lub produktach powodujących alergie lub nietolerancje na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, zmiany rozporządzeń Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1924/2006 i (WE) nr 1925/2006 oraz uchylenia dyrektywy Komisji 1999/10/WE, dyrektywy 2000/13/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, dyrektywy Komisji 2002/67/WE i 2008/5/WE oraz rozporządzenia Komisji (WE) nr 608/2004 w sposób zwyczajowo przyjęty oraz do przedstawiania tej informacji Zamawiającemu wraz z jadłospisem za dany miesiąc.
Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu przynajmniej raz w okresie obowiązywania niniejszej umowy pisemnego sprawozdania (informacji) z przeprowadzonych przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną badań, o ile takie sprawozdanie zostało przez PSSE opracowane. Przed rozpoczęciem zadania Wykonawca przedłoży Zamawiającemu najbardziej aktualne sprawozdanie z przeprowadzonego przez PSSE badania.
p) Wykonawca obciąża Zamawiającego tylko za faktycznie wydane w danym miesiącu posiłki. W przypadku braku możliwości odpisu za dni w których dany uczeń nie korzystał z dożywiania w danym miesiącu, nieobecności będą odliczane w pierwszym miesiącu następującym po miesiącu, w którym dany uczeń nie korzystał z dożywiania.
Zamawiający lub osoby przez niego upoważnione, ze względu na nieobecność dziecka w szkole mają prawo zmienić ilość obiadów powiadamiając o tym niezwłocznie Wykonawcę. Za wystarczające uważa się powiadomienie telefoniczne. Powiadomienie dokonane, co najmniej na jeden dzień przed dostawą obiadów jest podstawą do zapłaty tylko za faktycznie wydane w danym miesiącu posiłki.
3.2) Przygotowanie i dostarczanie posiłków obiadowych do Klubu Dziecięcego w Suchowoli

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i dostarczanie posiłków obiadowych do Klubu Dziecięcego w Suchowoli we wrześniu 2026 roku.

1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług żywieniowych polegających na przygotowaniu, dostawie i wydaniu posiłków dzieciom uczęszczającym do Klubu Dziecięcego w Suchowoli.
2. Wykonawca wykona, dostarczy i wyda posiłki zgodnie z listą dostarczoną przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchowoli oraz Dyrektora placówki.
3. Wykazy o którym mowa powyżej będą sukcesywnie uzupełniane, w ramach rozpoznania środowiska.
4. Wszystkie dzieci tj. za które koszty za obiady ponosi Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suchowoli, jak i opłacający koszty obiadów samodzielnie będą traktowani identycznie pod względem jakościowym i ilościowym w zakresie przygotowywanych i wydawanych posiłków.
5. Godziny oraz dni wydawania posiłków:
1) między godziną 10:00 a 14:00 uzgodnione indywidualnie z dyrektorem placówki,
2) posiłki będą wydawane w dniach prowadzenia zajęć od poniedziałku do piątku,
3) dopuszcza się możliwość wydawania posiłków dzieciom w okresie ferii świątecznych, zimowych oraz wakacji po wcześniejszym uzgodnieniu pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą.
6. Zakres zamówienia obejmuje przygotowanie, dostarczenie i wydanie następujących rodzajów posiłków:
Śniadanie
Obiady dwudaniowe
Podwieczorek

7. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej temperatury wydawanych dzieciom posiłków. Posiłek powinien spełniać obowiązujące normy żywieniowe odpowiednio do wieku osoby otrzymującej posiłek w zakresie zaopatrzenia w jednostki kaloryczne.
Posiłki muszą być przygotowywane i transportowane w higienicznych warunkach, pojemniki muszą być szczelnie zamknięte, aby nie wylewały się z nich dania płynne i utrzymywały odpowiednią temperaturę oraz jakość posiłków.
8. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia posiłków w pojemnikach termoizolacyjnych oraz wydanie ich w naczyniach wielokrotnego użytku, a także odbioru brudnych naczyń oraz resztek po wydanym posiłku. Miejsce spożywania posiłków wskaże Dyrektor placówki.
9. Wykonawca jest zobowiązany do sporządzania obiadów zgodnie z ustawą
z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1448), Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 lutego 2026 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, normami żywienia w poszczególnych grupach wiekowych oraz zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia.
10. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość posiłku, temperaturę w chwili podania oraz jego walory smakowe i estetyczne.
Pozostała część w zaproszeniu do negocjacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Centrokom Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 545-177-30-43

7.3.3) Ulica: Goniądzka 58

7.3.4) Miejscowość: Suchowola

7.3.5) Kod pocztowy: 16-150

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 147846,72 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi