Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy.
GMINA TRAWNIKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408419
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408419/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 13:42
- Lokalizacja
- Trawniki, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fe99bfed-55c3-4101-b0c3-60dd53fb7c25
- Identyfikator
- 7122994873
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408419 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TRAWNIKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019840
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 605
1.5.2.) Miejscowość: Trawniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-044
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: trawniki@trawniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://trawniki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13419891.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe99bfed-55c3-4101-b0c3-60dd53fb7c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408419
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025117/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. „Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy”, nabór nr FELU.03.06-IZ.00-0020/25-00, objęty współfinansowaniem w ramach działania 3.6 Gospodarka odpadami w sektorze publicznym (typ projektu 1,3,4) Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336824
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w miejscowości Dorohucza.
Projekt pn. „Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy”, złożonego w ramach naboru nr FELU.03.06-IZ.00-0020/25-00, który uzyskał dofinansowanie i został objęty współfinansowaniem w ramach działania 3.6 Gospodarka odpadami w sektorze publicznym (typ projektu 1,3,4) Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Zamawiający na podstawie art. 310 ustawy wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane.
2. Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dorohuczy (działki nr ewid. 2448, 2449, 2450, obręb 0003, gmina Trawniki), obsługującego mieszkańców Gminy Trawniki.
Zakres robót obejmuje:
2.1 Roboty przygotowawcze:
- roboty pomiarowe,
- wycinkę drzew i usunięcie dłużyc, karpin oraz gałęzi,
- karczowanie zakrzaczeń i usunięcie gałęzi,
- rozbiórka istniejącego budynku gospodarczego,
- rozbiórka istniejących boksów,
- rozbiórka istniejącego utwardzenia,
- rozbiórka istniejącego ogrodzenia,
2.2 Przebudowa Punktu Selektywnej zbiórki odpadów:
- budowa budynku socjalno – bytowego,
- budowa budynku magazynowego,
- budowa miejsc parkingowych,
- budowa boksów betonowych,
- budowa miejsc na kontenery do selektywnej zbiórki odpadów,
- budowa oświetlenia,
- wykonanie instalacji fotowoltaicznej,
- wykonanie remontu wagi,
- wykonanie utwardzenia nawierzchni manewrowej,
- wyposażenie obiektu w zbiorniki (pojemniki) do selektywnej zbiórki odpadów
- wykonanie ogrodzenia,
- wykonanie bezodpływowego zbiornika na nieczystości ciekłe,
- montaż agregatu prądotwórczego,
- montaż monitoringu,
- budowa ścieżki dydaktycznej,
- wykonanie i montaż tablic informacyjno - dydaktycznych
2.5 Roboty wykończeniowe:
- uporządkowanie terenu,
- obsianie terenu mieszanką traw,
- wykonanie nasadzeń rekompensacyjnych.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) dokumentację projektową,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) opis przedmiotu zamówienia (OPZ) załącznik nr 8 do SWZ,
4) przedmiary robót,
(dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót zostały skompresowane i zapisane w pliku o nazwie „Zalaczniki_nr_8_do_SWZ_Dokumentacje.zip”).
Przedmiar robót załączony do SWZ ma charakter pomocniczy.
Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacji projektowej, OPZ oraz STWiORB. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.
Ewentualny brak w przedmiarze robót lub we wzorze tabeli elementów rozliczeniowych robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze i wzorze tabeli elementów rozliczeniowych ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie dokumentacji projektowych oraz STWiORB.
W przypadku niezgodności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji, Zamawiający prosi o ich wskazywanie na etapie przed terminem składania ofert, aby Zamawiający mógł dokonać ich interpretacji w formie odpowiedzi na pytania. Po zawarciu umowy, w przypadku pojawienia się w/w rozbieżności Zamawiający będzie dokonywał ich interpretacji na bieżąco, bez możliwości podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego.
Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz projektu umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i projekt umowy stanowiących załącznik do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
31121000-0 - Zestawy prądnicowe
51314000-6 - Usługi instalowania urządzeń wideo
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1896000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2767500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1896000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.P.H.U. STYL-BUD Małgorzata Świeca-Ignatiuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5651458665
7.3.4) Miejscowość: Orchówek
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1896000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 350 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |