Budowa ul. Wiejskiej w Luboniu

Miasto Luboń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00408359
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00408359/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-26 13:31
Lokalizacja
Luboń, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b0a472f9-41f3-4707-ae17-b8aa350e68ee
Identyfikator
7773127031
Ostatnia aktualizacja
2026-08-26

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty przygotowawcze do świadczenia usługOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowejInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408359 z dnia 2026-08-26

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa ul. Wiejskiej w Luboniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Luboń

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524619

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: pl. E. Bojanowskiego 2

1.4.2.) Miejscowość: Luboń

1.4.3.) Kod pocztowy: 62-030

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.4.7.) Numer telefonu: 0618130011

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: aneta.maciejewska@bmklubon.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.lubon.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0a472f9-41f3-4707-ae17-b8aa350e68ee

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408359

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00294928

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa ul. Wiejskiej w Luboniu

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Rodzaj zamówienia: robota budowlana.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części:
Część 1 - (Miasto Luboń) – budowa ul. Wiejskiej w Luboniu.
Przedmiotem zamówienia dla części 1 jest budowa ul. Wiejskiej w Luboniu (branża drogowa, branża drogowa dla Droga 23 KDD, branża drogowa dla Jana III Sobieskiego, kanalizacja deszczowa, przebudowa oświetlenia – branża elektryczna, telekomunikacja, sieć gazowa i kolizje elektroenergetyczne.
Część 2 - (Aquanet) – budowa sieci wodociągowej w ul. Wiejskiej.
Przedmiotem zamówienia dla części 2 jest budowa sieci wodociągowej w ulicy Wiejskiej DN180, o dł. ok. 77 m.

Szczegółowy Opis robót budowlanych znajduje się w Załączniku nr 1 (dla części 1 i 2) do SWZ (w tym: dokumentacja projektowa tj. Projekt techniczny/wykonawczy dla poszczególnych branż, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) dla poszczególnych branż, opinia geotechniczna, przedmiary i kosztorysy ofertowe) oraz ofercie Wykonawcy. Świadczenia Wykonawcy opisane są też w treści Umów.
Obowiązki umowne dla części 1 opisane są w Załączniku nr 4 do SWZ.
Obowiązki umowne dla części 2 opisane są w Załączniku nr 4A do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232411-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-13

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

300 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KOMA MARIUSZ KOWALSKI

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100402741

4.3.3.) Ulica: KOŚCIAŃSKA 4

4.3.4.) Miejscowość: Poznań

4.3.5.) Kod pocztowy: 60-112

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 4385893,18 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00392889/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-25

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność techniczna

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

a) wymiana nawierzchni chodnika na odcinku od posesji nr 115 ul. Jana III Sobieskiego do ul. Kwiatowej strona wschodnia b) wymiana nawierzchni chodnika na odcinku od posesji ul. Jana III Sobieskiego 126a do ul. Kwiatowej strona zachodnia. Świadczenia wykonawcy opisane są też w treści Umowy.

Strony ustalają, że za wykonanie Przedmiotu Umowy Zamawiający zapłaci wynagrodzenie kosztorysowe na podstawie kosztorysów ofertowych oraz kosztorysów będących załącznikami do aneksu do Umowy, ustalone wstępnie na łączną kwotę brutto 4 548 932,12 zł brutto w tym podatek VAT w kwocie 850 613,32 zł. Wynagrodzenie obejmuje wszelkie koszty związane z wykonaniem Umowy i stanowi wynagrodzenia za wszystkie świadczenia.

5.4.6.) Wartość zmiany: 13864,44

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiany są konieczne i potrzebne z przyczyn technicznych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Strony zmieniają w kosztorysie ,,Budowa ulicy Wiejskiej w Luboniu. Roboty w zakresie nawierzchni ulic, roboty w zakresie pieszych’’ w wierszu (pozycji ) 70 d.1.9 opis zastępując frazę ,,AC22W’’ frazą ,,AC16W’’.
Strony zmieniają w kosztorysie ,,Budowa ulicy Wiejskiej w Luboniu. Droga 23KDD’’ w wierszu (pozycji ) 20 d.1.5 opis zastępując frazę ,,AC22W’’ frazą ,,AC16W’’
Strony zmieniają w kosztorysie ofertowym ,,Budowa drogowa 23KDD’’ zmniejsza się kolumnę Ilość o 240 m2 w wierszach (pozycjach ): 19d.1.5., 20d 1.5., 21d.1.5, 22d.1.5, 23d.1.5. oraz dodaje się nową pozycję w ilości 240 m2.
Strony zmieniają pozycje w branży elektryka zgodnie z aneksem nr 2 do umowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 13864,44

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiany dokonuje się na podstawie art. 455 ust. 1 pkt. 1 pzp w zw. z § 11 ust. 1 lit. a) i e) Umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

18 dni związane jest z przedłużonym o 18 dni zatwierdzeniem projektu tymczasowej organizacji ruchu przez Starostwo Powiatowe względem zakładanych 60 dni. Ta ilość dni wpływa na całość realizacji począwszy od terminu z § 2 ust.2 Umowy.
Na pozostałe terminy wpływają niekorzystne warunki pogodowe w łącznej sumie 34 dni. Oznacza to, że terminy od § 2 ust. 3 do 9 zostają zmienione o łącznie 52 dni.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 4535067,68 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Zmiany wprowadzone zostały aneksami do umowy.
Aneks nr 1 z dnia 16.12.2025
Aneks nr 2 z dnia 01.06.2026r.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane