Połączenie drogi powiatowej Nr 2941L z drogą gminną Nr 109409L poprzez przebudowę drogi gminnej Nr 109405L oraz budowę drogi gminnej Nr 109413L w miejscowości Bukowina
GMINA BISZCZA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408372
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408372/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-26 13:33
- Lokalizacja
- Biszcza, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c6bad21e-e049-4e25-92e5-10206305b564
- Identyfikator
- 9181994195
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408372 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Połączenie drogi powiatowej Nr 2941L z drogą gminną Nr 109409L poprzez przebudowę drogi gminnej Nr 109405L oraz budowę drogi gminnej Nr 109413L w miejscowości Bukowina
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA BISZCZA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369066
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 79
1.4.2.) Miejscowość: Biszcza
1.4.3.) Kod pocztowy: 23-425
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.4.7.) Numer telefonu: 84 685 60 22
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@biszcza.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.biszcza.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c6bad21e-e049-4e25-92e5-10206305b564
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408372
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00448632
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Połączenie drogi powiatowej Nr 2941L z drogą gminną Nr 109409L poprzez przebudowę drogi gminnej Nr 109405L oraz budowę drogi gminnej Nr 109413L w miejscowości Bukowina
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Połączenie drogi powiatowej Nr 2941L z drogą gminną Nr 109409L poprzez przebudowę drogi gminnej Nr 109405L oraz budowę drogi gminnej Nr 109413L w miejscowości Bukowina”.
4.2. Opis inwestycji:
Planowane inwestycje związane z budową oraz przebudową dróg gminnych mają na celu poprawę ich stanu technicznego, poprawę bezpieczeństwa ruchu, zapewnienie dojazdu do wszystkich mieszkańców gminy, który jest szczególnie utrudniony w miesiącach zimowych i wiosennych. Budowa oraz przebudowa dróg gminnych na kluczowych odcinkach w diametralny sposób poprawi również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Gmina Biszcza systematycznie inwestuje w rozwój i poprawę infrastruktury drogowej a planowane roboty w ramach przedmiotowej inwestycji będą stanowić kontynuację tej strategii. Drogi wskazane do budowy i przebudowy stanowią kluczowe ciągi komunikacyjne na terenie gminy i stanowią uzupełnienie systemu drogowego. Planowane prace na drogach zakładają wykonanie nowej lub wzmocnienie istniejącej podbudowy, wykonanie nawierzchni asfaltowej, konserwację istniejących rowów odwadniających lub budowę nowych, wymianę istniejących przepustów na zjazdach lub budowę nowych, zabezpieczenie kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym, montaż wymaganego oznakowania
4.3. Zakres świadczenia Wykonawcy obejmuje:
4.3.1. Zadanie 1 – „Przebudowa drogi gminnej nr 109405L w miejscowości Bukowina” w km 1+284 do km 2+146,76.
Początek trasy przebudowy przedmiotowej drogi gminnej zlokalizowano w km 1+284 natomiast koniec trasy przebudowy znajduje się w km 2+146.76. Koniec trasy przebudowy drogi gminnej Nr 109405L jest jednocześnie początkiem budowy połączenia drogi gminnej nr 109405L z drogą gminną 109413L według odrębnego opracowania. Przebudowa obejmuje odcinek przedmiotowej drogi o długości 863 mb. W ramach opracowania zaprojektowano również remont istniejącej asfaltowej nawierzchni włączenia drogi gminnej Nr 109405L do skrzyżowania z drogą gminną Nr 109409L od km 1+277 do km 1+284, o długości 7 mb.
Zakres robót obejmuje m.in.:
a) roboty przygotowawcze,
b) wycinka zakrzaczeń,
c) rozebranie istniejących przepustów pod zjazdami,
d) zabezpieczenie kolizji z siecią telekomunikacyjną,
e) roboty ziemne,
f) konserwacja istniejących rowów przydrożnych w tym istniejących rowów krytych,
g) wykonanie ław przepustów,
h) wykonanie przepustów z PEHD pod zjazdami, jezdnią drogi i mijankami wraz z montażem studni rewizyjnych, prefabrykowanych zakończeń żelbetowych oraz umocnieniem wylotów kamieniem na zaprawie cementowej,
i) zabezpieczenie istniejącego drenażu pod drogą przez nałożenie rur osłonowych,
j) wykonanie warstw konstrukcyjnych drogi z nawierzchnią z betonu asfaltowego,
k) wykonanie poboczy z nawierzchnią z kruszywa niezwiązanego,
l) wykonanie warstw konstrukcyjnych zjazdów z nawierzchnią z mieszanki kruszywa niezwiązanego,
m) wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
n) roboty wykończeniowe,
o) geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza drogi,
4.3.2. Zadanie 2 – „Budowa drogi gminnej nr 109413L w miejscowości Bukowina” w km 0+002,75 do km 0+691,11
W ramach zadania planuje się budowę drogi gminnej klasy D (droga dojazdowa), podzielonej na dwa odcinki. Początek trasy odcinka Nr 1 zlokalizowano w osi drogi powiatowej Nr 2941L, w km 3+580. Początek robót odcinka Nr 1 zaprojektowano w km 0+002.75. Koniec trasy odcinka Nr 1 zlokalizowano w km 0+691.11. Odcinek Nr 1 obejmuje budowę drogi o długości ok. 689 mb. Odcinek Nr 2 obejmuje budowę połączenia drogi gminnej Nr 109413L z drogą gminną Nr 109405L, na długości ok. 37 mb. Początek trasy odcinka Nr 2 zlokalizowano w km 2+146.76 drogi gminnej Nr 109405L, koniec trasy odcinka Nr 2 zlokalizowano w km 2+183.88. Końce tras odcinka Nr 1 i odcinka Nr 2 znajdują się w tym samym punkcie.
Zakres robót obejmuje m.in.:
a) roboty przygotowawcze,
b) wycinka zakrzaczeń,
c) rozebranie istniejącego przepustu pod drogą,
d) zabezpieczenie kolizji z siecią telekomunikacyjną,
e) roboty ziemne,
f) konserwacja istniejących oraz wykonanie nowych rowów przydrożnych,
g) wykonanie ław przepustów,
h) wykonanie przepustów z PEHD pod zjazdami i jezdnią drogi wraz z montażem prefabrykowanych zakończeń żelbetowych oraz umocnieniem wylotów kamieniem na zaprawie cementowej,
i) zabezpieczenie kolizji istniejącego drenażu melioracyjnego z drogą przez jego miejscową przebudowę oraz przebudowę studni rewizyjnej,
j) wykonanie warstw konstrukcyjnych drogi z nawierzchnią z betonu asfaltowego,
k) wykonanie poboczy z nawierzchnią z kruszywa niezwiązanego,
l) wykonanie warstw konstrukcyjnych zjazdów z nawierzchnią z mieszanki kruszywa niezwiązanego,
m) wprowadzenie stałej organizacji ruchu,
n) roboty wykończeniowe,
o) geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza drogi
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233140-2 - Roboty drogowe
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
8 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo MOLTER Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8130334181
4.3.4.) Miejscowość: Głogów Małopolski
4.3.6.) Województwo: podkarpackie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1850001,88 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00186249/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Sprostowanie oczywistej omyłki pisarskiej w treści umowy, która nie miała wpływu na warunki zamówienia i wynik postępowania
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Połączenie drogi powiatowej Nr
2941L z drogą gminną Nr 109409L poprzez przebudowę drogi gminnej Nr 109405L oraz budowę drogi gminnej Nr 109413L
w miejscowości Bukowina”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność zmiany osoby pełniącej funkcję kierownika budowy na wniosek Wykonawcy, przy jednoczesnym spełnieniu wymagań określonych w dokumentacji zamówienia
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Połączenie drogi powiatowej Nr
2941L z drogą gminną Nr 109409L poprzez przebudowę drogi gminnej Nr 109405L oraz budowę drogi gminnej Nr 109413L
w miejscowości Bukowina”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wprowadzenie podwykonawcy do realizacji przedmiotu zamówienia w wyniku akceptacji przedłożonej umowy o podwykonawstwo
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Połączenie drogi powiatowej Nr
2941L z drogą gminną Nr 109409L poprzez przebudowę drogi gminnej Nr 109405L oraz budowę drogi gminnej Nr 109413L
w miejscowości Bukowina”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1850001,88 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |