Wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. ”Budowa laboratorium środowiskowego GREEN HUB” na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
POLITECHNIKA GDAŃSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00408484
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00408484/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-26 13:53
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5e9aacad-c1cd-4c17-8625-f7b2af447c55
- Identyfikator
- 5840203593
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-26
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408484 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. ”Budowa laboratorium
środowiskowego GREEN HUB” na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej
wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA GDAŃSKA
1.3.) Oddział zamawiającego: WILIS SZP
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: NARUTOWICZA11/12
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-233
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szp.wilis@pg.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.pg.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pg_edu/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. ”Budowa laboratoriumśrodowiskowego GREEN HUB” na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej
wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e9aacad-c1cd-4c17-8625-f7b2af447c55
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408484
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00163374/27/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.37 Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania "Budowa laboratorium środowiskowego GREEN HUB" na terenie kampusu PG wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00370242
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP 11/WILiŚ/2026, CRZP 165/002/U/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania pn.”Budowa Laboratorium środowiskowego GREEN HUB” wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji, uzgodnień i opinii oraz pełnieniem nadzoru autorskiego. Inwestycja ma być zlokalizowana na działkach ewidencyjnych nr 267/1, 267/2 i 267/3, obręb 0054, Gdańsk i ma na celu stworzenie nowoczesnego, wielofunkcyjnego kompleksu szklarniowo-laboratoryjnego Green HUB, dedykowanego innowacyjnym badaniom i wdrożeniom w dziedzinie inżynierii środowiska, energetyki oraz inżynierii lądowej. Kompleks stanowić ma platformę badawczą, łączącą działalność naukową z aktywną współpracą ze środowiskiem gospodarczo-przemysłowym oraz otwartością na społeczeństwo.Green HUB usytuowany zostanie na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. Powierzchnia użytkowa zaprojektowanego budynek laboratorium to łącznie około 440 m², w tym:
• budynek laboratorium dwukondygnacyjny o powierzchni 240 m²
• kompleks ekspozycyjno-szklarniowy o łącznej powierzchni około 200 m².
Dokumentacja winna być wykonana w języku polskim, w formie papierowej (2 egzemplarzy) oraz w formie elektronicznej (pliki PDF oraz edytowalne: DWG/DXF,word oraz .xml ).Przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę Wykonawca zobowiązany jest uzyskać pisemną akceptację Centrum Technicznego Politechniki Gdańskiej w zakresie projektowanych instalacji oraz Zamawiającego dla projektu budowlanego.Sprawowanie nadzoru autorskiego oraz udzielanie wyjaśnień dot. Dokumentacji, w tym w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót odbywać się będzie łącznie przez okres maksymalnie 48 miesięcy od daty odbioru Dokumentacji, potwierdzonego protokołem zdawczo-odbiorczym końcowym, z tym, że sprawowanie nadzoru autorskiego rozpocznie się wraz z rozpoczęciem robót budowlanych dla inwestycji i zakończy się wraz z ich zakończeniem lub upływem 48 miesięcy od odbioru Dokumentacji – w zależności od tego, co nastąpi szybciej.Szczegółowy opis i zakres przedm. zam. znajduje się w zał. nr 5 do SWZ Opis Przedm. Zam. oraz w Projekt. postano. umowy stanow. zał. nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W ww. postępowaniu kwota jedynej złożonej w postępowaniu oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego dotyczące posiadanych środków na sfinansowanie ww. zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 344400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 344400,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |